Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Mamy to”: policja w końcu znajduje tygrysa, który przybył na przedmieścia Teksasu | Houston

Zdajemy to Przestraszeni mieszkańcy Policja poinformowała, że ​​w sobotnią noc, kiedy ostatnio widziano go, jak błąkał się przez krótki okres w dzielnicy Houston po przeszukaniu, które trwało prawie tydzień, wyglądał na zdrowego.

W krótkim filmie, którego opublikował na Twitterze Houston Lider Rona Borza siedzi obok tygrysa, głaszcze zwierzę i mówi, że szukał go przez długi tydzień.

„Ale mamy to i jest w dobrym zdrowiu” – powiedziała Burza jako żona mężczyzny, któremu policja twierdzi, że właściciel zwierzęcia siedzi obok i karmi tygrysa butelką dla niemowląt. Tygrys został zatrzymany w Park, schronisku dla zwierząt w Houston, ale spodziewano się, że zostanie przetransportowany do Cleveland Amore Black Beauty Ranch, sanktuarium dla zwierząt w Murchison. TeksasPołudniowo-wschodnie Dallas.

Władze szukają tygrysa, dziewięciomiesięcznego samca o imieniu India, odkąd został zauważony 9 maja w dzielnicy West Houston. Zastępca po służbie prawie go zastrzelił, zanim został zabrany przez Victora Hugo Cuevasa, który według policji jest właścicielem samochodu.

Na konferencji prasowej Borza powiedziała, że ​​żona Cuevasa, Giorgiana, dostarczyła tygrysa policji w sobotę po tym, jak znajomy skontaktował się z Parkiem.

„To tygrys Victora. Tak mi powiedziano”. [Giorgiana Cuevas] Borza powiedziała … mówi, że są właścicielami tego zwierzęcia od dziewięciu miesięcy.

Twierdził, że tygrys został przekazany innym osobom, ale żona Cuevasa zawsze wiedziała, gdzie tygrys jest w tym tygodniu, podczas gdy władze go szukały.

Policja wciąż próbuje ustalić, gdzie przetrzymywany jest al-Nimr i czy zostaną postawione zarzuty związane z posiadaniem tygrysa. Tygrysy nie są dozwolone w granicach miasta Houston, chyba że czarodziej, na przykład zoo, ma licencję na posiadanie egzotycznych zwierząt.

Adwokat Cuevasa, Michael W. Elliott, nadal upierał się, że jego klient nie posiada tygrysa, mówiąc: „Nie jestem pewien, czy technicznie rzecz biorąc, ktokolwiek jest właścicielem Indii, jest tym, który robi jakąkolwiek różnicę, ponieważ nie posiada aktu urodzenia ani tytuł.”

READ  Tajwan wychodzi z blokady i przyspiesza wyścig szczepionek

„Victor nie był głównym właścicielem Indii, a Indii nie było z nim przez większość czasu” – powiedział Elliott. „Victor był jednak często współsponsorowany dla Indii. Victor kocha Indie tak samo, jak każdy inny kocha swojego ulubionego zwierzaka … Traktował Indie z wielką miłością i traktowaniem pod każdym względem”.

Cuevas został aresztowany w poniedziałek i oskarżony o unikanie aresztowania za rzekomą ucieczkę z domu z tygrysem po tym, jak funkcjonariusze odpowiedzieli na wezwanie dotyczące niebezpiecznego zwierzęcia.

Cuevas został oskarżony o morderstwo z premedytacją w śmiertelnym incydencie strzeleckim w 2017 roku w sąsiednim hrabstwie Fort Bend. Elliott powiedział, że Cuevas potwierdził, że strzelanina była w samoobronie.

Cuevas został zwolniony za kaucją w środę pod zarzutem unikania aresztowania. Prokuratorzy hrabstwa Fort Bend próbowali go zatrzymać bez dowodów popełnienia morderstwa z premedytacją. Po całodniowym przesłuchaniu w piątek sędzia uchylił kaucję w wysokości 125 000 dolarów za morderstwo i wyemitował nową obligację w wysokości 300 000 dolarów. Nadal jest uwięziony.

Podczas piątkowego przesłuchania w sądzie zastępca burmistrza hrabstwa Waller Wes Manion, który mieszka w okolicy, w której widziano tygrysa, zeznał, że wchodził w interakcję ze zwierzęciem przez około 10 minut, aby upewnić się, że nie ściga nikogo innego.

Powiedział, że Cuevas wyszedł z domu krzycząc „Nie zabijaj jej”, złapał tygrysa za kołnierz i pocałował go w głowę, zanim wprowadził ją do swojego domu. Różne filmy ze spotkania tygrysa z Manionem zostały opublikowane w mediach społecznościowych.

Elliott powiedział, że Cuevas nie zrobił nic nielegalnego, ponieważ w Teksasie nie ma ogólnostanowego prawa zabraniającego prywatnej własności tygrysów i innych egzotycznych zwierząt. Borza powiedział, że egzotyczne zwierzę, takie jak tygrys, nigdy nie powinno być trzymane w domu. Powiedział, że chociaż Indie wydają się udomowione, tygrys waży już 175 funtów, może „wyrządzić wiele szkód” i będzie się tylko powiększał.

READ  Ciepło oceanów jest poza wykresami - oto, co to oznacza dla ludzi i ekosystemów na całym świecie

„Pójdzie do schroniska… gdzie mamy nadzieję, że resztę życia spędzi w bardzo bezpiecznym środowisku” – powiedziała Borza.