Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Mężczyzna z Sydney mówi, że jest w pełni zaszczepiony – mimo że nie przyjął ani jednego uderzenia Covida | Szczepienia i szczepienia

Kiedy Sydnej Kierowca autobusu Ke Hua udał się w zeszłym tygodniu do Królewskiego Szpitala Księcia Alfreda na szczepienie Covid-19 i otrzymał zaskakującą wiadomość.

Pielęgniarki powiedziały mu, że był już zaszczepiony.

Opierając się na Australijskim Rejestrze Szczepień (Air), krajowej bazie danych o szczepieniach, personel szpitala powiedział mu, że pierwszą dawkę otrzymał 26 marca, a drugą 18 czerwca.

Był tylko jeden problem: zapis był całkowicie błędny. Nie miał eliksiru.

„Poszedłem 24 lipca, a oni powiedzieli:„ Och, w marcu dostałem jeden, aw czerwcu dostałem jednego ”- powiedział Hua Guardianowi. „Powiedziałem ‘Nigdy wcześniej tego nie robiłem!’

Chociaż 58-letni Hua był w stanie przekonać pielęgniarki, by zignorowały zapisy i dały mu zastrzyk, obawiał się błędu.

Zadzwoń do NSW zdrowieI Medicare, a nawet lokalna policja, wierząc, że ktoś mógł nieuczciwie wykorzystać ich dane.

został zignorowany.

Hua próbował ostrzec osobę odpowiedzialną za usterkę, że usterka może wpłynąć również na innych.

Takie problemy, jeśli się rozpowszechnią, znacznie osłabią wprowadzenie szczepionek.

– O to właśnie się martwiłem – powiedział. – Dlatego do nich dzwonię.

Zapisz się, aby codziennie rano otrzymywać najgorętsze wiadomości z Guardian Australia

W końcu, po zapytaniach z Guardian Australia, został wezwany przez władze ds. zdrowia, które powiedziały, że ktoś musiał nieumyślnie wpisać szczepienia nieznajomych do ich rejestru.

Wyjaśnienie nie ma sensu Hua.

„Jak mogą wpisać kogoś innego do mojego rejestru?” powiedział Hua. „Rekord zawiera mój numer i nazwisko, a żeby je wprowadzić, muszą zebrać wszystkie moje informacje i umieścić je w komputerze”.

System ma być bezpieczny i zaprojektowany tak, aby uniemożliwić dostawcom usług wprowadzanie niedokładnych informacji.

Services Australia, która zarządza powietrzem, twierdzi, że istnieją „specyficzne systemy i procesy”, aby zapewnić, że dostawcy szczepień wprowadzają dokładne informacje o szczepieniu danej osoby.

Rzeczniczka powiedziała, że ​​dostawca usług jest odpowiedzialny za zapewnienie, że informacje są prawidłowe.

Departament powiedział, że poważnie potraktował wszystkie problemy z jakością danych i uznał „potrzebę dokładnych i aktualnych danych dotyczących rejestru szczepień danej osoby”.

„Ściśle współpracujemy z Departamentem Zdrowia, aby zapewnić wsparcie dostawcom szczepień, ułatwiając przekazywanie wysokiej jakości informacji w powietrzu” – powiedziała rzeczniczka. Aby zwiększyć dokładność zapisów na antenie, wprowadzono ulepszenia do internetowych systemów transmisji, aby uwzględnić ocenę danych dotyczących szczepień w czasie rzeczywistym dostarczanych przez dostawców szczepień.

Służby australijskie nie odpowiedziały na pytanie, czy otrzymały powszechne doniesienia o błędach w Air.

Dokładne rejestry szczepień przeciwko Covid-19 będą prawdopodobnie ważne, gdy świat zacznie się otwierać. Kraje są bardziej skłonne do przyjęcia paszportów szczepionek na swoich granicach, a także ograniczają tych, którzy mogą uczestniczyć w działaniach społecznych i zatrudnieniu poprzez status szczepień.

Jednak wcześniejsze badania Air wykazały, że jest podatny na znaczne poziomy błędów. Badanie z 2018 r., w którym przyjrzano się dokładności rejestrów powietrza dotyczących szczepień dzieci, wykazało, że 14% jest niedokładnych.

Szybka porada

Jak otrzymywać najnowsze wiadomości od Guardian Australia

pokazać

Zdjęcie: Tim Robberts/Stone RF

Dziękujemy za twoją opinię.

Poziom błędu wahał się od 3% w Wiktorii do 29% w Nowej Południowej Walii.

Najczęstszym błędem był brak transmisji informacji o szczepieniach z oprogramowania wykorzystywanego przez Dział Szkoleń do powietrza. Około 26% tych przypadków wynikało z błędów we wprowadzaniu danych przez personel klinik.

Zduplikowane logi, błędy strony internetowej oraz korzystanie z logów papierowych również powodowały niedokładne informacje w logu.

READ  Rynki na żywo, poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r