Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zapewnia pomoc medyczną Igrzyskom Olimpijskim w Tokio, ponieważ japońscy lekarze wzywają do odwołania Igrzysk z powodu COVID-19

Dzień po tym, jak Tokyo Medical Practitioners Association wezwało do odwołania Igrzysk Olimpijskich w lipcu, Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) zapewnił organizatorom dodatkowy personel medyczny jako część reprezentacji narodowych podróżujących na zawody.

Prezydent MKOl Thomas Bach ogłosił na początku 11. i ostatniego posiedzenia Komitetu Koordynacyjnego, które rozpoczęło się w środę po południu czasu lokalnego, zaledwie 65 dni po ceremonii otwarcia 23 lipca.

„Sportowcy zasługują na pełną przejrzystość i zaangażowanie” – powiedział Bach.

„ Z oczywistych powodów nie możemy jeszcze podać im wszystkich szczegółów, ale najważniejsza zasada jest bardzo jasna: Wioska Olimpijska to bezpieczne miejsce, a Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Tokio 2020 zostaną zorganizowane w bezpieczny sposób.

„Aby to osiągnąć, jesteśmy teraz całkowicie skoncentrowani na dostarczaniu igrzysk olimpijskich i ciężko pracujemy, aby sportowcy mogli spełnić swoje marzenie po ciężkiej pracy przez wiele lat z całą wytrwałością.

„Aby się do tego przyczynić, Międzynarodowy Komitet Olimpijski zaoferował Komitetowi Organizacyjnemu dodatkowy personel medyczny w ramach delegacji Narodowego Komitetu Olimpijskiego do wspierania operacji medycznych i ścisłego wdrażania środków przeciwko COVID-19 w wiosce olimpijskiej i na stadionach olimpijskich”.

Pan Bach powiedział również, że spodziewa się zaszczepienia ponad 80 procent wiosek olimpijskich i paraolimpijskich.

Organizatorzy olimpiad zostali publicznie skrytykowani po tym, jak zaprosili pielęgniarki do wolontariatu podczas igrzysk i poprosili o wsparcie dziesiątek szpitali w Tokio i okolicach, jeśli ich usługi są wymagane.

Gubernator prefektury Chiba, gdzie po raz pierwszy odbędzie się olimpijska impreza surfingowa, zwrócił się do komitetu organizacyjnego o powstrzymanie się od wyczerpywania zasobów medycznych w swoim okręgu i powiedział Nie sądzi, aby „cenne łóżka pacjentów Covid-19” były zajęte przez sportowców lub personel biorący udział w igrzyskach..

Prezydent Tokio 2020, Seiko Hashimoto, określił ofertę Bacha skierowaną do lekarzy lotniczych jako delikatną, dając jasno do zrozumienia, że ​​jest jeszcze wiele do omówienia.

„Prezydent Bach złożył ofertę dotyczącą środków przeciw COVID-19 w celu zapewnienia dodatkowego wsparcia personelowi medycznemu NOC w wiosce i miejscach, co bardzo sobie cenimy” – powiedział.

Poproszony o dalsze wyjaśnienie, w jaki sposób wizytujący personel medyczny działa w bańce igrzysk w Tokio – na przykład czy ma dostęp do istniejących placówek medycznych lub sprzętu medycznego – rzecznik Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego powiedział: „Pracujemy nad szczegółami”.

Organizatorzy olimpiady mówią, że byli rozczarowani, że oryginalne logo (na zdjęciu) zostało sfałszowane.
Raporty w Japonii wskazują, że co najmniej jeden pocisk trafił mniej niż 4 procent społeczeństwa.(

AP: Eugene Hoshiko

)

Deklarację poparcia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dla członków komitetu odczytał przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, stwierdzając „wiarę, że MKOl, miasto-gospodarz Tokio i rząd Japonii podejmą właściwe decyzje” w zarządzanie ryzykiem związanym ze stopniowaniem. Największy na świecie sport w mieście objętym kryzysem.

Raporty w Japonii wskazują, że tylko około 30 procent pracowników medycznych w Tokio zostało zaszczepionych do tej pory, podczas gdy mniej niż 4 procent społeczeństwa otrzymało co najmniej jedną dawkę.

Po czterech latach spotkań planistycznych organizatorzy Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich są teraz w trybie „pełnego przekazania” – powiedział przewodniczący Australijskiego Komitetu Olimpijskiego i przewodniczący Tokijskiego Komitetu Koordynacyjnego John Coates.

Powiedział, że plan wprowadzenia gier opiera się na najnowszych osiągnięciach naukowych i wnioskach wyciągniętych z setek innych wydarzeń sportowych, które odbyły się na całym świecie, nie stając się „bardzo rozpowszechnionymi”, i zostały zatwierdzone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO ). I niezależna komisja.

„Tak, ograniczeń dla interesariuszy będzie wiele” – powiedział Coates.

„Ale wszyscy rozumiemy, że jest to konieczne, nie tylko ze względu na ich bezpieczeństwo, ale co ważniejsze, ze względu na bezpieczeństwo japońskiej ludności”.

Burza nad chińskimi zimowymi igrzyskami olimpijskimi

Podczas gdy natychmiastowym celem jest Tokio, burza polityczna zbiera się również wokół Pekinu, który ma być gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich za zaledwie dziewięć miesięcy.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi wezwała światowych przywódców do bojkotu igrzysk z powodu tego, co opisała jako „trwające ludobójstwo” mniejszości ujgurskiej w Xinjiangu.

Rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijian powiedział, że politycy „nie powinni stać po drugiej stronie sportowców”, z których wielu było przeciwnych bojkotowi.

Rzecznik Australijskiego Komitetu Olimpijskiego powiedział: „Polityczna ingerencja w sport nie miała dobrych wyników, zwłaszcza jeśli chodzi o bojkot”.