Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ludzie zwykle to przeoczają: najlepsze tanie przedmieścia są blisko miasta

Łowcy domów w Sydney płacą wyższą cenę za zakup blisko centrum miasta, ale są miejsca, w których kupujący mogą uzyskać najlepszy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki, nawet przenosząc się tylko o jedno przedmieście.

Nabywcy domów, którzy chcą zmaksymalizować swój budżet, pozostając stosunkowo blisko CBD, mogą zwrócić się do często pomijanych przedmieść, takich jak CanterburyI Arncliffe I East Rydektóra ma najniższe ceny za metr kwadratowy w promieniu 10 kilometrów od centrum miasta.

Domy w Canterbury, 9,9 km na południowy zachód od CBD, w linii prostej, oferują najlepszy stosunek jakości do ceny w tym przedziale, w zeszłym roku sprzedawano je po średniej cenie 3199 USD za metr kwadratowy, a średni rozmiar bloku wynosił 453 metry kwadratowe.

Następne w kolejności było Arncliffe, gdzie poszukiwacze domów płacili średnio 3635 dolarów za metr kwadratowy, a następnie East Ryde (3645 dolarów) i Middle Cove (3656 dolarów), gdzie domy są droższe, ale znajdują się w większych blokach.

Czytaj więcej: Z ulicy wygląda nieskazitelnie, ale w środku ten dom w Sydney zadziwi Cię

Najlepsza wartość podmiejska w pobliżu Sydney CBD. (SMH)

Mierząc cenę sprzedaży, najtańszym przedmieściem w promieniu 10 mil jest Sydenham, w którym średnia cena domu wynosi 1,28 miliona dolarów, ale znacznie wyższa stawka za metr kwadratowy, wynosząca 7465 dolarów, ze względu na mniejsze rozmiary bloków.

Cena za metr kwadratowy nieruchomości osiągnęła najwyższy poziom na przedmieściach śródmiejskich, gdzie grunty otrzymywały większe raty, a ograniczona liczba domów znajdowała się na mniejszych blokach, powiedziała dr Nicola Powell, szef badań i ekonomii Domain.

„W zasadzie jest to zgodne z praktyczną zasadą, że im dalej, tym taniej, ponieważ ziemia ma niższą cenę… [data] Pozwala wybrać te obszary, które mają prawdopodobnie najniższą cenę [per square metre] z sąsiednich przedmieść.

Na przykład mediana ceny za metr kwadratowy w Canterbury jest o około 18 procent niższa niż w przypadku nieruchomości w pobliskim Earlwood (3 894 USD). Ceny w Earlwood są o około 46 procent niższe niż w pobliskim Marrickville (7 186 USD), ponieważ kupujący płacą wyższe ceny za domy w mniejszych blokach. Z kolei ceny w Marykville są o 20 proc. niższe niż w sąsiednim St. Peters (9018 dolarów).

READ  Europe Daily News, 2 maja 2023 r. | Widoki i wydarzenia

Czytaj więcej: Sprzedawca nieruchomości w Brisbane zarobił na aukcji 6,4 miliona dolarów

Obszar sprzedaży nieruchomości aukcyjnych w Sydney
Aukcja w Earlwood. Ceny domów należą do najtańszych za metr kwadratowy w centrum Sydney, ale są wyższe niż w sąsiednim Canterbury. (SMH/James Alcock)

Wszystkie przedmieścia w promieniu 10 km od centrum miasta były znacznie powyżej średniej Sydney, która wynosi 2466 USD za metr kwadratowy – co oznacza wzrost o prawie 140 procent w ciągu dekady.

Agent kupujących Hamada Alamuddin z BuyerX coraz częściej widzi klientów z wewnętrznego zachodu, zwłaszcza młodych rodzin, którzy zwracają się do przedmieść, takich jak Ashbury, Ashfield, Arncliffe, Earlwood i Canterbury, aby uzyskać lepszy stosunek jakości do ceny.

„Wiele osób wyjeżdża na zachód… chcą więcej miejsca, ponieważ chcą założyć rodzinę lub mieć małe dzieci” – powiedział.

