Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowa Zelandia wstrzymuje eksport zwierząt morskich | Nowa Zelandia

Nowa Zelandia przestanie eksportować Bydło nad morzem Minister rolnictwa Damien O’Connor powiedział po okresie przejściowym trwającym do dwóch lat.

Utrzymanie reputacji Nowej Zelandii w zakresie wysokich standardów dobrostanu zwierząt jest podstawą naszej decyzji: „Musimy pozostać w czołówce w świecie, w którym dobrostan zwierząt jest przedmiotem wzmożonej kontroli” – powiedział O’Connor w środę.

Dodał, że decyzja ta dotknie niektórych rolników, eksporterów i importerów, a okres przejściowy umożliwi dostosowanie się sektora.

Eksport żywych zwierząt drogą morską stanowi około 0,2% przychodów z eksportu pierwotnego sektora Nowej Zelandii od 2015 r. Nowa Zelandia wyeksportowała tylko jeden rejs owiec w ciągu ostatnich 13 lat.

O’Connor powiedział, że urzędnicy rozmawiali z głównymi partnerami handlowymi o tej decyzji.

W przeciwieństwie do Australii Nowa Zelandia nie eksportuje żywych zwierząt na rzeź, tylko do celów hodowlanych.

Od początku 2020 roku eksporterzy kiwi wysłali za granicę 118 000 sztuk bydła, wszystkie do Chin. TVNZ poinformował, że dwa tygodnie temu rząd poinformował chińską ambasadę o swoim ostrzeżeniu o przeprowadzce.

„Tu nie chodzi o Chiny” – powiedział O’Connor. „Tu chodzi o dobrostan zwierząt”.

Simon Clark, dyrektor wykonawczy Światowej Organizacji Ochrony Zwierząt w Nowej Zelandii, powiedział, że ta decyzja była „ważnym momentem w naszej historii dla zwierząt i takim, za którym muszą teraz podążać inne rządy na całym świecie”.

Jednak Wayne Langford, rzecznik Stowarzyszenia Rolników Nowej Zelandii, powiedział, że organ branżowy „nie ma żadnych informacji na temat jakichkolwiek naruszeń wysokich standardów związanych z eksportem żywego inwentarza”.

Nowa Zelandia podała w zeszłym roku, że dokonuje przeglądu eksportu żywych zwierząt, wprowadzając tymczasowe środki w związku z wywróceniem się statku płynącego do Chin, w wyniku którego zginęło prawie 6000 krów i 41 z 43 członków załogi.

RSPCA pochwaliła tę decyzję i wezwała Australię do uczynienia tego samego.

READ  Dwoje z sześciorga dzieci zginęło w wyniku wybuchu miny w Senegalu | Senegal
Ludzie protestują za lepszym dobrostanem zwierząt w Australii Zachodniej
Zdjęcie: Richard Wainwright / Agencja Ochrony Środowiska

Dyrektor ds. Polityki RSPCA Australia, dr Jed Goodfellow, powiedział, że eksportowanie na żywo „zaszkodziło reputacji rolniczej Australii bardziej niż jakakolwiek inna praktyka”.

„Jest to z natury wysokie ryzyko, z dziesięcioleciami powtarzających się dowodów cierpienia i okrucieństwa” – powiedział Goodfellow.

„Nowa Zelandia podjęła słuszną decyzję i wraz z nią zabezpiecza swoją międzynarodową reputację jako światowego lidera w zakresie etycznych, wysokiej jakości produktów rolnych – podczas gdy Australia ponownie została w tyle. Eksport żywych zwierząt na rzeź został zakazany w Nowym Jorku Zelandia od prawie 15 lat, ale tutaj nadal jest Handel jest całkowicie kontynuowany. „

Goodfellow powiedział, że Australia wyeksportowała w 2020 roku 170657 zwierząt hodowlanych, głównie do Chin i Pakistanu.

Około 500 krów mlecznych z Australii i Nowej Zelandii zmarło po wywiezieniu ich na Sri Lankę – jedna dziesiąta bydła wysłanego do tego kraju w ramach wartego 100 milionów dolarów programu zatwierdzonego przez rząd Australii. Australijscy eksporterzy ABC powiedział w 2019 roku Winne są „złe praktyki zarządzania gospodarstwem rolnym” stosowane przez rolników ze Sri Lanki.

„Nie ma żadnych praw, które chroniłyby ich, kiedy już tam są” – powiedział Goodfellow. To drzemiący problem i kryzys czekający na ponowne wystąpienie. Rząd Australii musi działać natychmiast, aby wypełnić te luki ”.

Australijski minister rolnictwa David Littlebrud powiedział, że Australia „nie planuje wstrzymać ani zakazać eksportu żywych zwierząt”.

„Rząd federalny jest przekonany o naszych standardach, przepisach i przepisach, aby zapewnić wysoki poziom dobrostanu zwierząt przy eksporcie żywego inwentarza” – powiedział. „Rząd Australii nadal wspiera eksport żywych zwierząt i jego wkład w australijską gospodarkę”.

Reuters przyczynił się do powstania tego raportu