Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Mamy złe wieści dla posiadaczy Questów

Mamy złe wieści dla posiadaczy Questów

Oryginalny Oculus Quest 1 jest pokazany na białym tle.
martwy

Jeśli nadal korzystasz z oryginalnych gogli Oculus Quest lub Quest 1 VR, czas na aktualizację, ponieważ wsparcie wkrótce się zakończy. Quest 1 został wydany w 2019 roku, więc ten zestaw słuchawkowy ma około pięciu lat i szybko zbliża się koniec wsparcia. W sierpniu 2024 r. pierwotna misja przestanie otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń i poprawki błędów.

Meta wysłała niedawno e-mail do programistów, ostrzegając ich, że nowe gry i aplikacje VR zostaną zablokowane w przyszłym miesiącu. Aktualizacje istniejących aplikacji również zostaną zatrzymane. Quest 1 nadal będzie miał dostęp do dużej biblioteki gier, ale aby cieszyć się najnowszymi wersjami, nadszedł czas na aktualizację. Ta wiadomość nadeszła po powolnym spadku, który rozpoczął się w zeszłym roku, kiedy usunięto funkcje społecznościowe.

Rezygnacja ze starszej technologii może być nieco bolesna, ale producenci kończą wsparcie, aby odciążyć programistów, którzy mogą potrzebować obsługi szerszej gamy urządzeń i potencjalnie ograniczać funkcje nowych gier, aby mogły działać na starszym sprzęcie.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz kupić szybszą grę Quest 2 o wyższej rozdzielczości za jedyne 200 dolarów. Wszystkie Twoje stare gry i aplikacje będą działać z Quest 2. Pamiętaj, że Quest 2 powstał w 2020 roku, więc również jest przestarzały. Meta powiedziała, że ​​wsparcie dla Quest 2 będzie kontynuowane przez trzy lata po zaprzestaniu sprzedaży, tak aby było aktualne co najmniej do 2027 roku.

Jeśli możesz zaoszczędzić 500 dolarów, Quest 3 to najlepszy zestaw VR dla większości ludzi. Jest wstecznie kompatybilny z Quest 1 i 2, więc możesz zabrać ze sobą swoją bibliotekę gier. Ponadto Quest 3 ma lepszą wydajność graficzną, a ostrzejsze wyświetlacze często otrzymują ulepszone wersje gier, które korzystają z wyższej rozdzielczości.

Jeśli nie posiadasz jeszcze urządzenia Quest, wypatruj ofert na używane gogle VR. Super tania gra Oculus (obecnie znana jako Meta) znaleziona w serwisie eBay lub Craigslist może nie być tak świetną ofertą, jak się wydaje.

READ  Pojemność baterii Apple Watch Ultra i efekt LTE

Zalecenia redaktorów