Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Mark Zuckerberg wierzy, że gwiazdy AI mogą zostać „w przyszłym roku”

Mark Zuckerberg wierzy, że gwiazdy AI mogą zostać „w przyszłym roku”

Mark Zuckerberg wierzy, że interakcje gwiazd AI z fanami to wydarzenie „na przyszły rok”.
Kevina Deitcha i Theo Wargo

  • Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, rozmawiał z The Verge o „ogromnym zapotrzebowaniu” na wersje AI celebrytów.
  • Stwierdził jednak, że jest to „kwestia na przyszły rok” ze względu na obawy dotyczące bezpieczeństwa marki.
  • „Ludzie chcą mieć kontakt z Kylie. Kylie chce rozwijać swoją społeczność, ale doba ma tylko określoną liczbę godzin” – powiedział.

Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Meta, uważa, że ​​tak „Wielka potrzeba” Dla wersji AI celebrytów, z którymi fani mogą wchodzić w interakcję.

Posługując się przykładem Kylie Jenner, Zuckerberg powiedział w godzinnym wywiadzie dla The Verge opublikowanym w środę: „Ludzie chcą nawiązać kontakt z Kylie. Kylie chce rozwijać swoją społeczność, ale doba ma tylko określoną liczbę godzin”.

Wyjaśnił, że sztuczna inteligencja mogłaby służyć jako asystent Jennera i interakcja z nią byłaby dla konsumentów świetną zabawą. Dodał: „Dla ludzi będzie jasne, że nie wchodzą w interakcję z fizyczną Kylie Jenner, będzie to rodzaj wersji sztucznej inteligencji”.

Jednak Zuckerberg powiedział, że w przyszłym roku premiery sztucznej inteligencji gwiazd mogą być „bardziej istotne” „ze względu na obawy związane z bezpieczeństwem marki – ponieważ celebryci chcą mieć pewność, że ich wizerunek nie będzie wykorzystywany do składania problematycznych wypowiedzi”.

„O tak, ale pod pewnymi względami nie ma jeszcze technologii, która umożliwiłaby takie szkolenie” – powiedział Zuckerberg, zwracając uwagę na ograniczenia obecnej technologii sztucznej inteligencji.

Wywiad Zuckerberga z The Verge został nagrany w zeszłym tygodniu. W środę podczas wydarzenia Meta Connect Meta zaprezentowała 28 person AI dla swoich chatbotów.

Siostra Kylie Jenner, Kendall, była jedną z gwiazd wyglądających jak te postacie AI – wraz z innymi gwiazdami, w tym Snoop Doggiem, Tomem Bradym i Paris Hilton. Postać AI Kendalla jest Menażka„Towarzysz jedź lub giń”.

READ  Płatni badacze bezpieczeństwa Google zarobili rekordową sumę 8,7 miliona dolarów w 2021 r.

Dla kontekstu nie jest to pierwszy raz, kiedy ktoś wyolbrzymia możliwości artystów AI.

Użytkownicy zgłaszali już, że muzyka generowana przez sztuczną inteligencję staje się wirusowa Deepfakes gwiazd W mediach społecznościowych.

W kwietniu kanadyjska piosenkarka Grimes oświadczyła, że ​​podzieli się tantiemami w proporcji 50/50 z każdym, kto z powodzeniem wykorzysta jej głos w piosence wygenerowanej przez sztuczną inteligencję.

Jednak nie wszyscy są tak optymistyczni jak Zuckerberg i Grimes, jeśli chodzi o potencjał sztucznej inteligencji w mediach.

Dyrektor generalny Spotify powiedział, że branża muzyczna ma „uzasadnione obawy” co do rozprzestrzeniania się utworów generowanych przez sztuczną inteligencję, i dodał, że jego platforma współpracuje z partnerami nad rozwiązaniami chroniącymi artystów.

Tymczasem ochrona przed sztuczną inteligencją była głównym problemem, który skłonił obecnych hollywoodzkich aktorów do strajku w związku z obawą, że studia mogą wykorzystać przedstawienia generowane przez sztuczną inteligencję do cyfrowego zastępowania aktorów.

Zuckerberg i Meta nie odpowiedziały natychmiast na prośby o komentarz od Insidera, które zostały przesłane poza normalnymi godzinami pracy.