Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Mężczyzna pojawia się w sądzie w sprawie zabójstwa obywatela Polski w 2019 r. w parku w Lanarkshire

Mężczyzna stawił się w sądzie prywatnie za brutalne zabójstwo obywatela Polski.

Rafale Lecco został znaleziony w spalonym samochodzie w parku Blantyre trzy lata temu.

W poniedziałek Thomas Wilson z Glasgow pojawił się w sądzie szeryfa Hamiltona w sprawie morderstwa 36-latka.

Aplikacja Lanarkshire Live jest już dostępna do pobrania.

Otrzymuj wszystkie wiadomości z Twojej okolicy – ​​plus funkcje, rozrywkę, sport i najnowsze wiadomości dotyczące powrotu do zdrowia Lanarkshire po pandemii koronawirusa – na wyciągnięcie ręki, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Bezpłatne pobieranie zawiera najnowsze wiadomości i ekskluzywne historie, a także pozwala dostosować swoją stronę do sekcji, które są dla Ciebie najważniejsze.

Udaj się do App Store i nie przegap niczego w Lanarkshire — iOS Android

Policja rozpoczęła obławę po tym, jak ciało Rafale zostało znalezione w spalonym mercedesie na parkingu w Greenhall Park 11 lutego 2019 r., po doniesieniach o eksplozji.

W trakcie śledztwa funkcjonariusze odkryli, że przyleciał na lotnisko w Edynburgu zaledwie dwa dni wcześniej w sobotę 9 lutego ze swojego domu w Polsce.

Stamtąd pan Lecco udał się do Tayside, aby odwiedzić swoich krewnych, ale niewiele wiadomo o jego późniejszym miejscu pobytu.

Policja na miejscu w 2019 roku

Mercedes GLE znaleziony przez Rafale był znany policji z tego, że został skradziony z obszaru Oxgangs Road w Edynburgu na początku tego samego roku w czwartek, 24 stycznia 2019 r.

W chwili jego śmierci funkcjonariusze powiedzieli, że skradziony samochód był widziany w pobliżu centrum Kilbride East oraz w dzielnicy Halfway w Camposlang, zanim znaleziono go w ogniu w cichej okolicy Blantyre.

Wilson nie złożył żadnego odwołania ani oświadczenia podczas swojego stawiennictwa, a sprawa została skierowana do dalszego rozpatrzenia.

25-latek został zwolniony za kaucją.

* Nie przegap najnowszych nagłówków wiadomości z całego Lanarkshire. Zapisz się do naszych biuletynów tutaj .

READ  Polak, który ratował Żydów podczas Holokaustu, umiera w wieku 102

Czy wiedziałeś Lanarkshire na żywo Jest na Facebooku, dlaczego nie pójdziesz do nasza strona I daj nam polub i dziel się.