Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Miesiące po śmierci ujawniono przyczynę śmierci Krzysztofa Zuberta – NBC Chicago

Miesiące po śmierci ujawniono przyczynę śmierci Krzysztofa Zuberta – NBC Chicago

Kilka miesięcy po znalezieniu ciała Krzysztofa Zuberta w wodach jeziora Michigan po tym, jak zniknęła z imprezy w dzielnicy River North w Chicago, ogłoszono przyczynę śmierci.

Według biura lekarza sądowego hrabstwa Cook, Szubert zmarł w wyniku utonięcia, a przyczyną było zatrucie etanolem. Został skazany na wypadek.

Szubert, 21-letni polski biznesmen prowadzący interesy w Chicago, został znaleziony nieprzytomny w jeziorze Michigan niedaleko Oak Street Beach 7 grudnia. Zgłoszono, że zaginął na imprezie w River North i był przedmiotem poważnych poszukiwań, zanim odkryto jego ciało.

Jego śmierć nastąpiła na kilka dni przed śmiercią 25-letniego Petera Salvino, doktoranta z północnego zachodu, którego również znaleziono w jeziorze Michigan po zniknięciu z imprezy w Lincoln Park.

W zeszłym miesiącu biuro lekarza sądowego hrabstwa Cook ujawniło przyczynę i sposób śmierci Salvino, wymieniając ją jako „utonięcie w wyniku zatrucia etanolem jako przyczynę”. Sposób zgonu był przypadkowy.

Ale sprawa Zuberta pozostała bez odpowiedzi, ponieważ śledczy odnieśli się do wypadku jako śledztwa w sprawie śmierci, a nie utonięcia.

Pod koniec grudnia koroner powiedział NBC Chicago, że przyczyny śmierci Suzberta nie można ustalić, dopóki dochodzenie policyjne nie zostanie zakończone.

„Policja powinna zakończyć raport i dochodzenie” – powiedział wówczas rzecznik. „Kiedy mamy wszystkie informacje od policji, ustalamy sposób i przyczynę śmierci”.

Urzędnicy powiedzieli, że Zubert był ostatnio widziany około 21:45 3 grudnia podczas imprezy świątecznej w North Bar Howell nad Moon River.

Przyjaciele mówią, że Zubert był na przyjęciu, kiedy wyszedł na zewnątrz.

„Widziałem go stojącego tam, a potem już go tam nie było” – powiedział NBC 5 jego przyjaciel, Michel Wojasinski. „Nikt nie widział, jak wychodził. Następnego dnia, w niedzielę, poszedłem do jego pokoju i zapukałem do drzwi – były puste – nie było go”.

Około 1:55 rano 7 grudnia policja odpowiedziała na wezwanie dotyczące 21-letniego mężczyzny, którego znaleziono niereagującego w wodzie w pobliżu bloku 1000 na North DuSable Lake Shore Drive. Mężczyzna został później zidentyfikowany jako Szubert.

READ  Najlepsze stylizacje z pierwszego rzędu z Paris Fashion Week F/W 2023 — Emirates Woman

Policja poinformowała, że ​​został przewieziony do pobliskiego szpitala, gdzie wkrótce potem stwierdzono zgon.