Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Trafiła w kraj najgorszą epidemią od czasu pandemii

Sceny zatłoczonych supermarketów, spanikowanych kupujących i pustych ulic wracają na Tajwan, chociaż koronawirus został całkowicie wymazany kilka tygodni temu.

Ale w zeszłym tygodniu 24-milionowa populacja doświadczyła najgorszego rozprzestrzeniania się od 18 miesięcy. Rekordowa liczba 180 przypadków została potwierdzona 15 maja, z obawami, że kraj powoli zmierza w kierunku pierwszej pełnej blokady.

Daje to całkowitą liczbę przypadków na Tajwanie do 1290, w sumie 12 zgonów. Dla porównania Australia – która ma populację podobną do Tajwanu i jest chwalona na całym świecie za sposób radzenia sobie z pandemią – odnotowała 29 927 przypadków i 910 zgonów.

Związane z: Jak ten kraj w dużej mierze uniknął COVID

Związane z: Światowi liderzy wygrywają z wirusem

Nguyen-Oku z siedzibą w stolicy kraju, Tajpej, Leslie V. Nguyen-Oku, reporter Quartz Asia, podzielił się scenami ze sklepu spożywczego pełnego spanikowanych kupujących zaledwie 30 minut po ogłoszeniu ograniczeń trzeciego poziomu w Tajpej i Nowym Tajpej.

„Półki są puste. Linie wyjściowe pełzają po całym budynku. Udostępniłem tweeta”.

We wpisie na Facebooku Ministerstwa Gospodarki Tajwanu wezwano również mieszkańców, aby unikali gromadzenia zapasów, takich jak papier toaletowy, makaron instant i żywność w puszkach.

„Pamiętaj, że w ciągu ostatniego roku wielu z was kupiło całkiem sporo [of toilet paper]. Najpierw sprawdź swój dom, aby zobaczyć, czy masz coś.

Zgodnie z nowymi ograniczeniami, mieszkańcy muszą nosić odpowiednią odzież przez cały czas poza domem, podczas spotkań zamkniętych do pięciu, a zewnętrznych do 10. Większość firm i firm przestawiła się również na pracę w domu i wznowiła naukę online w szkołach.

Podczas gdy kina, siłownie, bary, kluby, centra sportowe i niektóre szkoły zostały zamknięte, punkty gastronomiczne i firmy mogą nadal działać, jeśli są w stanie przestrzegać zasad dystansu społecznego.

W innych krajach większość Tajwanu podlega ograniczeniom poziomu 2, które ograniczają spotkania na świeżym powietrzu do 500 osób, a spotkania w pomieszczeniach do 100. Maski muszą być również noszone podczas publicznych zgromadzeń, a lokale rozrywkowe, kosmetyczne i fitness zostały zamknięte.

READ  Amerykańskie Archiwum Narodowe twierdzi, że Donald Trump przeniósł tajne materiały z Białego Domu na Florydę

Związane z: Zadzwoniono w sprawie ograniczeń COVID w Sydney

Związane z: Przestroga opowieść o bardzo surowym narodzie

Niejednoznaczności wprawiają pracowników w zakłopotanie

Podczas gdy Tajwan nie odnotował ani jednego przypadku COVID-19 między kwietniem a grudniem ubiegłego roku, władze zdrowotne są najbardziej zaniepokojone 132 niepowiązane sprawy krajowe. Na początku tego tygodnia rząd podjął kroki, aby poddać kwarantannie wszystkich pilotów China Airlines przez 14 dni po tym, jak sekwencje DNA powiązały kilka infekcji z wybuchem epidemii w hotelu na lotnisku.

Jak już wspomniałem Gazeta poranna w południowych ChinachNiektórzy ranni piloci bywali w wielu barach i restauracjach na północnym Tajwanie, zanim potwierdzono ich zakażenie.

Gdy mieszkańcy Tajwanu dostosowują się do szeregu nowych zasad, urzędnicy z Tajwanu oświadczyli, że nie wprowadzą blokady obejmującej całą wyspę, dopóki nie zostaną do tego zmuszeni.

Minister zdrowia Chen Shihzhong potwierdził, że nowe zasady poziomu 3 będą obowiązywać do 28 maja, jednak władze mogą wymagać wprowadzenia blokady na poziomie 4, jeśli transmisja z nieznanych źródeł przekroczy 100 nowych przypadków dziennie.

Do tego czasu trwały wyścig o Tajwan, aby ponownie wyeliminować pozostałe przypadki COVID-19.