Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Małżeństwo traci swoje oszczędności w wyniku oszustwa bankowego, w wyniku którego oszukują nawet kasjerów

Małżeństwo traci swoje oszczędności w wyniku oszustwa bankowego, w wyniku którego oszukują nawet kasjerów

Małżeństwo z Sunshine Coast straciło prawie ćwierć miliona dolarów w wyniku złożonego oszustwa, które ominęło nawet zawodowych kasjerów bankowych.

Kerry O'Mahony i Kerry Littlejohn rozglądali się za najlepszym oprocentowaniem depozytów terminowych, gdy znaleźli je w ING Australia.

„Kliknąłem, żeby otrzymać wycenę, i myślę, że dzień lub dwa po wykonaniu tej czynności zadzwonił do nas John Cook z ING” – powiedział O'Mahony.

Czytaj więcej: Nastolatek z Sydney zyskał ogromną popularność po przejechaniu Maca

Małżeństwo z Sunshine Coast straciło prawie ćwierć miliona dolarów w wyniku złożonego oszustwa, które ominęło nawet zawodowych kasjerów bankowych. (aktualny numer)

Tak zwanemu Johnowi Cookowi przesłano e-mailem konkurencyjną wycenę, dokumenty, umowy i instrukcje dotyczące płatności z logo ING, ale wszystko było fałszywe.

Oszczędności życia pary znajdowały się wówczas w Suncorp Bank, co oznaczało, że musieli udać się do lokalnego oddziału, aby wypłacić pieniądze.

„Spojrzał [the emails] „Potem powiedział, że tak, wszystko wydaje się w porządku, ale wiesz, że jeśli naprawdę się martwisz, możesz zadzwonić do ING” – powiedział O'Mahony.

O'Mahony twierdzi, że zadzwoniła do ING przy kasie.

„[I] Szukałem w Google numeru kontaktowego ING. [It] „Dokładnie to napisałam i było napisane: 13 34 64” – powiedziała.

„To ich numer telefonu, ale to ja dzwoniłem, a nie ING, skontaktowałem się bezpośrednio z oszustami.”

Małżeństwo z Sunshine Coast straciło prawie ćwierć miliona dolarów w wyniku skomplikowanego oszustwa, które ominęło nawet zawodowych kasjerów bankowych.
Oszczędności życia pary znajdowały się wówczas w Suncorp Bank, co oznaczało, że musieli udać się do lokalnego oddziału, aby wypłacić pieniądze. (Bieżące wydanie)

Przeczytaj więcej: Outback Wrangler Matt Wright staje przed wdową po swoim najlepszym przyjacielu

O'Mahony nie była świadoma, że ​​oszuści sfałszowali jej telefon, co oznaczało, że mogli przekierowywać jej połączenia, aby udawać, że to ING.

Po zatwierdzeniu transakcji przez kasjera Suncorp, oszustom przekazano bezpośrednio 240 000 dolarów.

Były jednak wyraźne oznaki oszustów, które w jakiś sposób pozostały niewykryte.

Para podała Suncorp szczegółowe informacje na temat konta, które według nich należało do ING, ale było to konto w Commonwealth Bank.

Ponadto adres e-mail używany przez oszustów nie był adresem e-mail zweryfikowanym przez ING.

READ  NSW odnotowuje cztery lokalne przypadki COVID, rozszerzono wymagania dotyczące masek

Zanim para skontaktowała się z Commonwealth Bank w sprawie oszustwa, wszystkie przekazane przez nich pieniądze „naprawdę” zniknęły.

„[It was] „Został usunięty niemal natychmiast, a następnie rozprzestrzenił się po całym świecie pod różnymi adresami IP” – powiedział O'Mahony.

Para za to, co się stało, obwinia oszustów, ale twierdzi, że Suncorp ma za co odpowiadać

„Po prostu to poczułem [Suncorp’s] „To niefortunne, że zaniedbaliśmy obowiązek zachowania ostrożności” – powiedział O'Mahony

O'Mahony i Littlejohn złożyli skargę do Australijskiego Urzędu ds. Skarg Finansowych.

Wypełnij wyciąg bankowy Suncorp

Kwestia jest obecnie rozpatrywana przez AFCA, niezależny organ rozstrzygający spory dla konsumentów składających skargi finansowe.

Suncorp Bank bardzo Cię wspiera i będzie w pełni uczestniczyć w tym procesie zewnętrznej oceny.

Suncorp Bank zdaje sobie sprawę z wpływu, jaki oszustwa i oszustwa mogą mieć na osoby fizyczne.

Wraz z branżą bankową jesteśmy zaangażowani we wdrażanie środków określonych w Porozumieniu Scam-Safe, w tym weryfikację nazwy konta dla płatności lokalnych.

Pełne oświadczenie ING

Oszustwa popełniane przez gangi przestępcze stają się coraz bardziej wyrafinowane.

Stale monitorujemy oszustwa związane z podszywaniem się pod inne osoby i regularnie aktualizujemy ostrzeżenia, aby ostrzegać ludzi za pośrednictwem naszej strony bezpieczeństwa (ing.com.au/security), kanałów mediów społecznościowych, aplikacji i bezpośrednich wiadomości e-mail do klientów.

Wykorzystujemy te kanały również do edukowania klientów i osób niebędących klientami na temat różnych rodzajów oszustw oraz sposobów, w jakie mogą się chronić.

Przewodnik Zatrzymaj się, zastanów się i chroń znajdujący się na naszej stronie internetowej zawiera praktyczne porady, które pomogą ludziom uniknąć oszustw.

Ponadto ściśle współpracujemy z odpowiednimi agencjami rządowymi, aby identyfikować i zakłócać tego rodzaju działalność.

Jeśli ktoś nie jest pewien, czy ma do czynienia z ING, zachęcamy do skontaktowania się z nami pod specjalną linią ds. oszustw: 1800 052 743.

Pełny wyciąg z konta Commonwealth Bank

READ  Prospect buduje współpracę między Chinami a krajami Europy Środkowo-Wschodniej w Ningbo w prowincji Zhejiang

CBA zdaje sobie sprawę z wpływu oszustw i oszustw na klientów i szerszą społeczność.

Oszuści często wywierają presję, aby działać zbyt szybko lub wykorzystać emocje.

Dlatego ważne jest, aby się zatrzymać, sprawdzić i odrzucić.

Jeśli nie masz pewności co do transakcji, zwłaszcza tej o dużej wartości, poświęć dodatkowy czas na skonsultowanie się z zaufanym członkiem rodziny lub przyjacielem jako osobą kontaktową.

Jeśli uważasz, że zostałeś oszukany lub zauważysz nietypową transakcję, natychmiast skontaktuj się ze swoim bankiem.

Największą szansę na uzyskanie zwrotu pieniędzy ma możliwie najszybsze podjęcie działań.

Gdy tylko dowiemy się o oszustwie lub oszustwie na koncie, działamy tak szybko, jak to możliwe i dokładamy wszelkich starań, aby odzyskać wszelkie środki.