Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Recenzja Abbott Elementary Season 2: Solidny powrót dla zdobywcy nagrody Emmy

Łatwo jest zrootować Abbott Elementary.

W swoim pierwszym sezonie serial Quinty Brunson stał się półgodzinnym, pełnym wigoru i słodyczy wyrazem życia w komedii sieciowej. Zakorzeniony zarówno w gatunku komedii biurowych, który jest tak stary jak medium (w tym przypadku biuro jest szkołą publiczną w Filadelfii), jak i w tradycji komedii XXI wieku, Abbott był ostrym i mocnym argumentem na rzecz tradycyjnych form. Zdobycie przez Bronsona nagrody Emmy za napisanie filmu pilotażowego było mile widzianym uczczeniem nowego talentu, a nie niespodzianką.

Pierwsze dwa odcinki drugiego sezonu serialu kontynuują jego silną trajektorię. Szkoła dokonała nieoczekiwanych zysków z poprzedniego sezonu, a decyzja o tym, jak je wydać, czeka na postępowanie. To zgrabny sposób na rozłożenie obu połówek emocjonalnego równania Abbotta: nauczyciele programu wiedzą, że są niedofinansowani i że nagroda wygaśnie bardzo szybko, a mimo to kontynuują z uśmiechem, bo jaka jest alternatywa? Scena, w której nauczyciele odwiedzają bogatą w zasoby szkołę czarterową, zanim wrócą do domu do niechlujnej nory, gra znakomicie, a ukryta zazdrość ledwo odbija się twarzą w twarz.

W centrum serialu jest postać Janine Bronson, która trzyma wszystko razem, jeśli nie tylko z trudem. W premierze sezonu Bronson pisze sobie scenę załamania emocjonalnego z powodu presji finansowej Janine, która jest jedną z najbogatszych prac aktorskich, jakie miała do tej pory w serialu. Zestaw też jest dobry; Na początku postać Lisy Ann Walter wydawała się mechanizmem dostarczania jednego żartu o podejrzanie niemoralnej osobie, ale występ Waltera i jej łatwo posiniaczona postać zmierzają w interesujących nowych kierunkach. Janelle James nadal poszukuje nowych sposobów przedstawiania narcyzmu i niekompetencji, traktując wypłaty stypendiów jako odcinek „Shark Tank”. Tyler James Williams i niedawno nagrodzona Emmy Sheryl Lee Ralph dzielą najbardziej intrygującą chemię serialu jako Gregory i Barbara, z jego wieczną nudą i wyrafinowaniem wpadającym na siebie.

READ  Lindsay Lohan miała na planie jedną prośbę, która była „koszmarem wszystkich”

Zestaw jest tak potężny, że może czasami obejmować momenty, w których ten sieciowy sitcom może wydawać się trochę, no cóż, jak sitcom sieciowy. Różne elementy fabuły są zgrabnie rzucane latem, ponownie uruchamiając pozaekranowe życie osobiste Janine i Gregory’ego w sposób, który wydaje się zaskakujący i przypadkowy. Wewnętrzna logika żartu biegającego w drugim odcinku sezonu, o Barbarze, która myli nazwiska czarno-białych aktorów, była dla mnie niejasna, ale jest to rodzaj, który ignoruje się i wybacza, gdy serial trwa tydzień, tydzień przerwy. (Drugi sezon Abbotta będzie miał 22 odcinki, w porównaniu z 13 odcinkami w sezonie pierwszym.) Występ Jamesa odwrócił moją uwagę od tego, w jaki sposób sitcom ABC, który serwuje przynajmniej „Shark Tank”, wydaje się być krawatem. rodzina w „Black-ish” udała się do Walt Disney World jako sposób na promocję parków rozrywki macierzystej firmy ABC. I chociaż serial znajduje sposoby na wykorzystanie swoich symulatorów (głównie w wykonaniu Jamesa i jej skłonności do łapania obiektywu kamery), nie jest jasne, dlaczego ta historia jest opowiedziana w tym stylu, poza tym, że jest to historia styl, który jest teraz popularny. Biuro spędziło ostatni sezon na eksplorowaniu historii dokumentu i sprawdzaniu, dlaczego członkowie obsady filmowali tak długo, wydawało się, że jest ostatnim słowem na tej maszynie i co może zrobić.

Wydaje się to szczególnie prawdziwe, ponieważ opowiadane historie są tak żywe, że nie wymagają od bohaterów tłumaczenia się przed kamerą. Spanikowany moment szalonej Jenin (scena Bronson Show) wchodzi w rozmowę z jej kolegami; Urządzenie odpada i widzimy społeczność na zewnątrz sali spowiedzi. Najlepszą rzeczą, jaką mogę powiedzieć o symulowanym mechanizmie postaci opowiadających swoje myśli i uczucia w znany sposób „Biuro” / „Współczesna rodzina”, jest to, że działa, celowo lub nie, jak koń trojański. Widzowie oczekują sitcomu, który porusza się w zrelaksowany i znajomy sposób, ma zrelaksowaną i znajomą tematykę i w końcu widzą postacie, które muszą włożyć prawdziwy wysiłek, aby zapłacić rachunki, lub zastanawiają się, jak mogą nadal edukować dzieci za pomocą dostępnych Surowce.

READ  Nordic Entertainment zabezpiecza NHL dla Viaplay Polska - Digital TV Europe

Ale oni wciąż krzyczą, a cotygodniowe melodie sitcomu w końcu satysfakcjonująco pasują do codziennego rytmu szkolnego dnia. Osobowości Abbott mają zwycięską wytrwałość ludzi, którzy pracują, ponieważ kierują nimi cel i inteligencja ludzi, którzy starają się osiągnąć najlepsze rzeczy. Sprawiają, że serial jest świeży, żywy i żywy, aby zrównoważyć smutek bycia częścią zawodu, miejskiego pedagoga, który jest niedofinansowany i niedoinformowany. Abbott oddaje sprawiedliwość nauczycielom w swoim centrum, co jest świadectwem zdolności Bronsona do wyznaczania znajomych kształtów dla godnych i przyjemnych celów. Jako dobry uczeń seria jest wyraźnie widoczna w liniach.

Premiera drugiego sezonu „Abbott Elementary” w środę, 21 września o godzinie 21:00 ET.