Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Mark Robinson krytykuje decyzję sądu o uchyleniu zakazu Jamesa Sicily za kopnięcie Andrew McGratha, wideo, reakcja, odpowiedź, najnowsze wiadomości

Mark Robinson krytykuje decyzję sądu o uchyleniu zakazu Jamesa Sicily za kopnięcie Andrew McGratha, wideo, reakcja, odpowiedź, najnowsze wiadomości

Główny korespondent Herald Sun, Mark Robinson, skrytykował decyzję sądu o uchyleniu zakazu na jeden mecz Jamesa Cecily'ego za kopanie, twierdząc, że „sąd zawiódł piłkę nożną”.

Sycylia została dopuszczona do meczu z Melbourne w tym tygodniu po kopnięciu Andy’ego McGratha z Essendon w starciu drużyn w pierwszej rundzie, a trybunał obniżył ocenę przewinienia do niskiego, co skutkowało karą grzywny w wysokości 2500 dolarów.

Mówi w Fox Footy AFL 360 We wtorek wieczorem Robinson eksplodował tą decyzją, stwierdzając, że wszelkie kopnięcia powinny automatycznie skutkować zawieszeniem.

Oglądaj na żywo każdy mecz każdej rundy sezonu Toyota AFL Premiership bez przerw na reklamy podczas gry w Kayo. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

Robbo eksploduje sycylijskim kopnięciem 01:07

„Uważam za niedorzeczne, że trybunał AFL pozwolił komukolwiek kopnąć innego gracza i ukarać go grzywną” – powiedział Robinson.

„Zawodnicy są tego najlepszym sędzią – spójrzcie na nich wszystkich atakujących Sycylię za to, co zrobił. Wszyscy poszli na niego, to nie tak.

„Trybunał AFL zawiódł dziś wieczorem futbol, ​​nie mówię tego lekko. Nie mówię tego często, ponieważ naprawdę kocham tę grę i zawodników za to, co robią.

„Ale nadchodzi moment, kiedy musimy chronić grę, nas wszystkich – kibiców, media, zawodników i trenerów. Myślę, że trybunał zawiódł futbol”.

„Jestem po prostu zdumiony”.

Nadeszło to w pracowity weekend dla sędziego meczu, kiedy James Harms i Malcolm Rosas zostali zawieszeni za główkowanie, a Mason Redman również został zawieszony za uderzenia.

Jeśli chodzi o zaproszenie Sycylii, AFL 360 Współgospodarz Gerard Whately uważał, że wyciągnięto właściwy wniosek, chociaż prawniczka AFL Sally Flynn stwierdziła, że ​​w piłce nożnej „kopanie innego zawodnika nie ma miejsca”, a Whately argumentował, że takie działania mają niuanse.

„Sprawa faktycznie ma sens. Ponieważ zaniedbano kontakt, teraz zostaje on zmodernizowany. Ale sposób, w jaki system jest zbudowany, pierwszy krok jest w porządku” – zauważył Whately.

„Podoba mi się podejście NFL tutaj – w ten weekend: «Opanuj się.» Dwie główki, wślizg i kopnięcie – nie mamy na sobie żadnego z nich. Wszyscy możecie otrzymać kary.

„Kiedy już zagłębisz się w szczegóły systemu, zauważysz dużą zwrotność. Wyrazili się jasno, mówiąc, że w grze nie ma miejsca na kopanie”.

Jednak Robinson stwierdził, że wytyczne „nie są wystarczająco jasne”, stwierdzając, że sąd powinien wydać oświadczenie i wzywając NFL do odwołania.

„Zdecydowali, że wpływ jest niewielki i nie wzięli pod uwagę niczego innego” – dodał.

„A co z faktem, że to był kop? Co z integralnością gry? A co z modelami? A co z tymi wszystkimi rzeczami, o których cały czas rozmawiamy?

„Ponoszą większą odpowiedzialność. AFL musi wyjść i być naprawdę silna w tym apelu.