Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Drużyna harcerska ubrana w policyjne mundury spotyka prawdziwych funkcjonariuszy podczas niespodziewanej wizyty

Zespół „Kampinosi” odtwarzał scenę z polskiego filmu „Jacek i Placek”, gdy nagle brama pękła.

Podczas gdy dwóch członków udaje, że kradną złote medale, jest to sygnał dla zespołu City North Operation Reacher, by eksplodował i „wsadził ich do więzienia”.

Drużyna Związku Harcerstwa Polskiego wkrótce miała okazję odwrócić sytuację funkcjonariuszy, wypytując ich o to, jak to jest być funkcjonariuszem policji w Nottinghamshire.

Następnie około 30 dzieci w wieku od 7 do 11 lat rozejrzało się po wnętrzu radiowozu i miało szansę przebrać się za prawdziwych policjantów.

Poza noszeniem policyjnych hełmów i kamizelek kuloodpornych, dzieci mogły również pozować do zdjęć z zespołem Op Reacher i nosić tarcze ochronne i inne akcesoria policyjne.

Grupa otrzymała również zestaw prezentów z motywem Notts Police, które zabrali do domu z imprezy zaręczynowej w Edwards Lane Community Centre w Sherwood w poniedziałek (13 marca).

PC John Cross z zespołu City North Operation Reacher powiedział: „Wspaniale jest móc wykonywać taką pozytywną pracę z młodymi ludźmi, czy to w szkołach, czy w domach kultury, tak jak tutaj.

„Tego rodzaju interakcja z członkami społeczności jest bardzo ważna dla budowania relacji ze społeczeństwem i pozytywnej zmiany postrzegania funkcjonariuszy policji.

„Jest to kluczowa część tego, co robimy w policji sąsiedzkiej, więc byliśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy odwiedzić skautów.

„Dzieciakom bardzo się podobało i stwierdziły, że to najlepsze spotkanie harcerskie w historii – albo jak mówili najlepsze spotkanie 'Zbiórka’!”

READ  Muzeum uhonoruje Ft. Dla mnie jako kolebka przemysłu filmowego