Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Maboroki nałożył lakier do paznokci i wodę kolońską

Maboroki nałożył lakier do paznokci i wodę kolońską

Wybitne absolwentki Matiri Girls Centre, Penina Campagna i Zipporah Mboroki, była rzeczniczka policji, a obecnie odpowiedzialna za sklepy Zdjęcie dzięki uprzejmości

Ojciec Andrew Botha, dynamiczny misjonarz Consolata, we współpracy z amerykańskim nauczycielem bratem Johnem Kuczką (bratem Johnem), założył Matiri Girls Center w kwietniu 1973 roku.

Szkoła średnia z internatem dla dziewcząt, zlokalizowana w dystrykcie Kithinu w dystrykcie Tharaka Nithi, początkowo znajdowała się na terenie misji katolickiej, ale kiedy została przeniesiona na działkę o powierzchni 205 akrów, pozostawiono internat, który przyjął nazwę Matere Boys' Szkoła średnia.

Szkoła dla dziewcząt Matri była pierwszą szkołą średnią dla dziewcząt w Tharace i od tego czasu utrzymuje wyróżniający się system. Dziewczyny uwielbiały we wtorki mokimo i ryż oraz kimaji (owsiankę) aromatyzowaną sokiem z cytryny „skradzioną” ze szkolnego sadu.

Wtorkowy ryż. Jedyną odskocznią od okropnego zwykłego Jitiri były też te przysmaki

Słowo „Tere” w miejscowym dialekcie oznacza kurz, dlatego szkole nadano przydomek „Dost”, mimo że okoliczne szkoły dla chłopców nazywały ją „Magnis”.

Materiały zostały ukształtowane przez brata Jana, który pozwolił im nosić lakier do paznokci i używać wody kolońskiej. Czasami sprzedawał im kosmetyki i bransoletki. Brat John zmarł na raka w 2014 roku.

Siostrzaną szkołą Matrians była Eko Boys' High School, która odwiedziła szkołę Matri gdzieś w 2000 roku, aby wziąć udział w konkursach akademickich, ale chłopcy Eko karmili prosięta chlebem zaprawionym alkoholem (rubinem), a następnie przemycali chrapiące zwierzęta do worków.

Ale podróż do domu zakończyła się, gdy biedne świnie obudziły się i zaczęły krzyczeć, ku zaskoczeniu pijanych chłopców. Sprzedali go pośrednikowi w mieście, gdzie zatrzymali się, żeby to ujawnić.

Znani absolwenci, którzy nosili jej słynny zielony mundurek, to m.in. Zipporah Mboroki, była rzeczniczka policji, obecnie odpowiedzialna za sklepy, Josephine Kulea, założycielka fundacji Samburu Girls Foundation uznanej przez prezydenta USA Baracka Obamę) i Benina Campania, kandydatka na posła do parlamentu kobiet Tharaka Nithi, która jest gubernatorem od czterech lat.

READ  Hariharan „uwielbia pracować” ze swoim synem Akshayem przy indo-polskim filmie „Nie znaczy nie”

Inni absolwenci to Caroline Karangi, konsultantka ds. rozwoju organizacyjnego, która ogłosiła coroczne nagrody dla Firmy Roku (COYA) oraz pochodząca z Chin lingwistka Winnie Nyaga, które uczęszczały do ​​Doost, podobnie jak Teresa Nkonge, konsultantka – dyrektor ds. wykrywania oszustw w Vodafone Ghana, oraz Judy Muthi, współpracownica prawniczki Diany Momo., radca prawny ds. sporów wydziału AG i przedstawiciel Gachery Maretti.