Manchester United vs Wolverhampton Wanderers – Relacja z meczu piłki nożnej – 13 maja 2023 r

Antoniego Marciala I Aleksandra Garnacho Manchester United zapewnił sobie wygodne zwycięstwo 2: 0 u siebie w Premier League nad Wilkami w sobotę, co przybliżyło ich o krok do powrotu do Ligi Mistrzów.

Z czterema najlepszymi kwalifikacjami bezpośrednio do fazy grupowej następnego sezonu, United zajmuje czwarte miejsce w tabeli z 66 punktami, cztery przed piątym Liverpoolem, a obie drużyny mają do rozegrania trzy mecze. Wilki zajmują 13. miejsce z dorobkiem 40 punktów.

– Stream na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)

W meczu rozegranym głównie w wolnym tempie brazylijski skrzydłowy Manchesteru United Antoni Podkręcił strzał w dziewiątej minucie obok niechlujnej obrony Wilków i nadal zapewniał twórczą iskrę, regularnie wcinając się z prawego skrzydła na swoją ulubioną lewą nogę, aby strzelić.

23-latek uderzył z bliskiej odległości w pół godziny, ale nadrobił to dwie minuty później, rozdzierając prawą stronę szybkim kontratakiem i wyrównując piłkę do Martiala, który posłał piłkę do siatki.

Anthony znów znalazł się w samym środku akcji o godzinie 00:00 Bruno Fernández Odbił piłkę w jego stronę na skraju pola karnego, ale strzał 23-letniego Brazylijczyka został odbity obok słupka.

Fernandes powinien był strzelić dwa gole, kiedy wszedł z lewej strony i strzelił z bliskiej odległości w 64. minucie, ale bramkarz Wolverhampton po raz pierwszy Daniela Bentleya Jego strzał został obroniony i Jadona SanchoPodobne próby również zostały zdyskwalifikowane.

Z atakiem wilków wyglądających na zupełnie bezzębnych, Casemiro Bentley został zmuszony do ukarania kolejnej grzywny, którą zamiast tego uratował w 82. minucie strzałem z zanurzenia Wouta Westhorsta Przeleciał nad poprzeczką z bliskiej odległości z wynikowego rzutu rożnego, ale w końcu padł drugi gol.

Schodząc z ławki w 82. minucie po długiej kontuzji kostki, Garnacho przypieczętował trzy punkty długim biegiem i podkręcił strzał, który odbił się od wewnętrznej strony prawego słupka głęboko w czasie przerwy, aby przypieczętować zwycięstwo. .

READ  Hiszpania, Polska i Argentyna wygrywają swoje drugie z rzędu mecze Pucharu ATP

Wykonaliśmy naszą pracę, musieliśmy zdobyć trzy punkty i wygrać mecz – po dwóch porażkach wiedzieliśmy, jak ważne jest przywrócenie rozpędu naszej drużynie – powiedział Fernandes, kapitan United.

Reprezentant Portugalii złożył hołd 29-letniemu bramkarzowi Wolverhampton, który debiutował w Premier League po występach w Southend, Brentford i Bristol City.

– Graliśmy profesjonalnie i mogliśmy strzelić więcej bramek. [but] „Ich bramkarz rozegrał naprawdę dobry mecz, aby utrzymać Wolverhampton w grze” – powiedział Fernandez.

– Nie chodziło o zmarnowanie naszych szans. Ich bramkarz wykonał naprawdę dobrą robotę, musimy go pochwalić.