„W przedziale od 1,5 do 2 milionów dolarów na tych przedmieściach mówimy o tym, że kupią dom z trzema lub czterema sypialniami o powierzchni od 350 do 500 stóp kwadratowych”.

Podczas gdy kupujący dostawali więcej miejsca, kompromisem był często dłuższy czas dojazdu do pracy, sklepów i innych udogodnień. Ale niektóre przedmieścia zachowują niezłą równowagę.

Czytaj więcej: Australijski dom dziadka króla Karola został wystawiony na sprzedaż za 34 miliony dolarów

4 Ward Street, Canterbury, Nowa Południowa Walia
Zobacz zdjęcia z aukcji tutaj

Aukcja domeny z psem pokładowym w Sydney na podwórku
Połowa ery związkowej Sonyi zostanie sprzedana na aukcji przez Raya White’a 1 kwietnia. (pole)

„Zawsze będziesz ustępować [when on a budget]Zrezygnujesz z jednej rzeczy, aby dostać coś lepszego.”

Mieszkająca w Canterbury Sonia Battistini sprzedaje swój dom z trzema sypialniami ulica Wardowa 4ale ma nadzieję, że jej rodzina będzie mogła zostać w okolicy.

Przedmieście jest chwalone za lokalne sklepy, kawiarnie, basen, lodowisko, dostęp do ścieżki spacerowej Cox River i terenów zielonych, a także bliskość wewnętrznych zachodnich przedmieść, takich jak Marrickville, Dulwich Hill i Summer Hill.

Linia kolejowa zapewnia łatwy dojazd do miasta, a stacja Canterbury będzie częścią projektu modernizacji metra.

„Fajną rzeczą jest to, że prowadzisz styl życia na wewnętrznym zachodzie, ale nie masz ceny na wewnętrzny zachód” – powiedziała. Z punktu widzenia przystępności cenowej jest to bardzo pozytywna rzecz, ale zdecydowanie rośnie”.

READ  Szczepionka Moderna na COVID jest bezpieczna; Nowa Południowa Walia, Victoria nadal walczy z koronawirusem; Anthony Albanese wygłasza przemówienie w sprawie budżetu federalnego

Czytaj więcej: Kupujący ustawiają się w kolejce, aby zobaczyć arcydzieła Robina Boyda na targu

22/314 Canterbury Road, Canterbury, Nowa Południowa Walia
Zobacz zdjęcia z aukcji tutaj

Lista domen z pokojami dziennymi w Sydney domena z balkonami
Apartament z 2 sypialniami ma wysokie sufity i oferuje widok na park. (specjalizacja)

Widziałeś, jak dzielnica rozwija się i rozwija odkąd wprowadziłeś się do niej siedem lat temu, i myślisz, że to przedmieście, które warto zobaczyć.

„Naprawdę podoba nam się ten obszar. To rodzaj ukrytego klejnotu” – powiedziała.

Jej agent, Mario Carbone z Ray White Drummoyne, powiedział, że Canterbury to tylko jedno przedmieście Inner West, ale często jest kojarzone z Bankstown, ponieważ znajduje się na obszarze samorządu lokalnego Canterbury-Bankstown.

„Bankstown jest znacznie dalej niż kiedyś Canterbury” – powiedział. „Ludzie często je przeoczają z tego powodu”.

„Odkryliśmy, że ludzie płacą swoje ceny z Hurlstone Park, Earlwood, Marrickville, Petersham, Dulwich Hill – to w zasadzie kolejne przedmieścia i ludzie zaczynają dostrzegać w tym wartość”.

Powiedział, że ostatnio ceny sprzedaży są trochę spójne, które mogą się różnić w zależności od kieszeni Canterbury, ale poziom zapasów jest bardzo niski, a obszar jest ściśle ograniczony.

„Nie zdziwiłbym się, gdybyśmy w ciągu najbliższych kilku lat zaczęli widzieć, że to naprawdę się rozwija” – powiedział.

Ta historia pojawiła się po raz pierwszy Sydney Morning Herald