Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Maserova zapewniła gospodarzom dobrą passę

Maserova zapewniła gospodarzom dobrą passę

Hiszpania zakończyła tydzień u siebie zasłużonym zwycięstwem nad Polską w finale Billie Jean King Cup.

Żadna z drużyn nie mogła zakwalifikować się do półfinału niezależnie od piątkowego wyniku, ponieważ Kanada zwyciężyła w grupie C dwoma zwycięstwami na początku tygodnia.

Jednak Hiszpania zapewniła sobie zwycięstwo 2:1 i zapewniła sobie najważniejsze punkty rankingowe na przyszły sezon, co dało kibicom gospodarzy powód do radości.

Piątek rozpoczną się z remisem 1:1, ale będzie to pierwsze spotkanie pomiędzy tymi dwoma narodami od dziewięciu lat.

Hiszpanka Rebecca Mazaroa rozpoczęła mecz od zwycięstwa. Pomimo przegranej pierwszego seta, w niecałe dwie godziny odbiła się od Kathariny Kavy 2:6, 6:3, 6:2.

Było to tym bardziej imponujące, że na początku tygodnia poniosła ciężką porażkę w swoim pierwszym meczu singlowym, w remisie z Kanadą.

Następnie jej koleżanka z drużyny, Sara Soripes Tarmo, pokonała Magdę Linet w kolejnym długim dwusetowym meczu, dzięki czemu Hiszpanka wygrała cały losowanie. Zwycięstwo 7:6(5), 6:3 zajęło mu dwie godziny i 29 minut.

W finale Cristina Bucsa i Marina Bassols Ribera zadebiutowały w Pucharze Billie Jean King Cup pod okiem kapitan Annabel Mediny Carrigas, ale w grze podwójnej nie udało im się zdobyć punktu. Przegrali 6:0, 6:7, 10:3 z debiutantką Martiną Kupką i bardziej doświadczonym Cavą.

Zakończyło to mieszany tydzień u siebie dla Hiszpanii, ale pozytywne zakończenie – zajęcie drugiego miejsca w grupie C – było dużym wzmocnieniem.

„Wiemy, że nie możemy się już zakwalifikować, ale motywacja wciąż we mnie jest” – powiedziała później Masarova. „To tylko to [my] Drugi mecz singlowy. Próbowałem uzyskać inne odczucia po moim ostatnim meczu i trochę je zmienić.

„To nie było łatwe, szczególnie biorąc pod uwagę ostatni mecz, w którym nie zacząłem dobrze. Nawet w takich trudnych sytuacjach, nie czując się dobrze, pokazałem sobie, że mogę to odwrócić i grać lepiej w tenisa. jestem z tego zadowolony.

READ  Polski CD Projekt odnotował wzrost zysku netto za cały rok o 39%

„Tłum naprawdę mnie poruszył. Panowała tam naprawdę niesamowita atmosfera”.