Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Międzynarodowa Stacja Zdrowia w Kantonie: Zdjęcia obiektu kwarantanny ujawniają chiński plan Covid

Oszałamiające nowe zdjęcia pokazują ogromną skalę ambitnej chińskiej strategii kwarantanny, z rozległym obiektem, który może pomieścić tysiące.

Nowy obiekt kwarantanny na 5000 pokoi, który ma zostać otwarty w ciągu kilku dni, ujawnił obsesję Chin na punkcie dostępu do Covid-zero.

Międzynarodowa Stacja Zdrowia Guangzhou, zlokalizowana w południowych Chinach, została zbudowana w ciągu zaledwie trzech miesięcy, kosztem 260 mln USD (361 mln USD).

Celem ogromnego obiektu jest pomieszczenie przyjeżdżających podróżnych – czy to powracających obywateli Chin, czy gości z zagranicy – ​​podczas gdy są oni izolowani, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, który powstał w Wuhan pod koniec 2019 roku.

Stacja o powierzchni 250 000 metrów kwadratowych ma zastąpić hotele objęte kwarantanną w gęsto zaludnionych obszarach i będzie pierwszą międzynarodową stacją zdrowia w Chinach.

Eksperci uważają jednak, że Pekin planuje zbudować więcej w przyszłości, ponieważ władze podejmą rygorystyczne działania w celu wyeliminowania wirusa.

Życie w zamknięciu

Imponujące centrum mieści niezliczone rzędy trzypiętrowych budynków, a prawie 200 pracowników jest już na ziemi przed przybyciem pierwszych przybyszów.

Kiedy pierwszy pasażer jadący do obiektu zejdzie, zostanie odebrany z lotniska autobusem.

Powinni pozostać w swoich pokojach przez co najmniej dwa tygodnie.

Chociaż w centrum znajduje się grupa pracowników, dołożono wszelkich starań, aby ograniczyć kontakt między nimi a potencjalnie zainfekowanymi gośćmi, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. COVID-19.

Trzy posiłki dziennie będą dostarczane do pokoi gościnnych przez roboty, a ich temperaturę będzie sprawdzać inteligentna technologia, a nie człowiek.

Goście będą mogli również zameldować się i wymeldować wyłącznie za pomocą technologii i będą mieli dostęp do kamery wideo czatu.

’Nietolerancja’

Według Liana Zhonghuanga, starszego współpracownika ds. zdrowia na świecie w Radzie Stosunków Zagranicznych, placówka jest światowym liderem.

„To prawdopodobnie najnowocześniejsze centrum kwarantanny na świecie, jeśli wolisz – zaawansowane technologicznie, bardzo wyrafinowane” – powiedział. CNN.

READ  Większość amerykańskich agencji wywiadowczych uważa, że ​​COVID-19 był transmisją ze zwierzęcia na człowieka

„To nie jest tylko środek tymczasowy. (Przywódcy) uważają, że zakończenie tej epidemii zajmie trochę czasu i że Chiny będą kontynuować ścisłą kontrolę swoich granic.

„Ułatwienia takie jak ten służą jako sposób na zinstytucjonalizowanie strategii zerowej tolerancji”.

Surowe zasady

Kiedy plan został po raz pierwszy ogłoszony w czerwcu, czołowy chiński epidemiolog Zhong Nanshan powiedział w oświadczeniu, że konieczna jest ochrona szerszej populacji i gospodarki.

Powiedział, że Kanton przyjmuje do 90 procent międzynarodowych gości Chin, co oznacza, że ​​jest to najbardziej niebezpieczne miasto w kraju, jeśli chodzi o potencjalną epidemię Covid-19.

„Będzie 5000 odizolowanych miejsc, a ludzie będą izolowani zgodnie ze ścisłymi zasadami, aby upewnić się, że się nie zarażają” – powiedział.

„Na dłuższą metę Kanton i Shenzhen muszą budować tego rodzaju obiekty.

„W przeciwnym razie, gdy w przyszłości będzie wiele przypadków i będziemy musieli je izolować w hotelach, wpłynie to na gospodarkę i nie możemy ich izolować w prawdziwym sensie”.

Według Reutersa, na początku września wskaźnik szczepień przeciwko Covid w Chinach wyniósł prawie 70 procent.

W ostatnich tygodniach w tym kraju odnotowano gwałtowny wzrost liczby zachorowań, ponieważ liczba nowych infekcji w prowincji Fujian w południowo-wschodnich Chinach podwoiła się w połowie września.

Miesiące wcześniej, w maju, wariant delta wywołał chaos w południowej prowincji Guangdong, której Kanton jest stolicą.

Chociaż ta niepokojąca epidemia została opanowana do czerwca, uruchomiła dzwonki alarmowe wśród władz, które zdecydowały, że należy podjąć bardziej rygorystyczne środki, aby zapobiec przyszłym eksplozjom.

Przeczytaj powiązane tematy:Chiny