Mecz Liverpool – Real Madryt – Relacja z meczu piłki nożnej – 21 lutego 2023 r

Real Madryt zmienił klasę, wygrywając 5:2 z Liverpoolem w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów na Anfield we wtorkowy wieczór, kiedy obaj grali. Winicjusz Jr I Karima Benzemy Strzelił parę bramek.

Rewanż w zeszłorocznym finale – który Real Madryt wygrał – był rewelacyjny, a 14-krotny mistrz strzelił pięć bramek bez odpowiedzi po przegranej 2: 0, co pozwoliło awansować do ćwierćfinału na prawie pewnym kursie.

– Stream na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)

„Dedykujemy to zwycięstwo honorowemu prezesowi naszego klubu, Amancio Amaro [who died on Tuesday]„To zwycięstwo jest dla niego” – powiedział Benzema po meczu. „Pokazaliśmy charakter i zdobyliśmy bramki. Chcemy Ligi Mistrzów”.

„To był fajny mecz. Nie zaczęliśmy dobrze. Po 15 minutach zobaczyliśmy Real Madryt. Piłka nożna jest zawsze trudna. Zaczęli mecz lepiej od nas, przy wsparciu swoich fanów. Wiedzieliśmy, że musimy zrobić więcej i zrobiliśmy to do końca”.

Imponująca pierwsza połowa sprawiła, że ​​Liverpool skoczył na dwubramkowe prowadzenie z pięknym wykończeniem Darwina Nuneza I Mohamed SalahRzut z bliskiej odległości po fatalnym błędzie bramkarza Madrytu Thibaut Courtois.

Goście odbili pół godziny wcześniej Viniciusa, który wbił się w jego prawą stronę w polu karnym i zgrabnym strzałem wpadł do siatki. Allison aby było 2-1.

Kolejna szokująca piłka bramkarza doprowadziła do drugiego gola Realu Madryt, ponieważ podanie Alissona z tyłu było nieprawidłowe i odbiło się od Viniciusa, odbiło się od bramkarza Liverpoolu i wtoczyło się do siatki, aby wyrównać wynik przed przerwą.

Mimo powolnego startu, na początku drugiej połowy padły bramki Eder Militau Benzema prowadził Real Madryt 4:2 przed godziną, uciszając tłum na Anfield i zostawiając Jurgena Kloppa zdezorientowanego na linii bocznej.

Benzema strzelił swojego drugiego gola, kończąc zgrabny kontratak Madrytu, gdy francuski napastnik odebrał podanie od Viniciusa, prześlizgnął się na lewą stronę obok Alissona i zakopał strzał w lewy górny róg.

READ  United Cup może wypełnić pustkę po australijskich kibicach spragnionych rywalizacji drużynowej Tenis ziemny

– Grałem bardzo mało w Lidze Mistrzów – powiedział Benzema. „Muszę pomagać mojej drużynie bramkami i asystami. Zagrałem dobry mecz. Zagrałem wiele meczów w zeszłym sezonie i doznałem kontuzji na mundialu. Zawsze trudno jest osiągnąć swój najwyższy poziom, ale krok po kroku Zaczynam czuć się lepiej.”

Real Madryt prawie wyeliminował Liverpool, który po raz pierwszy w historii klubu stracił pięć goli w Lidze Mistrzów, z rywalizacji przed rewanżem na Santiago Bernabeu 15 marca.

– Wiele rzeczy może się wydarzyć w piłce nożnej – powiedział Benzema. Jesteśmy na dobrej drodze, ale potrzebujemy kolejnego świetnego meczu w Madrycie.