Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

OpenAI twierdzi, że użytkownicy ChatGPT mogą teraz surfować po Internecie

OpenAI twierdzi, że użytkownicy ChatGPT mogą teraz surfować po Internecie

Na ilustracji wykonanej 3 lutego 2023 r. pokazano logo OpenAI i ChatGPT. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo Uzyskanie praw licencyjnych

27 września (Reuters) – Użytkownicy ChatGPT będą teraz mogli przeglądać Internet, poszerzając dane, do których wirusowy chatbot będzie mógł uzyskać dostęp po wcześniejszym terminie, czyli wrześniu 2021 r., poinformował w środę OpenAI wspierany przez Microsoft.

Startup AI powiedział, że jego najnowsza funkcja przeglądania pozwoli stronom internetowym kontrolować sposób, w jaki ChatGPT z nimi współpracuje.

„Przeglądanie jest już dostępne dla użytkowników Plus i Enterprise, a wkrótce udostępnimy je wszystkim użytkownikom. Aby to włączyć, wybierz Przeglądaj za pomocą Bing w selektorze pod GPT-4” – oznajmiło OpenAI w poście na znanej wcześniej platformie mediów społecznościowych X. Podobnie jak Twitter.

Startup ogłosił również na początku tego tygodnia dużą aktualizację, która umożliwi ChatGPT prowadzenie rozmów głosowych z użytkownikami i interakcję z nimi za pomocą obrazów, przybliżając go do popularnych asystentów AI, takich jak Siri firmy Apple.

OpenAI testowało wcześniej funkcję umożliwiającą użytkownikom dostęp do najnowszych informacji za pośrednictwem wyszukiwarki Bing w ramach oferty premium ChatGPT Plus. Jednak później wyłączyła tę funkcję w obawie, że może pozwolić użytkownikom na ominięcie zapory.

Na początku tego roku ChatGPT stała się najszybciej rozwijającą się aplikacją konsumencką w historii, osiągając w styczniu 100 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, zanim została zastąpiona przez wątki Meta.

Jego wzrost zwiększył zainteresowanie inwestorów OpenAI, a media, w tym Reuters, poinformowały we wtorek, że startup rozmawia z akcjonariuszami na temat potencjalnej sprzedaży istniejących akcji po znacznie wyższej wycenie niż kilka miesięcy temu.

(Raport: Samarhitha Arunasalam z Bengaluru – przygotowany przez Mohammeda dla biuletynu arabskiego) Redakcja: Devika Simnath i Pooja Desai

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę