Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

maniacy.  Fanatycy otwartych granic: były prezydent USA Donald Trump celuje w innych republikanów w CPAC w sobotę wieczorem

maniacy. Fanatycy otwartych granic: były prezydent USA Donald Trump celuje w innych republikanów w CPAC w sobotę wieczorem

Donald Trump wystąpił na scenie podczas Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej w Fort Washington w stanie Maryland w sobotę wieczorem, deklarując „dokończymy to, co zaczęliśmy” po wygraniu sondażu CPAC z dużym marginesem.

Były prezydent USA był preferowanym kandydatem z 62 procentami obecnych, którzy głosowali w corocznym sondażu, a gubernator Florydy Ron DeSantis zajął drugie miejsce z zaledwie 20 procentami głosów.

W swoim zwycięskim przemówieniu 45. prezydent USA, który był mówcą zamykającym konwencję, poprzysiągł, że „pokona Demokratów… i wyrzuci Joe Bidena z Białego Domu”.

„Największa bitwa naszego życia toczy się w chwili, gdy mówimy” – powiedział Trump.

W swoim prawie dwugodzinnym przemówieniu były przywódca USA wycelował w innych członków Partii Republikańskiej, mając nadzieję na zdobycie poparcia dla zdobycia republikańskiej nominacji na prezydenta w 2024 roku.

„Kiedy wyruszaliśmy w tę podróż, takiej podróży jeszcze nie było… Mieliśmy Partię Republikańską rządzoną przez dziwaków, neokonserwatystów, globalistów, fanatyków otwartych granic i idiotów” – powiedział Trump tłumowi swoich zwolenników.

„Nigdy nie wrócimy do partii, która chce dawać nieograniczone pieniądze na toczenie niekończących się zagranicznych wojen, które są głupimi wojnami”.

Andrew Cooper, współzałożyciel CPAC Australia, powiedział Outsiders, że chociaż Trump uznaje rosyjską inwazję na Ukrainę za przerażającą tragedię, Stany Zjednoczone nie mogą dalej rozdzielać miliardów na pomoc wojenną.

„WALKA O LUDZI”: Trump jest faworytem według sondaży, gdy rozpoczyna się CPAC

Dodał, że chociaż tematem tegorocznej konferencji było „Protect America Now”, prawdziwym tematem jest „zwycięstwo Trumpa w ostatnich wyborach”.

„Istnieją wyraźne oznaki utraty uczciwości w systemach głosowania tutaj w Ameryce i na pewno publiczność CPAC jest zdenerwowana, że ​​Trump nie jest obecnym prezydentem Stanów Zjednoczonych” – powiedział Cooper.

Dodał, że choć nastrój na tegorocznym CPAC nie był tak „zły”, jak w latach ubiegłych, to jednak wśród uczestników „zakłopotanie i wstyd” został zastąpiony.

„To zakłopotanie i wstyd, ponieważ obecny prezydent Stanów Zjednoczonych najwyraźniej nie ma kontroli nad swoimi wydziałami” – powiedział Cooper.

READ  Unijni prawodawcy zatwierdzają plan dotyczący przyszłych zasad sztucznej inteligencji bloku

Istnieje poczucie, że reszta świata postrzega Stany Zjednoczone jako słabnącą potęgę.

„Z pewnością istnieje poczucie, że Putin najechał Ukrainę, ponieważ Stany Zjednoczone się kurczą, a Trump z pewnością bardzo mocno to podkreślił – i ma tutaj ogromne poparcie”.