Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Międzynarodowy Dzień Kobiet powinien być o tym, że mężczyźni robią więcej dla kobiet

Różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn w Australii utrzymuje się na poziomie 13,1 procent, różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn wynosi 28 procent w bilansach emerytalnych, a według Findera przeciętny mężczyzna ma dwa razy więcej oszczędności niż przeciętna kobieta.

Wszystkiego najlepszego z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet!

Jeśli jesteś mężczyzną, możesz coś z tym zrobić.

Do tej pory kobieta w twoim biurze prawdopodobnie zorganizowała kilka chwil z różowymi pączkami z lukrem, aby uczcić kobiety w twojej firmie. Wiesz, ta sama kobieta, która organizuje wszystko, od kwiatów na kondolencje po tort urodzinowy.

W twoim biurze może też być facet, który pyta: „Kiedy jest Międzynarodowy Dzień Mężczyzn?” Krótka odpowiedź: Każdego dnia jest Międzynarodowy Dzień Mężczyzn.

Nie osiągniemy równouprawnienia przez kobiety gromadzące się wokół biur i jedzące smacznie.

Potrzebujemy pracy i potrzebujemy, aby dużo tej pracy pochodziło od mężczyzn.

Więc jeśli jesteś mężczyzną, oto wszystko, co możesz zrobić, aby pomóc kobietom osiągnąć równość.

Idź za połowę kosztów antykoncepcji

Kobiety zazwyczaj same ponoszą ciężar płacenia za środki antykoncepcyjne.

Brak dzieci kosztuje.

Dlaczego czysto fizyczne obciążenie spoczywa na kobietach? Wnieś swój wkład i porozmawiaj o tym ze swoim partnerem i otwórz rozmowę.

Podaruj swoją emeryturę swojemu partnerowi

Kobiety przechodzą na emeryturę z Średnio o 28 proc. mniej niż emerytura mężczyzn, ponieważ biorą wolne w pracy, aby mieć dzieci.

Urlop macierzyński często nie obejmuje wypłaty kobiecej emerytury, a mężczyźni mogą temu zaradzić, przekazując partnerce połowę emerytury na czas jej przerwy w pracy.

To także ulga podatkowa.

dźwigać ciężar psychiczny

Czy wiesz, jaką karmę je Twój pies? Czy pamiętasz czyjeś urodziny poza swoimi? Czy dajesz prezenty?

Jeśli nie odpowiesz twierdząco na żadne z tych pytań, brakuje ci pomocy z obciążeniem psychicznym. Szczerze mówiąc, po prostu weź oddech i pomyśl, dlaczego twoje życie toczy się tak gładko — a jeśli odpowiedź brzmi: ponieważ mój partner jest zorganizowany, to nie robisz tego, co do ciebie należy.

READ  Pogrzeb wietnamskiego mnicha buddyjskiego Thich Nhat Hanh przyciąga procesję mnichów

Udostępnij informacje o zarobkach

Nikt nie lubi rozmawiać o pieniądzach. Ale jeśli jesteś mężczyzną i pracujesz ramię w ramię z kobietą, która wykonuje tę samą pracę, warto porozmawiać. Wiadomo, że kobiety zarabiają niższe pensje, a dzielenie się twoją pensją może pomóc jej w walce o podwyżkę.

Podział kosztów z uwzględnieniem luki płacowej

To dość typowe dla mężów, że teraz zmieniają się o połowę, ale jak to działa, jeśli kobieta zarabia mniej? Podziel rzeczy na podstawie luki płacowej. Na przykład, jeśli zarabiasz 20 procent więcej, musisz zapłacić 20 procent więcej czynszu. Kobiety, które są traktowane jak finansiści, odnoszą korzyści tylko wtedy, gdy zarabiają równe kwoty. W oczywisty sposób dotyka to kobiet, przez co mają o połowę mniejsze oszczędności finansowe.

Naciskaj na elastyczność pracy

Jednym z powodów, dla których kobiety mają trudności z powrotem do pracy po urodzeniu dzieci, jest to, że praca partnera jest nieelastyczna – dlatego kobiety muszą wybierać pracę elastyczną.

Jednak mężczyźni również powinni domagać się elastyczności od swoich miejsc pracy i dobrze wykorzystywać swoje przywileje.

Jeśli jesteś szefem-mężczyzną, głośno i dumnie ogłaszaj, kiedy wychodzisz wcześniej z pracy, aby odebrać dzieci. Ułatwi to Twoim współpracownikom zrobienie tego samego.