Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Mieszkam w śmietniku, bo taniej jest go wynająć

Mężczyzna zbudował dom w Skip, aby przezwyciężyć rosnące koszty wynajmu i paraliżujące koszty utrzymania. Zajrzeć do wnętrza.

Proste, wspaniałe i wolne od kredytów hipotecznych — oto, co otrzymasz, wprowadzając się do jednego z tych małych domów.

Tak zrobił brytyjski artysta Harrison Marshall, budując swój mały domek w żółtym miejscu, w którym zamieszka w przyszłym roku.

Skip House ma izolowaną drewnianą ramę i beczkowy dach, w którym zmieści się łóżko, kuchenka kuchenna – w tym zlewozmywak, kuchenka i mała lodówka – oraz szafa.

Szybka wycieczka po Skip House, projekcie artystycznym architekta Harrisona Marshalla, który będzie mieszkał w domu przez co najmniej 12 miesięcy, aby podkreślić kryzys czynszowy ogarniający Londyn.

Miesiąc po tym, jak pan Marshall się wprowadził, chmiel został wreszcie podłączony do sieci, co oznaczało, że mógł uruchomić grzejnik, aby ogrzać swój dom o powierzchni 25 stóp kwadratowych.

I pomimo braku czystej toalety i konieczności brania prysznica w pracy lub na siłowni; Czynsz kosztuje mniej niż 90 dolarów tygodniowo, co zawstydza wiele podejrzanych wspólnych domów.

28-letni architekt zbudował Skip House, aby podnieść świadomość ludzi, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów przez gwałtownie rosnące ceny czynszów w Londynie.

Ten artykuł zawiera funkcje, które są dostępne tylko w wersji internetowej, zabierz mnie tam

„Ludzie w całym kraju zmieniają sposób życia, aby zrekompensować rosnące koszty podstawowych artykułów pierwszej potrzeby” – napisał Marshall. Pomiń stronę Instagram House’a.

„Mieszkanie w skipie nie jest rozwiązaniem, jest eksploracją i stwierdzeniem”.

Pomysłem była współpraca z firmą o nazwie Pomiń pokazktóra zleca artystom tworzenie dzieł sztuki w przeskoku i została zainspirowana inną instalacją artystyczną opartą na przeskokach autorstwa Caukin Studio, przedsiębiorstwo społeczne, które założył wraz z kolegami z uniwersytetu.

skok do domu. foto: Instagram.

Wewnątrz drzwi wejściowych Skip House. foto: Instagram

Kiedy Marshall wraca do Londynu po kilku latach pracy za granicą z Caukinem, uderza go zakres „przekroczeń cen” na wysoce konkurencyjnym londyńskim rynku mieszkaniowym.

READ  Meng Wanzhou, dyrektor generalny Huawei, udaje się do Chin po porozumieniu ze Stanami Zjednoczonymi, a Pekin wypuścił Michaelsa

– powiedział lokalnej gazecie Wiadomości z Southwark Pomijanie było dla niego „jedynym sposobem” na zamieszkanie w okolicy, a podczas wycieczki TikTok po malutkim domu Marshall powiedział, że stanowi to „lukę prawną do mieszkania w centrum Londynu za niewielkie pieniądze”.

Ten artykuł zawiera funkcje, które są dostępne tylko w wersji internetowej, zabierz mnie tam

„Dało również dobre zestawienie między tym, czego normalnie nie uważalibyśmy za dom, a jego niemal biegunowym przeciwieństwem, jakim jest kosz na śmieci lub śmietnik, i jak można to faktycznie przekształcić w coś stosunkowo wygodnego i przytulnego” on mówi Biznes zainteresowany.

„Miałem to szczęście, że znalazłem miejsce w Londynie, aby to zrobić, co zawsze było jednym z największych wyzwań”.

Ziemię dostarczyła organizacja charytatywna zajmująca się sztuką Antepavilion, a portaloo zostało „hojnie” przekazane na rzecz witryny.

Budowa z pomocą jego przyjaciół do grudnia kosztowała około 7130 dolarów.

Na miejscu znajduje się również mały zbiornik na wodę, który pan Marshall uzupełnia wodą z węża sąsiada, co oznacza, że ​​może myć naczynia i myć zęby.

Pusty dom skoków. foto: Instagram

Pomiń kuchnię domową. foto: Instagram.

Planuje mieszkać w malutkim kontenerze przez co najmniej rok, ale mówi się, że jest otwarty na dłuższy pobyt lub zmianę miejsca, jeśli to konieczne.

Pudełko na odpady jest prawdopodobnie najdziwniejszą iteracją trendu małych domów, który zyskał na popularności wykładniczo od czasu, gdy pierwsze nieruchomości zbudowane z kontenerów transportowych podbiły serca Australijczyków.

Rosnące koszty utrzymania domu i presja powrotu do prostszego stylu życia mogą oznaczać, że pojawia się coraz więcej małych domów. Być może coraz więcej takich domów będzie pomijanych.

Myślisz, że możesz żyć ze skakania? A może masz podobną historię? zakończyć rozmowę – [email protected]

READ  Dwoje z sześciorga dzieci zginęło w wyniku wybuchu miny w Senegalu | Senegal