Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Mężczyzna z zespołem Downa został porwany i zabity w makabrycznym programie wymiany ciał w Chinach

Mężczyzna z zespołem Downa został porwany i zamordowany, aby zastąpić bogatego nieznajomego w makabrycznym programie wymiany ciał, mającym na celu obejście tradycyjnego zakazu pochówku w Chinach.

  • Zaginięcie bezimiennej ofiary zgłoszono w 2017 r., Ale sprawa przyciągnęła uwagę kraju dopiero w zeszłym tygodniu po rozmowie z jej krewnymi.
  • Sprawca, zidentyfikowany tylko jako Huang, został w zeszłym roku skazany na karę śmierci w zawieszeniu
  • Został zatrudniony i opłacony przez rodzinę, która chciała ominąć zakaz pochówku poprzez kremację zastępczego ciała w miejsce zmarłego krewnego.
  • Pochówki są zakazane w niektórych częściach Chin, aby chronić ziemię i zniechęcać do skomplikowanych ceremonii

Mężczyzna z zespołem Downa został porwany i zamordowany, aby zastąpić bogatego nieznajomego w makabrycznym planie zamiany ciał w Chinach.

Najwyższy Sąd Ludowy w Guangdong skazał sprawcę, którego identyfikuje jedynie nazwisko Huang, na karę śmierci w zawieszeniu za zbrodnię z 2017 roku.

Huang był już wcześniej zatrudniony Rodzina ma zapewnić alternatywne ciało do kremacji w miejsce swoich zmarłych bliskich, jak wynika z akt sądowych, ale zamiast znaleźć inne ciało, zabił mężczyznę.

Tradycyjne pochówki są preferowane w Chinach, ale zakaz obowiązuje w wielu częściach kraju, a kremacja jest obowiązkowa w prowincji Guangdong, gdzie mieszka rodzina.

Huang porwał i zabił mężczyznę z zespołem Downa, ale śmierć pozostała niezauważona, dopóki artykuł o tym incydencie nie pojawił się w Internecie w zeszłym tygodniu. BBC wzmiankowany.

Huang zauważył bezimiennego mężczyznę podnoszącego śmieci z ulicy i poprosił go, aby wsiadł do samochodu i podawał mu alkohol, aż zemdleje.

W Chinach preferowane jest korzystanie z tradycyjnych cmentarzy, ale zakaz obowiązuje w wielu częściach kraju. N / z: Widok z lotu ptaka cmentarza w Chinach [Stock photo]

Nie jest jasne, w jaki sposób zmarł mężczyzna, ale jego ciało zostało umieszczone w trumnie i po kilku dniach przekazane rodzinie.

READ  Plan upadłości OxyContin, który chroni rodzinę Sacklerów przed przyszłymi procesami sądowymi, które mają zostać zatwierdzone

Po przekazaniu trumny Huangowi i pośrednikowi, który zmarł od tamtej pory, zapłacili 107 000 juanów (11 900 funtów).

Następnie rodzina spaliła trumnę w miejsce zmarłego krewnego, który później został potajemnie pochowany.

Nie słyszał o wymianie ciał w Chinach, według BBC, która stwierdziła, że ​​ma ona miejsce głównie na obszarach wiejskich, gdzie tradycyjne rytuały pogrzebowe są wysoko cenione.  Na zdjęciu: ogród cmentarny Jiangxi w Chinach [Stock image]

Nie słyszał o wymianie ciał w Chinach, według BBC, która stwierdziła, że ​​ma ona miejsce głównie na obszarach wiejskich, gdzie tradycyjne rytuały pogrzebowe są wysoko cenione. Na zdjęciu: ogród cmentarny Jiangxi w Chinach [Stock image]

Zaginięcie ofiary zgłoszono w 2017 r., A ponad dwa lata później policja odkryła przestępstwo i wytropiła Huanga.

We wrześniu 2020 roku został skazany na karę śmierci w zawieszeniu. Najwyższy Sąd Ludowy w Guangdong odrzucił jego apelację trzy miesiące później.

Wyrok zostanie zredukowany do dożywocia, jeśli Huang nie powtórzy przestępstwa po dwóch latach.

BBC poinformowało, że rodzina, która zatrudniła Huanga, została skazana za „znieważenie zwłok”. Nie zostali skazani na karę więzienia, ale nie było jasne, czy będą musieli zapłacić grzywnę.

Rodzina podobno nie wiedziała, że ​​zastępcze ciało było ofiarą morderstwa, zakładając, że Huang znajdzie inne ciało.

British Broadcasting Corporation (BBC) stwierdziło, że dziwne wydarzenia zyskały w zeszłym tygodniu ogólnokrajową sławę po wywiadzie z rodziną ofiary w mediach.

Chińskie władze zachęcają ludzi do kremacji ciał, aby zaoszczędzić miejsce i zniechęcić do skomplikowanych ceremonii pogrzebowych.  Zwykle skremowane szczątki zachowały się w ścianach kolumnybarium.  Na zdjęciu: ściana kolumbarium w Hongkongu [Stock image]

Chińskie władze zachęcają ludzi do kremacji ciał, aby zaoszczędzić miejsce i zniechęcić do skomplikowanych ceremonii pogrzebowych. Zwykle skremowane szczątki zachowały się w ścianach kolumnybarium. Na zdjęciu: ściana kolumbarium w Hongkongu [Stock image]

Chińskie władze od dziesięcioleci zachęcają ludzi, aby nie chowali zmarłych, ponieważ niektóre regiony wprowadziły zakaz tej praktyki, starając się ratować ziemię i zniechęcać do kosztownych ceremonii pogrzebowych.

Ludzie wydają kolosalne sumy na pogrzeby i trumny, które są postrzegane jako sposób na okazanie synowskiej pobożności wobec przodków – ważna cnota w wielu kulturach Azji Wschodniej.

READ  Wielkie przedstawienie zostało odwołane ze względu na deszczową pogodę

Nie słyszał o wymianie ciał w Chinach, według BBC, która stwierdziła, że ​​ma ona miejsce głównie na obszarach wiejskich, gdzie tradycyjne rytuały pogrzebowe są wysoko cenione.