Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Marina Viotti, Marie-Yves Munger, Bruno de Sa i Alexandra Novakowski prowadzą nowe wydania CD/DVD

Marina Viotti, Marie-Yves Munger, Bruno de Sa i Alexandra Novakowski prowadzą nowe wydania CD/DVD

Nowe albumy wydawane są w tym tygodniu przez wschodzące gwiazdy. Dzięki tym nowym wydawnictwom publiczność będzie miała również szansę usłyszeć rzadkie utwory, a także kilka nowych utworów.

Maestrin Mozart

W ramach swojej drugiej współpracy przy ATMA Classique sopran Marie-Yves Munger wydała album poświęcony rzadko słyszanym utworom Wolfganga Amadeusza Mozarta w wieku 10-16 lat. Munger prezentuje obok Les Boréades de Montréal i komandora Philippe’a Bourque’a w skoordynowanym programie, który zaprzecza wszelkim założeniom, że wczesne dzieła Mozarta są jedynie drobnymi dziełami lub wydarzeniami.

Munger mówi: „Moja własna podróż do tego programu muzycznego rozpoczęła się na początku mojej kariery, kiedy miałem szczęście, że zaproponowano mi rolę wIl sogno di Scipione” w Nowym Jorku. Myślałem, że trochę znam autora, ale wkrótce zdałem sobie sprawę z mojej ignorancji, gdy dowiedziałem się, że Mozart napisał nie mniej niż osiem dramatów, zanim skończył siedemnaście lat! Moja ciekawość została zakłócona. W ciągu ostatnich kilku lat zebrałem to, co uważałem za jego najbardziej niezwykłe melodie i recytacje sopranu, które napisał w wieku od 10 do 16 lat, i mam nadzieję zabrać publiczność w muzyczną podróż, aby spróbować uzyskać wgląd w rozwój tego nieporównywalnego zjawiska”.

Hołd dla Pauliny Viardot

Mezzosopran Marina Viotti dołącza do Les Talens Lyriques i Christophe’a Rousseta na albumie z udziałem Glucka, Rossiniego, Doniaetti, Halévy’ego, Belliniego, Berlioza, Gounoda, Saint-Saënsa i Masseneta. Wydania Aparté.

Roma Travista

Debiut Bruno de Sa w Erato „Roma travestita” przedstawia młodą brazylijską piosenkarkę, która bada okres, kiedy kobietom zabroniono uczestniczenia w teatrach publicznych w Rzymie, a mężczyźni przyjmowali kobiece role w operze. Wraz z El Pomo d’Oro i dyrygentem Francesco Corti, De Sa wykonuje pieśni z XVIII wieku: Vivaldiego, Alessandro Scarlattiego, Vinci, Galuppi, Biccini, Capua, Arena, Cocci, Conforto i Garsua Fajer.

READ  Ostatecznie chodzi o kino, mówi aktor Shraddha Das | Bollywood

Scenariusz burzy

Nowe nagrania fokusowe zostają wydane „Scenario Storms” kompozytora Michaela Hirscha. Na albumie znalazły się dwa utwory Hirscha: „The Crust” i „The Ankle” na podstawie scenariusza Christophera Middletona oraz scenariusz The Storms na podstawie scenariusza Faouziego Karima.

W wykonaniu holenderskiego Ensemble Klang, Cortex and Ankle w wykonaniu sopranistki Ah Young Hong. Tymczasem „Scenario of Storms” wykonują Ah Young Hong i BBC Symphony Orchestra pod dyrekcją Tito Muñoza.

Kryna

Wydaje Dictionary of Kraina Classics, nowy album z rzadko słyszanymi polskimi piosenkami śpiewanymi przez polsko-amerykańską sopranistkę Alexandrę Nowakowski i graną przez polskiego pianistę Michała Bella.

Zespół artystyczny nagrał płytę w polskiej sali koncertowej Nowa Miodowa z polskim inżynierem dźwięku Mateuszem Panasyukiem. W okładce albumu znalazły się również portrety polskich fotografów Karpati i Zarewicza.

Album zawiera pieśni w orkiestracji Chopina, Paderewskiego, Szymanowskiego oraz najsłynniejszego w Polsce pieśni operowych i artystycznych, Moniewskiego.