Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Obraz stacji kosmicznej próbuje przemieścić satelitę z dużą prędkością

Thomas Pesquet / Europejska Agencja Kosmiczna

Astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej Thomas Pesquet wykonał wiele zdjęć Ziemi i nie tylko od czasu przybycia na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) na początku tego roku.

Niektóre z jego fotograficznych wysiłków To było po prostu niesamowiteAle francuski astronauta zwraca teraz uwagę na nowy projekt, który polega na robieniu zdjęć, które mają na celu przekazanie dużej prędkości, z jaką stacja kosmiczna krąży wokół Ziemi.

Prędkość orbitalna Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wynosi około 28 000 km/h – około 17 400 mph. Innymi słowy, około 7,6 km (4,8 mil) na sekundę.

Pesquet niedawno opublikował pierwsze zdjęcie (góra i dół) swojego nowego projektu. Wymaga 30-sekundowej ekspozycji i pokazuje część stacji kosmicznej, gdy Ziemia i gwiazdy przepływają przez kadr.

„Zdjęcie z kilku eksperymentów techniki obrazowania, z którą eksperymentowałem. Daje wrażenie, jak szybko lecimy (28 800 km/h!). To zdjęcie to 30-sekundowa ekspozycja Ziemi nocą. Pasy, które widzisz to gwiazdy i światła miasta. Więcej w przyszłości!”

Zdjęcie z niektórych eksperymentów z techniką obrazowania, z którą eksperymentowałem. Daje wrażenie, jak szybko lecimy (28 800 km/h!). Ten obraz to 30-sekundowa ekspozycja na Ziemię w nocy. Pasy, które widzisz, to gwiazdy i światła miasta. Nadchodzi więcej! 📷🤓 #MisjaAlfa pic.twitter.com/h2GJScy6mk

A[مدش]. Tomasz Bisquet (@Thom_astro) 13 czerwca 2021

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna znajduje się 400 kilometrów (250 mil) nad powierzchnią Ziemi i okrąża naszą planetę mniej więcej co 90 minut. Oznacza to, że stacja okrąża Ziemię około 16 razy w ciągu 24 godzin.

Aby lepiej zrozumieć, jak szybko Międzynarodowa Stacja Kosmiczna może poruszać się w przestrzeni, rozważ Zapisz się do systemu powiadomień NASA Informuje, kiedy stacja kosmiczna przelatuje nad Twoją okolicą. W pogodną noc lub wczesny poranek światło słoneczne odbite od paneli słonecznych stacji pozwala łatwo dostrzec ISS gołym okiem, gdy porusza się ona po niebie z dużą prędkością.

READ  „Jurajskie Pompeje” wytwarzają tysiące „zygzakowatych” skamieniałości

Mimo niesamowitej prędkości astronauci na stacji kosmicznej nie odkrywają niczego niezwykłego, mieszkając tam i pracując.

Z niecierpliwością czekamy na więcej szybkich zdjęć z Pesquet w nadchodzących miesiącach. W międzyczasie, aby uzyskać więcej informacji o życiu na stacji kosmicznej, Sprawdź te krótkie prezentacje wideo Stworzony przez różnych astronautów na przestrzeni lat, pokazujący wszystko, od robienia kawy po korzystanie z kosmicznej toalety.

Rekomendacje redaktorów