Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Måneskin dzieli się pocałunkiem na scenie wbrew zasadom anty-LGBTQ w Polsce

Zwycięzcy Eurowizji Måneskin otrzymali gromkie brawa po swoich kolegach z zespołu Damiano David i Thomas Rage wymienili pocałunek Żyj na scenie w Polsce, aby wspierać prawa LGBTQ+ w kraju, w którym się znajduje Rosnąca wrogość wobec gejów.

Podczas koncertu na Polsat SuperHit Festival w ten weekend włoskie gwiazdy rocka zacisnęły się w namiętnym uścisku podczas wykonania na żywo ich piosenki „I Wanna Be Your Slave”.

Wielki festiwalowy tłum wybuchnął aplauzem za pocałunek, po czym David wyjaśnił publiczności swoje uczucia. „Uważamy, że każdy powinien mieć możliwość robienia tego bez strachu” – powiedział. “Wierzymy, że każdy powinien mieć całkowitą swobodę bycia kim chce. Dziękuję Polsce.”

Piosenkarz zakończył swoje oświadczenie okrzykiem: „Miłość nigdy się nie myli!”

Måneskin, który w maju ponownie został zwycięzcą Eurowizji 2021, podzielił się przełomowym występem na swoim Instagramie, gdzie wezwał również do „równych praw dla społeczności LGBTQIA+”.

“Dziękuję bardzo. Jeden fan odpowiedział w komentarzach. Inny napisał: “Dziękuję wszystkim Polakom – to, co tu zrobiliście jest bardzo ważne (nasz prezydent mówi, że geje + to nie ludzie, ale ideologia)”.

Oferta Måneskin dotycząca wsparcia osób LGBTQ+ w Polsce pojawia się w przełomowym momencie.

Podczas gdy homoseksualizm został zalegalizowany w Polsce w 1932 r., w maju 2021 r. Polska najgorsza w Europie dla osób LGBT Drugi rok z rzędu ILGA-Europe. Według BBC News, w tym kraju „deklaruje się 100 miast i regionów w całej Polsce”Strefy wolne od LGBT Co więcej, polski rząd zaproponował lukę prawną”Aby uniemożliwić homoseksualistom adopcję dzieci całkowicie”. Tymczasem Prezydent RP Andrzej Duda Skrytykował to, co w zeszłym roku nazwał „ideologią” LGBTQ+, mówiąc, że jest „bardziej destrukcyjne niż komunizm”.