Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Małżeństwo zostało zmuszone do opuszczenia Nowej Zelandii z powodu druzgocącego błędu w wizie o wartości 3600 dolarów

Małżeństwo zostało zmuszone do opuszczenia Nowej Zelandii z powodu druzgocącego błędu w wizie o wartości 3600 dolarów

Małżeństwo emigrantów, które przez ostatnie osiem lat nazywało Nową Zelandię swoim „domem marzeń”, zostało zmuszone do wyjazdu po tym, jak konsultant ds. imigracji popełnił „niszczycielski” błąd przy składaniu wniosku wizowego.

Według danych trzy lata temu Newton Santos i jego żona Nobia zapłacili ponad 4000 dolarów nowozelandzkich (3668 dolarów australijskich) firmie Sunrise Immigration Services z siedzibą w Auckland w celu rozpatrzenia ich wniosku o wizę rezydenta 2021 (RV2021). RNZ.

Migrantom posiadającym wizy pracownicze zaoferowano jednorazową ścieżkę mającą na celu pobudzenie gospodarki COVID-19.

Brazylijskie małżeństwo Newton Santos i Nubia będą musiały opuścić Nową Zelandię po tym, jak konsultant imigracyjny pomylił się z ich wizą pobytową.

Brazylijska para Newton Santos i Nubia mają zamiar opuścić Nową Zelandię po tym, jak konsultant ds. imigracji popełnił druzgocący błąd w sprawie wizy pobytowej wynoszącej 3600 dolarów. Źródło: RNZ/Newton Santos

Newton i Nubia, pochodzący z Brazylii, postanowili skorzystać z usług firmy imigracyjnej, z której korzystali wcześniej, aby zapobiec niepowodzeniu tego złożonego procesu. W miesiącach poprzedzających termin składania wniosków, który przypadał 31 lipca 2022 r., para twierdzi, że dzwoniła do swojego doradcy i wysyłała mu e-maile w celu uzyskania aktualnych informacji oraz „została zapewniona, że ​​wniosek został złożony”.

„O ile wiedzieliśmy, wszystko było w porządku” – powiedział lokalnej publikacji.

Asystent zapomniał przedstawić wizę dla pary

Jednak po zobaczeniu, jak jego przyjaciele szczęśliwie otrzymują zgodę, Newton ponownie zapytał anonimowego doradcę o dobre wieści.

„Powiedziała, że ​​jej asystentka zapomniała złożyć wniosek o wizę” – powiedział. „Moja żona płakała, a ja nie wiedziałem, co robić – mieliśmy kwalifikacje do takiej wizy pobytowej, która nie jest wydawana często, więc nie mieliśmy nic. To było druzgocące”.

W piśmie wysłanym do Ministra Imigracji – do którego dotarł RNZ – kanclerz obwinił za błąd znaczny wzrost obciążenia pracą, niedobory kadrowe i problemy zdrowotne.

„Przygotowywanie umów, zbieranie informacji dla ponad 500 kandydatów do RV2021, prowadzenie spotkań… Mój organizm poddał się stresowi i trafiłam do szpitala. Chociaż myślałem, że idzie nam gładko…[Santos’s] Aplikacja była monitorowana i dowiedzieliśmy się o tym 3 dni później [RV2021] „Wnioski zostały zamknięte” – głosi komunikat.

READ  Loty do Indii mogą zostać zakazane z powodu nasilającej się epidemii COVID w tym kraju

Brazylijskie małżeństwo pozywa doradcę do sądu

W zeszłym roku para złożyła skargę do Konsultantów ds. Imigracji i Trybunału Dyscyplinarnego, który orzekł, że „przegapili wyjątkową i bardzo korzystną okazję”.

Wiktoriański dom na tle panoramy miasta Auckland w Auckland w Nowej Zelandii.  Źródło: Avalon/Globalna kolekcja obrazów za pośrednictwem Getty ImagesWiktoriański dom na tle panoramy miasta Auckland w Auckland w Nowej Zelandii.  Źródło: Avalon/Globalna kolekcja obrazów za pośrednictwem Getty Images

Wyjątkowa wiza, o którą zamierzało ubiegać się brazylijskie małżeństwo, została już zamknięta. Źródło: Avalon/Globalna kolekcja obrazów za pośrednictwem Getty Images

Następnie konsultanci ds. imigracji w Nowej Zelandii potępili konsultantkę i nakazali jej zapłacić urzędnikowi stanu cywilnego 2500 dolarów (2292 dolarów australijskich) i 8000 dolarów (7336 dolarów australijskich) urzędnikowi stanu Newton i Nubii, powiedział RNZ rejestrator konsultantów imigracyjnych Duncan Connor.

W ostatniej chwili brazylijskie małżeństwo zwróciło się do Ministra Imigracji o ponowne rozpatrzenie ich statusu wizowego, na co Urząd Imigracyjny Nowej Zelandii odpowiedział, że „nie może przyjąć wniosku o pobyt w kategorii, która została zamknięta”.

Newton określił tę sytuację jako „wyjątkowo niesprawiedliwą” i ujawnił, że on i jego żona nie spełniali wymagań dotyczących innych ścieżek pobytu.

Nowa Zelandia zaostrza przepisy wizowe

Chociaż Australijczycy nie potrzebują wizy na wakacje w Nowej Zelandii, każdy, kto myśli o wyjeździe na kilka lat, musi ubiegać się o wizę pracowniczą lub pobytową.

Poinformował o tym rząd Nowej Zelandii w zeszłym tygodniu Wprowadziłoby to zmiany w programie wiz dla pracowników o niskich kwalifikacjach Po niemal rekordowej „niezrównoważonej” migracji 173 000 osób w 2023 r. Kandydaci muszą teraz spełniać wymagania dotyczące języka angielskiego i mogą przebywać tylko przez trzy lata w porównaniu z poprzednimi pięcioma latami.

Czy masz wskazówkę dotyczącą historii? e-mail: [email protected].

Możesz nas także śledzić Facebook, Instagrama, TIK Tok, Świergot I youtube.