Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Presja tajfunu Tauktae na Indie, które zostały zniszczone przez koronawirusa, powodując powodzie i zabijając co najmniej sześciu

Indie ewakuują tysiące ludzi z nisko położonych obszarów wzdłuż zachodniego wybrzeża, a potężny tajfun, który zabił co najmniej sześć osób, ma dotrzeć na ląd we wtorek rano w stanie Gujarat.

Cyklon Taukta, który powstał na Morzu Arabskim, już zniszczył domy i wykorzenił drzewa w częściach zachodnich i południowych Indii.

„Jest bardzo prawdopodobne, że jego intensywność wzrośnie w ciągu dwudziestu czterech godzin, przemieszczając się z północy na północny zachód i docierając do wybrzeża Gudżaratu wieczorem 17 lipca. [May]Indyjski Departament Meteorologiczny powiedział w oświadczeniu.

Oczekuje się, że cyklon będzie przecinał wybrzeże przy wiatrach do 175 km / h.

Około 150 000 osób zostanie przesiedlonych z wiosek i nisko położonych obszarów w pobliżu wybrzeża.

Rząd stanu Gujarat powiedział, że ma nadzieję zakończyć ewakuację do niedzieli wieczorem czasu lokalnego.

Rodzina odprawia rytuały w rzece podczas ulewnej ulewy
Oczekuje się, że tajfun Tauktai dotrze na ląd we wtorek w stanie Gujarat.(

AP: RS Iyer

)

Gdy huragan przesunął się na północ, co najmniej sześć osób zginęło w zachodnich stanach Goa i Karnataka, według urzędników i danych.

Urzędnik Straży Przybrzeżnej powiedział, że 31 łodzi zarejestrowanych w stanie Tamil Nadu popłynęło na południe.

Agencja Meteorologiczna ostrzegła również o możliwości zalania dróg ewakuacyjnych. Przewiduje się również, że usługi kolejowe zostaną zawieszone do 21 maja.

Narodowy Komitet Zarządzania Kryzysowego również przewodniczył spotkaniu z różnymi państwami w niedzielę i powiedział, że prawie 80 zespołów zarządzania kryzysowego zostało rozmieszczonych w różnych stanach.

Spacja do odtwarzania lub pauzy, M do wyciszania, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę i w dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 1 minuta 12 sekund

Tajfun Tauktae siał spustoszenie na zachodnim wybrzeżu Indii, zabijając co najmniej sześć osób

Wstrzymanie szczepień przeciwko COVID-19

Rozlokowano także zespoły ratownicze i pomocowe z armii, marynarki wojennej i straży przybrzeżnej, a także statki i samoloty.

„Podejmowane są wszelkie środki w celu ewakuacji ludzi z obszarów dotkniętych cyklonem, aby zapewnić, że nie ma ofiar” – powiedział rząd w oświadczeniu.

W Gudźaracie cyklon będzie również wyzwaniem dla administracji państwowej zajmującej się dużą liczbą pacjentów z COVID-19.

Karetka pogotowia w Indiach pędzi do szpitala
Szczepienia COVID-19 zostały zawieszone na dwa dni.(

AP: RS Iyer

)

Rząd stanowy powiedział, że główny minister Gujarat Vijay Rubani zwrócił się do urzędników o zapewnienie nieprzerwanych dostaw energii elektrycznej do szpitali i innych placówek medycznych COVID-19 oraz utrzymanie dostaw tlenu.

Ale szczepienia zostały zawieszone na następne dwa dni.

W sąsiednim stanie Maharasztra rząd przeniósł pacjentów z COVID-19, którzy zostali przyjęci do tymczasowych ośrodków w stolicy stanu, Bombaju, do innych szpitali.

Może to również dotyczyć dużych rafinerii i portów w Gudżaracie.

Ładowanie

Władze portu Kandla, największego portu rządowego w kraju, powiedziały, że podjęły środki ostrożności.

„Ogłosiliśmy już alert i przestaliśmy przyjmować statki do środka. Jutro rano nie będzie miejsc do cumowania, a wszystkie statki zostaną wysłane na pełne morze” – powiedział SK Mehta, prezes portu w Kandla.

Reuters

READ  Golfiści akademiccy w Stanach Zjednoczonych wśród dziewięciu zabitych w wypadku na żywo w Teksasie