Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Ludzie są zbyt wyczerpani”: kluczowi amerykańscy pracownicy walczą, gdy ograniczenia zostały zniesione | Wiadomości z USA

WPracownicy, których uznano za niezbędnych podczas pandemii koronawirusa i publicznie chwalono za kontynuowanie pracy osobistej, walczą teraz o trwałą poprawę warunków pracy, płac i świadczeń, jednocześnie podnosząc zabezpieczenia i wciąż zmagając się ze skutkami pracy podczas długiego kryzysu.

Miliony niezbędnych pracowników zachorowały na Covid-19 podczas pracy podczas pandemii. W tysiącach Zmarły W rezultacie, współpracownicy, przyjaciele i członkowie rodziny są gubieni przez wirus. Wiele osób zarażonych wirusem nadal Doświadczenie Objawy długoterminowe i Covid-19 przypadki i zgony Pozostaje problemem w wielu regionach Stanów Zjednoczonych. Dotyczy to zwłaszcza osób o niskich dochodach, głównie czarny A łacina Społeczeństwa, w których wskaźniki szczepień były wysokie do tyłu Chociaż te społeczeństwa Uderz mocno wirus.

Teraz, gdy ograniczenia Covid-19 zostały zniesione w różnych częściach Ameryki, a gospodarka powróciła do życia, wielu kluczowych pracowników obawia się o swoje bezpieczeństwo i jest złych na swoje warunki pracy.

Clara Vega, dyrektor generalny ds. towarów w sieci spożywczej Kroger’s Food 4 Less w Los Angeles w Kalifornii, która pracuje dla firmy od 29 lat, straciła czterech członków rodziny z powodu koronawirusa podczas pandemii, a ona sama zachorowała w lipcu 2020 r. Z wieloma współpracownikami.

Podczas pandemii Vega dała jasno do zrozumienia, że ​​stale martwi się chorobą, członkowie jej rodziny są chorzy i regularnie ma problemy z kontaktami z klientami, którzy odmówili przestrzegania wytycznych dotyczących bezpieczeństwa związanych z koronawirusem, takich jak noszenie masek i dystans społeczny. Opuściła miesiąc pracy po zarażeniu koronawirusem i miała długotrwałe objawy przez kilka miesięcy, dopóki nie została niedawno zaszczepiona.

Ale nadal obawia się wirusa dla siebie i swojej rodziny, ponieważ mandaty na maski dla zaszczepionych zostały zniesione, ale bez możliwości egzekwowania tych ograniczeń przez pracowników.

Jej związek, UFCW Local 770, negocjuje nowe kontrakty z Food4Less w południowej i środkowej Kalifornii. Vega skrytykowała Food4Less za brak wynegocjowania kontraktu do tego momentu, podczas gdy Kroger zaoferował swojemu dyrektorowi generalnemu ponad 22 miliony dolarów odszkodowania w 2020 roku.

„Teraz oczekują, że będziesz prowadzić wszystko tak, jak było przed Covidem. Jest inaczej, wszystko jest inne. Kierownictwo wywiera presję, że musisz zakończyć zadania w tym momencie, w przeciwnym razie otrzymasz list lub będziesz wezwał do biura i to niesprawiedliwe”. Powiedziała: „Nie rozumiem, dlaczego oczekują od nas takiego zachowania”.

Około jedna trzecia dorosłych w Stanach Zjednoczonych określony Jako niezbędni pracownicy podczas pandemii, ci pracownicy wzmiankowany wzrost stawek problemy ze zdrowiem psychicznym Spowodowane przez pracę osobistą podczas pandemii, takie jak zwiększone wskaźniki lęku, depresji, stresu, myśli samobójczych, bezsenności i zmęczenia.

„Ludzie czują się bardzo zmęczeni” – powiedziała Donna Nelson, pielęgniarka na oddziale behawioralnym w Logan Health Center w Kalispell w stanie Montana, o problemach z zatrudnieniem, które utrzymywały się podczas pandemii, kiedy pracownicy są stale proszeni o przychodzenie na zmiany. . “Czuję, że absolutnie nie ma zamiaru opiekować się pielęgniarkami podczas pandemii, które są butami na podłodze, które opiekują się tymi ludźmi. A potem często pojawia się przy stole negocjacyjnym, ponieważ nie chcą robić cokolwiek innego niż to, co już robią”.

Nelson jest jedną z 650 pielęgniarek w swoim szpitalu w Kalispell w stanie Montana, które obecnie walczą o utrzymanie pierwszego związku, reprezentowanego przez SEIU 1199NW. Niedawno wykonali Trzydniowy strajk We wczesnym czerwcu. Wyjaśniła przez pandemię, że niedobory personelu uniemożliwiły pielęgniarkom robienie przerw lub chodzenie do łazienki, podczas gdy obawy dotyczące posiadania odpowiedniego sprzętu ochrony osobistej, ponownego używania masek i martwienia się o wirusa lub konieczności wzięcia urlopu lub objęcia zmian w pracy z powodu narażenia pozostały obawy trwają.

„Chcemy być w stanie zapewnić każdemu najlepszą opiekę, ale musimy być w stanie zadbać o siebie, a tak się nie dzieje” – dodał Nelson.

Pomimo zagrożeń i skutków, jakich doświadczyli główni pracownicy podczas pandemii, większość pracodawców, którzy oferowali podwyżkę wynagrodzenia typu hazard, zrobiła to tylko tymczasowo. . Prawie połowa wszystkich pracowników wykonujących niskopłatne zawody została uznana za niezbędną podczas pandemii, z Szacowany na 22,3 mln Niezbędni pracownicy w zawodach o średniej płacy poniżej 15 dolarów za godzinę.

Podczas gdy zarobki milionów kluczowych pracowników pozostają niskie, wielu największych pracodawców w Stanach Zjednoczonych.. wzmiankowany Rekordowe zyski podczas pandemii, ale ułamek tego zysku dzielą się ze swoimi pracownikami w formie podwyżek lub premii z tytułu ryzyka. . Bogactwo amerykańskich miliarderów w pierwszych trzynastu miesiącach epidemii plus o 55%, przy ponad 1,6 biliona dolarów.

24-letni Charlie Ulch pracował w Peet’s Coffee w rejonie Chicago podczas pandemii. Zaangażował się w organizowanie związków w odpowiedzi na próby skoordynowania ze współpracownikami, aby poprosić ich kierownictwo o wdrożenie pewnych zabezpieczeń i protokołów bezpieczeństwa dla pracowników wobec Covid-19.

W ostatnich miesiącach środki ochrony przed koronawirusem, takie jak mandaty na maseczki, zostały zmniejszone, podczas gdy pracownicy uznani za niezbędną podczas pandemii mają pracować normalnie, z niewielką lub żadną zmianą w sposobie ich traktowania w miejscu pracy.

„Przez cały ten czas mówiono nam, że jesteśmy podstawowi, jesteśmy niezbędni, jesteśmy ważni. Ale nie dają nam żadnych narzędzi, które mogłyby to sugerować. Nie zapewniają nam stabilności finansowej. powie „wszyscy jesteśmy dużą rodziną”, ale odmówi „nie”, kiedy o coś poprosimy”. Na przykład płatny czas choroby lub płaca hazardowa” – powiedział Olsch.

Dodał: „Jeśli jesteśmy fundamentalni, zasługujemy na głos i miejsce przy stole, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji w miejscu pracy, ponieważ od czasu do czasu mówiono nam lub obiecywano nam pewne rzeczy, ale dostarczone.” Myślę, że ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę, że firmy nie okażą nam szacunku, na jaki naprawdę zasługujemy, dopóki tego nie zrobimy, i to smutna prawda, że ​​zaszli tak daleko. “

READ  Piosenkarz pop Tony Childs przygotowuje się do podwodnego koncertu na Wielkiej Rafie Koralowej