Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

McLaren Artura GT4 ujawniony przed Goodwood Festival of Speed

The Artura McLarena Jest uzyskanie wersji wyścigowej GT4. Zadebiutował na Goodwood Festival of Speed ​​w 2022 roku, zastępując 570S GT4 Jako samochód wyścigowy niższego poziomu McLaren dla klientów.

W porównaniu do klasy GT3, która jest polem McLaren 720S GT3GT4 ma więcej ograniczeń dotyczących modyfikacji. Tak więc Artura GT4 zachowuje większość karoserii na drodze, ale z dużym przednim splitterem, dyszami do nurkowania, przednią rurą i tylnym spojlerem, aby wygenerować większą siłę docisku na torze.

Ponieważ jednak przepisy GT4 nie zezwalają na hybrydy, McLaren musiał pozbyć się zelektryfikowanych elementów układu napędowego Artury. Pamiętaj, że samochód drogowy Artura to hybryda typu plug-in, która składa się z 2,9-litrowego silnika V-6 z podwójnym turbodoładowaniem i ośmiobiegowej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów ze zintegrowanym silnikiem elektrycznym.

McLaren Artura GT4

Zamiast tego Artura GT4 otrzymała tylko silnik V-6 z 7-biegową skrzynią biegów, charakterystyczną dla samochodu wyścigowego. Wyeliminowanie systemu hybrydowego typu plug-in obniżyło 286 funtów w porównaniu z Arturą, która jeździ po drogach, powiedział McLaren w komunikacie prasowym, dodając, że V-6 jest lżejszy niż 3,8-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem M838 zastosowany w 570S GT4. , z lepszą reakcją przepustnicy i mniejszym zużyciem paliwa.

McLaren nie omawiał produkcji, ale wiemy, że V-6 wytwarza 577 koni mechanicznych i 431 funtów momentu obrotowego w samochodzie drogowym Artury, bez wspomagania elektrycznego. Ostateczna produkcja Artury GT4 będzie prawdopodobnie zależeć od równowagi rachunków wydajności.

McLaren zainstalował również 24-galonowe ogniwo paliwowe ze sportowymi pompami paliwowymi i przeniósł niskotemperaturowe chłodnice do środka, aby chronić je przed uszkodzeniem na torze. Artura GT4 posiada mechaniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.

McLaren Artura GT4

McLaren Artura GT4

Nowa Artura Lekka obudowa McLaren Carbon (MCLA) Według McLarena wanna ułatwia również wsiadanie i wysiadanie dzięki konstrukcji MonoCell 570 GT4, pomagając przyspieszyć zmianę kierowcy. Siedząc na stałym siedzeniu FIA 8862 z regulowanymi pedałami, kierowcy ci mają do czynienia z kierownicą inspirowaną 720S GT3 (w rzeczywistości więcej niż jarzmem).

READ  Świat robotów nadchodzi! Google DeepMind mówi, że jest blisko osiągnięcia sztucznej inteligencji „na ludzkim poziomie”

Ponieważ Artura GT4 jest samochodem wyścigowym przeznaczonym dla kierowców o różnym poziomie umiejętności, otrzymuje również sporo pomocy dla kierowców. Dopasowane do wyścigów hamulce przeciwblokujące i kontrola trakcji są standardem, a monitory ciśnienia w oponach, system unikania kolizji i czujniki wysokości jazdy są opcjonalne. Inne opcje obejmują telemetrię V-Box, potencjometry amortyzatorów, które mierzą położenie zawieszenia, czujniki podczerwieni do hamulców, dodatkowe światła do wyścigów nocnych i system napojów.

Goodwood Festival of Speed ​​w 2022 r. odbędzie się w dniach 23-26 czerwca. Aby uzyskać większy zasięg, przejdź do Nasze dedykowane centrum.