Jak wyjaśnia Marta Walendzewicz, CFO Menlo Electric: Obsługujemy już klientów w około 20 krajach z 7 centrów logistycznych w całej Europie. Aby przyspieszyć rozwój firmy, przygotowaliśmy program finansowania wzrostu na 2022 r. o wartości ponad 20 mln euro, który obejmuje pożyczki, akredytywy i faktoring. Umowa z mBankiem to milowy krok w realizacji programu.

Menlo Electric podpisało umowy dystrybucyjne o wartości ponad 100 milionów euro do 2022 roku, dostarczając sprzęt od liderów rynku, takich jak Jinko, JA Solar, Risen, SolarEdge, FoxESS i Sungrow. Rozwój firmy wspiera R.

Mamy już silną pozycję na najszybciej rozwijających się rynkach energii odnawialnej w Europie. Wielu z nich pochodzi z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które mają wiele do nadrobienia, jeśli chodzi o odchodzenie od paliw kopalnych. Wojna na Ukrainie sprawiła, że ​​przyspieszenie transformacji energetycznej stało się silniejszym priorytetem. W świecie pełnym zawirowań w łańcuchu dostaw zapewnienie stałej wysokiej jakości sprzętu wymaga odpowiedniego finansowania kapitału obrotowego – komentuje Marcin Alozack, dyrektor handlowy Menlo Electric.

Dzięki nowemu finansowaniu z mBanku Menlo Electric będzie w stanie obsługiwać nowe rynki i wykraczać poza Europę. Pierwsze przesyłki mają zostać dostarczone do Libanu jeszcze w tym miesiącu.

Umowa jest częścią szerszych działań mBanku w zakresie finansowania odnawialnego. Adam Pearce, Wiceprezes Wykonawczy mBanku odpowiedzialny za Bankowość Korporacyjną i Inwestycyjną wyjaśnia: – mBank jest liderem wśród polskich instytucji finansowych, jeśli chodzi o finansowanie transformacji energetycznej. Nasz bank zapewnił ponad 200 milionów euro na finansowanie projektów energii odnawialnej tylko w 2021 roku. Ponadto, zgodnie z naszą nową strategią, planujemy przeznaczyć 2,2 mld euro na sfinansowanie ekologicznej transformacji polskiej gospodarki.

READ  Polski festiwal rozpoznaje wojnę na Ukrainie dzięki stoisku z darowiznami dla ukraińskiego zespołu tanecznego w ten weekend