Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Brak pomocy federalnej rozgniewał Vic Palace | Wyspiarze

Wiktoriański skarbnik Tim Palace zwolnił rząd federalny, aby nie udzielał żadnej pomocy finansowej mieszkańcom swojego stanu podczas kolejnej blokady COVID-19.

Jednak federalny minister zdrowia Greg Hunt nie przyjął tego argumentu, zauważając, że istnieje już wiele programów dla osób w potrzebie, takich jak urlop pandemiczny w wysokości 1500 dolarów.

Palace ogłosił pakiet wsparcia o wartości 250 milionów dolarów dla małych i średnich firm, które obecnie przechodzą przez siedmiodniową blokadę w celu zwalczania rosnącej liczby infekcji.

Powiedział, że rozmawiał z pełniącym obowiązki premiera Jamesem Merlino zarówno z premierem Scottem Morrisonem, jak i federalnym sekretarzem skarbu Joshem Friedenbergiem, aby podzielić się wsparciem finansowym dla pracowników, ponieważ wsparcie płacowe JobKeepera nie było już dostępne, ale zostało zwolnione z obu.

„Jestem zła i rozczarowana. Cała rozmowa o partnerstwach niewiele znaczy, jeśli nie wspierasz ich, kiedy nadejdzie wezwanie” – powiedział Palace w niedzielę w Melbourne.

„Pomysł, że pracujemy ręka w rękę w rękawicy, kiedy nie wkładają rąk do kieszeni, jest niczym innym jak hańbą”.

Merlino – który zgłosił pięć innych infekcji w stanie, w tym pracownika opieki nad osobami starszymi – powiedział, że to wstyd, że rząd federalny decyduje, kiedy wspierać wiktoriańskie i wiktoriańskie firmy.

Ale Hunt upierał się, że podejście rządu federalnego było „uczciwe i właściwe”.

Powiedział dziennikarzom w Canberze po tym, jak on i minister zdrowia Brendan Murphy otrzymali drugi zastrzyk AstraZeneca, w zeszłym tygodniu zostało uzupełnionych 4,2 miliona szczepionek, a mniej niż 600 000 szczepionek.

„Myślę, że jest to bardzo ważny krok, ponieważ więcej osób jest szczepionych w szybszym tempie niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedział Hunt.

„Słuchaj, powtarzałem konsekwentnie, wyjściem z tej pandemii jest pomyślne wdrożenie Programu Szczepień Wspólnoty Brytyjskiej i stworzenie alternatywnej placówki kwarantanny, nie tylko w Victorii, ale gdziekolwiek indziej w całym kraju” – powiedział Merlino.

McCormack, pełniący obowiązki premiera z panem Morrisonem podczas oficjalnej podróży do Nowej Zelandii, również nie wierzy, że istnieje niechęć do odebrania strajku COVID-19, wskazującego na 120000 osób, które zostały zaszczepione w sobotę i podobną liczbę dzień wcześniej.

„To nie jest wyścig, to musi być metodyczne” – powiedział McCormack w Sunday Agenda dla Sky News.

„Musi być ustawiony w taki sposób, aby Australijczycy wyraźnie musieli wiedzieć, że muszą dostać szczepionkę, ale nie możemy zmusić wszystkich do zrobienia tego w tym samym czasie”.

Sekretarz Handlu Dan Tehan próbował bagatelizować użycie słowa „pot” podczas wywiadu z nim w programie ABC Insider.

„Nie opisujesz wprowadzenia szczepionki jako wyścigu. Puchar Melbourne to wyścig. Staramy się zaszczepić jak najwięcej osób tak szybko, jak to możliwe” – powiedział.

Lider federalnej opozycji Anthony Albanese podskoczył do komentarzy, mówiąc, że to, co dzieje się w Victorii, jest wynikiem samozadowolenia rządu Morrisona.

„Mogą rozpocząć porządną kampanię medialną” – powiedział Albanese reporterom w Sydney.

„Szczerze mówiąc, te reklamy, z których korzystano, przesypiały ludzi”.

Australian Associated Press