Miedwiediew zajął czwarte miejsce w finałach ATP, pokonując Zverev

TURYN, WŁOCHY, WŁOCHY (Reuters) – Mistrz finałów ATP Daniil Miedwiediew miał doskonały start w tegorocznym turnieju, ale walczył z Aleksandrem Zverevem i ostatecznie wygrał 6-3 6-7 (3) 7-6 (3) 6). We wtorek w meczu grupowym czerwonych.

Miedwiediew przedłużył swoją zwycięską passę w turnieju do siedmiu i już zapewnia sobie miejsce w półfinale po pokonaniu Polaka Huberta Hurkacza w meczu otwarcia.

Włoski otwieracz Matteo Berrettini Zverev wycofał się z kontuzji i wycofał się z turnieju we wtorek.

Berrettini zastąpił Włocha Yannicka Senera, który podczas wieczornej sesji zapewnił kibicom gospodarzy wiele radości, wygrywając 6-2 6-2 z Polakiem Hurkaczem.

Drugi na świecie Rosjanin Miedwiediew, który wygrał swój pierwszy wielki szlem w tym roku podczas US Open, w pierwszym secie awansował 3:0 z częstymi goleniami i wyglądał, jakby zapewnił sobie wygodne piąte zwycięstwo z rzędu nad Zverevem.

Jednak Niemiec nabrał pewności siebie w Turynie, aby wrócić do rywalizacji, trafiając 13 asów i wygrywając drugiego seta w dogrywce.

Para jest nierozłączna w przerwie, a żaden z nich nie łamie serwisu i obaj pochłaniają duże ciosy.

W decydującym dogrywce Zverev obronił dwa punkty meczowe, ale zdołał trafić w siatkę tylko z bekhendu w trzecim miejscu, co dało zwycięstwo Miedwiediewowi po dwóch godzinach i 35 minutach.

– Zdecydowanie jeden z meczów do zapamiętania – powiedział Miedwiediew. „Kiedy wygrasz 8:6 w tiebreakerze w trzeciej grze. Nie ma wiele do powiedzenia na temat meczu, jest niesamowity”.

24-letni Zverev zmierzy się z Polakiem Hurkaczem w swoim ostatnim meczu ćwierćfinałowym i chce wywalczyć miejsce w czterech ostatnich.

20-letni Sener może jeszcze awansować do półfinału po imponującym rozwaleniu Hurkacza.

„Wiedziałem około 17:00, że będę grać” – powiedział Sener. „Byłem gotowy, aby iść na stadion. Świetnie jest grać tutaj we Włoszech z tysiącami ludzi dopingujących cię.

„Będę się cieszył chwilą. Grałem dobrze i czułem się dobrze w okresie rozgrzewki. To był wspaniały mecz dzisiaj”.

READ  Mora był rozczarowany mimo wygranej i pobicia rekordu w Polsce

Grupa zielonych zostanie wznowiona w środę, gdy Novak Djokovic zmierzy się z Andre Rublevem i Stefanosem Tsitsipasem z Casperem Ruudem.

Berrettini poinformował o wycofaniu się z imprezy w poście na Instagramie po tym, jak doznał kontuzji brzucha.

„Tu kończy się mój finał, jestem zdruzgotany, nigdy nie sądziłem, że będę musiał w ten sposób porzucić najważniejszą imprezę tenisową we Włoszech” – napisał.

„Prawda jest taka, że ​​chociaż bardzo chciałem zagrać przeciwko tobie, poczułem i dlatego zdecydowałem, że moje ciało nie jest gotowe na wyzwania, które mnie czekają”.

Sener powiedział, że współczuje Berrettiniemu.

„Mathew wiele razy miał pecha w swojej karierze i życzę mu wszystkiego najlepszego” – powiedział Sener. „Zagram z nim w tym turnieju, ponieważ zasługuje na to, by tu być”.

(Raportowanie Christiana Radnedge’a i Martina Hermanna) Montaż przez Kena Ferrisa i Toby’ego Davisa

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.