Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kuo: Apple zmniejszy zamówienia na chipy 3 nm na rok 2024

Kuo: Apple zmniejszy zamówienia na chipy 3 nm na rok 2024

Analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że najbliższa przyszłość rynku chipsetów do smartfonów rysuje się w ciemnych barwach. Według najnowszego raportu Apple ogranicza popyt na chipy wykonane w procesie technologicznym 3 nm; Qualcomm ogranicza również produkcję, co skłoniło holenderską firmę ASML do ograniczenia dostaw sprzętu UV na rok 2024 o około 20–30%.

Kuo ujawnił, że obecny konsensus rynkowy jest taki, że osiągnięcie najniższego poziomu w branży półprzewodników nastąpi w drugiej połowie tego roku, ale recesja może przedłużyć się do drugiego kwartału 2024 roku.

ASML, wcześniej znana jako Advanced Semiconductor Materials Lithography, to firma z siedzibą w Veldhoven w Holandii i główny dostawca sprzętu dla odlewni chipów na całym świecie. Kuo napisała, że ​​jej prognoza dotycząca niższych dostaw ma trzy główne powody:

Po pierwsze, Apple stanęło w obliczu spadku popytu na MacBooki i iPady w związku z gwałtownym spadkiem WFH (praca z domu). Nowe chipy i małe wyświetlacze LED Apple nie wystarczą, aby klienci przeszli na nowe urządzenia, a Cupertino odnotowało 30% spadek liczby dostarczonych laptopów (łącznie 17 milionów w roku finansowym), a także 22% spadek liczby dostarczonych iPadów . (48 milionów).

Zainteresowanie chipami Qualcomm wykonanymi w procesie technologicznym 3 nm spadło także w związku z decyzją Huawei o zaprzestaniu zakupów chipów od firmy z San Diego, z modemami 5G lub bez. Oczekuje się również większej penetracji chipsetu Exynos 2400 firmy Samsung, co zaszkodzi ogólnym perspektywom Qualcomm.

Popyt na procesy 3GAP+ firmy Samsung i procesory Intel 20A jest niższy niż oczekiwano, a przede wszystkim nie oczekuje się, że Samsung, Micron i SK Hynix wypuszczą znaczące ulepszenia pamięci wcześniej niż w latach 2025–2027.

źródło

READ  Jakie poprawki systemu WatchOS 9.4 dla Twojego zegarka Apple Watch