Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Macquarie Point w Hobart został potwierdzony jako nowa strona stadionu przez rząd Tasmanii przed pokazem AFL

Rząd Tasmanii twierdzi, że zbuduje stadion na 23 000 miejsc na południowy wschód od centralnej dzielnicy biznesowej Hobart, w miejscu, które uważa się za preferowaną lokalizację AFL – ale tylko wtedy, gdy szefowie klubów pozwolą krajowi na posiadanie własnego zespołu.

Propozycja stadionu jest uzależniona od zapłacenia przez rząd federalny połowy szacowanego kosztu 750 milionów dolarów oraz od prywatnych inwestycji.

Premier Jeremy Rockcliffe potwierdził, że stadion zostanie wybudowany na dziewięciohektarowej działce Macquarie Point, która jest przeznaczona pod zabudowę mieszaną, Park Pojednania oraz Antarctic and Science District, jeśli Tasmania otrzyma licencję na drużynę AFL.

Decyzja zapada niecałe 24 godziny przed tym, jak Tasmania złoży oficjalną ofertę AFL w poniedziałek.

Rockcliffe powiedział, że Reconciliation Park and Science District będzie kontynuował budowę, ale odmówił omówienia przyszłości budownictwa mieszkaniowego.

Premier Tasmanii Jeremy Rockcliffe z dyrektorem generalnym AFL Gillonem MacLachlanem.
Prezes AFL Gillon McLachlan (z prawej) podobno polubił Macquarie Point podczas czerwcowej wizyty w Hobart.(ABC News: Luke Bowden)

Dyrektor generalny AFL Gillon MacLachlan i dyrektor generalny ds. rozwoju nieruchomości Matthew Chun podziwiali Macquarie Point podczas czerwcowej wizyty na miejscu – widok ten został wzmocniony przez drugą wizytę na Tasmanii przez Chuna i dyrektora finansowego AFL Travisa Olda w lipcu.

Ale Rockcliffe powiedział, że jego rząd podejmie własne decyzje.

„Zawsze mówiliśmy, że NFL nie będzie nam dyktować, jeśli chodzi o nasz stadion” – powiedział.

„Podejmiemy własne decyzje.

„Wierzymy w ten projekt – analiza ekonomiczna mówi, że to zmienia zasady gry”.

Powiedział, że stadion i okolice ożywią południową Tasmanię.

„Dzisiejsze ogłoszenie ma na celu zapewnienie, że nasz preferowany wybór nowego stadionu i dzielnicy sztuki, kultury i rozrywki zostanie zbudowany właśnie tutaj, w Macquarie Point” – powiedział.

„Otoczenie tego to oczywiście inwestycje w turystykę, hotelarstwo, biznes i pokrewne zdrowie – a to ogromna szansa na zatrudnienie i rozwój w całej Tasmanii”.

Plac zabaw „obraza” podczas kryzysów mieszkaniowych i zdrowotnych

Kobieta stojąca na zielonej trawie z zabytkowymi budynkami i jesiennymi liśćmi w tle
Przywódca Tasmanian Greens, Casey O’Connor, mówi, że Rockcliffe był „ograniczony” przez NFL.(ABC News: Loretta Luburger)

Liderka Partii Zielonych Cassie O’Connor nazwała tę decyzję „obrazą” dla Tasmańczyków w czasie, gdy tysiące ludzi było bezdomnych, a system opieki zdrowotnej był w kryzysie.

„Wiadomość, że chcą zbudować na tej stronie stadion o wartości 750 milionów dolarów, jest obrazą dla Tasmańczyków, którzy nie mogą płacić czynszu ani mieszkać w namiocie” – powiedziała.

„To zniewaga dla osób oczekujących na planowaną operację lub martwiących się, że karetka pogotowia przyjedzie na czas, gdy będą potrzebować pomocy.

„Jest całkiem jasne, że to, co się tutaj wydarzyło, polega na tym, że premier pozwolił się kontrolować NFL”.

Pani O’Connor powiedziała, że ​​mieszkalnictwo powinno być najwyższym priorytetem rządu.

„Mamy ludzi, którzy nie mogą wynająć”, powiedziała.

„Mamy ludzi stojących w obliczu bezdomności i eksmisji oraz rząd, który obiecał zbudować wszystkie te domy, ale budżet nigdy nie stracił w budżecie”.

Wiceprzewodnicząca Partii Pracy Anita Dow powiedziała, że ​​priorytety rządu były błędne.

„Jesteśmy w trakcie kryzysu zdrowotnego, mieszkaniowego i kosztów utrzymania, a ten rząd musi zrobić więcej, aby zapewnić podstawowe podstawy mieszkańcom Tasmanii” – powiedziała.

„Tasmańczycy zasługują na własną drużynę NFL – to, czego nie popieramy, to budowa stadionu na południu”.

Ale Rockcliffe powiedział, że Tasmania „nie może za każdym razem odmówić rzeczom”, a państwo może zbudować stadion, wydając pieniądze na poprawę systemu zdrowia publicznego.

„Spadamy [elective surgery and outpatient] listy oczekujących.

„Wciąż jest bardzo wysoki, zawsze to powtarzałem, ale coraz więcej inwestujemy w zdrowie.

„Zawsze musimy osiągać – zawsze musimy budować ambicję i zaufanie do Tasmanii”.

Przedmiotowa zabudowa mieszkaniowa

Decyzja odzwierciedla dawną preferencję dla pobliskiego Regatta Point i stawia pod znakiem zapytania przyszłość długo planowanego projektu mieszkaniowego w Macquarie Point.

READ  Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022: Przerażające sceny, gdy upada Norweżka Ingrid Tandevold