Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Lukhan Salakaia-Loto podpisuje kontrakt z Melbourne Rebels w promocji Pucharu Świata, Harry Potter dołącza do Western Force, Matt Philip, Trevor Hosea wyjeżdża do JaponiiAustralijskie rugby otrzymało impuls przed Mistrzostwami Świata, a Lukhan Salakaia-Loto wrócił do Down Under niecałe 12 miesięcy po wyjeździe do Northampton w Premier League.

Hadeera Może ujawnić, że Wallaby World Cup 2019 uzgodnił warunki z Rebeliantami w poniedziałek.

Nie jest też jedynym Australijczykiem w Anglii, który ma wrócić do domu, a zwycięzca Harry’ego Pottera Premier League, Leicester Tigers, dołącza do Simona Crone w Western Force.

Obaj mężczyźni rozmawiali z trenerem Wallabies, Eddiem Jonesem, w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Lukhan Salakaia-Loto podpisał kontrakt z Rebeliantami i może wrócić do miksu Pucharu Świata. (Zdjęcie: Sydney Seshebede/Gallo Images/Getty Images)

Potter, lat 25, rośnie w siłę dla Tygrysów, a boczny obrońca, który występował również na zewnątrz, był bliski zdobycia powołania do Anglii pod wodzą Jonesa w zeszłym roku.

W międzyczasie Salakaia-Loto nawiązała krótkie kontakty z Jonesem na początku roku.

Jego powrót może zapoczątkować mieszankę Wallabies na Mistrzostwa Świata, ponieważ Salakaia-Loto ma wiele takich samych cech jak Courtney Lawes – ślepy / blokujący zespół, który był kapitanem Anglii w wygranym 2: 1 meczu z Down Under w lipcu ubiegłego roku.

Opuścił the Reds w zeszłym roku po tym, jak wypadł z łask klubu.

Ale mierzący 198 cm i ważący 123 kg napastnik, który może grać zarówno w drugim rzędzie, jak i na bocznej flance, ma ogromny potencjał.

Sam Whitelock z All Blacks rywalizuje z Lukhanem Salakaia-Loto z Wallabies podczas Rugby Championship i Bledisloe Cup. (Zdjęcie: Anthony O’Young/Getty Images)

Podczas gdy grał w 30 testach, limit Salakaia-Loto był znacznie większy niż jego wydajność na boisku.

Podczas Mistrzostw Świata 2019 napastnik wystąpił we wszystkich pięciu meczach, w tym w ćwierćfinale przegranej Wallabies z England Jones.

READ  Australijska czołówka nie przegrała 20. rozgrzewki Pucharu Świata z Indiami

Ktoś z ogromną siłą i walecznością na linii, jest potężnym typem napastnika, do którego Jones mógłby się zwrócić.

Salakaia-Loto nigdy nie zamknął drzwi po powrocie Wallabies.

Aż do zeszłego roku, po wyrzuceniu z The Reds przez Brada Thorne’a, napastnik powiedział, że będzie próbował przeforsować swoje kwalifikacje w Anglii.

„Zdecydowanie nie ma jeszcze ponad 30 testów. Chcę móc zbudować sprawę dla 31 osób, a jeśli pochodzi z Anglii, to właśnie to zrobię”, powiedział.

Steve Borthwick (z lewej), dyrektor ds. Rugby w Leicester Tigers, świętuje z Harrym Potterem finałowe zwycięstwo Gallagherów nad Saracenami na stadionie Twickenham, 18 czerwca 2022 r. w Londynie. (Zdjęcie autorstwa Davida Rogersa/Getty Images)

Teraz, po przyłożeniu pióra do papieru z Rebeliantami, jest o wiele bliższy powołania Wallabies, niż byłby, gdyby został w Świętych.

Podobnie jak Ken Douglas, który podpisał kontrakt z The Reds na rok 2016, aby móc grać dla Wallabies w kampanii Mistrzostw Świata 2015, on od razu kwalifikuje się do powołania przez Jonesa.

Jego powrót przychodzi w idealnym momencie, gdy Wallabies lock Matt Philip ma dołączyć do wschodzącej japońskiej potęgi Cannon Eagles i Trevora Hosea w Suntory Sungoliath.

Suntory, którego Jones pracuje jako konsultant, rzuca duże sumy pieniędzy w kierunku Hosea. W końcu była to propozycja nie do odrzucenia.

Tymczasem Philip nadal kwalifikuje się do gry w Wallabies w tym roku i wrócił do akcji w zeszły weekend przeciwko Highlanders.

Chociaż ich odejście było ciosem, pozostawiło im miejsce na pułapie wynagrodzeń, aby sprowadzić Salakaię-Loto – 26-latka, który zbliża się do początku swojej kariery.

Co więcej, jego przybycie jest zgodne z pragnieniem Rebeliantów, aby trzymać się razem, ponieważ spędzili lata grając z nadchodzącą gwiazdą Wallabies, Taniellą Topo, a także Alexem Maffei w the Reds.

READ  Wiadomości drużynowe, składy, pełne składy, u siebie i na wyjeździe, zmiany, kontuzje, mecz, mecze, najnowsze

Po powrocie Roba Leoty Rebelianci będą jednymi z najlepszych w australijskim rugby.

Tymczasem Potter jest dobrym kickerem i był płodnym strzelcem dla Tygrysów.

Zwiększy głębię potężnej drużyny, która była najbardziej aktywną australijską drużyną rugby pod wodzą Crone w tym sezonie.