Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

McCormack mówi, że uruchomienie szczepionki nie jest sprintem | Campbelltown MacArthur Advertiser

Michael McCormack stoi na stanowisku premiera, że ​​szczepienie ludzi „nie jest wyścigiem”.

McCormack, pełniący obowiązki premiera wraz ze Scottem Morrisonem podczas oficjalnej podróży do Nowej Zelandii, również nie sądzi, aby uzyskać szczepionkę przeciwko COVID-19, ponieważ 120000 osób zostało zaszczepionych w sobotę i podobną liczbę dzień wcześniej.

„To nie jest wyścig, to musi być metodyczne” – powiedział McCormack w Sunday Agenda dla Sky News.

„Musi być ustawiony w taki sposób, aby Australijczycy wyraźnie musieli wiedzieć, że muszą dostać szczepionkę, ale nie możemy zmusić wszystkich do zrobienia tego w tym samym czasie”.

Pełniący obowiązki premiera wiktoriańskiego Jamesa Merlino był jednym z wielu, którzy wskazali palcem na rząd federalny, mówiąc, że pomyślne wprowadzenie szczepionki i odpowiednich obiektów kwarantanny mogło odmienić los Victorii.

Podobną krytykę skierował wicepremier Stephen Miles z Queensland, który wskazał, że koszt budowy takich obiektów byłby blady w porównaniu z ekonomicznymi skutkami ścisłego zamknięcia.

Lider opozycji Anthony Albanese potępił rządową obronę kwarantanny hotelowej.

„Scott Morrison mówi o wskaźniku sukcesu. Nie mówi, że każda porażka pociąga za sobą bardzo tragiczne konsekwencje – dla zdrowia, naszej gospodarki i zdolności ludzi do życia”.

Po zniknięciu pakietu JobKeeper, Albanese powiedział, że rząd powinien zapewnić wsparcie finansowe mieszkańcom stanu Victoria w przypadku blokady.

Wiktoriański minister zdrowia Martin Foley odmówił w sobotę spekulacji, czy blokada – która ma kosztować stan 1 miliard dolarów – zostanie przedłużona, ale powiedział, że władze są „bliskie chwili” wybuchu epidemii.

Podczas gdy Wiktorianie czekają na najnowsze dane dotyczące COVID-19, McCormack powiedział, że rząd federalny ściśle współpracuje ze stanem, aby zapewnić, że trwa to tylko siedem dni.

„To całkowicie zależy od rządu stanu Wiktoria i władz zdrowia publicznego. Ale nie chcemy, aby granice były zamknięte”.

W sobotę w stanie zgłoszono pięć nowych przypadków COVID-19, co spowodowało wybuch epidemii – wywołany naruszeniem kwarantanny w hotelu w Australii Południowej – do 35.

Australian Associated Press