Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Mieszkańcy NSW korzystają ze „specjalnego linku”, aby zarezerwować szczepienie Pfizerem przed otrzymaniem powiadomienia

Ludzie chętni do szczepienia, ale sfrustrowani tym, że muszą czekać, odkryli tajny sposób na przeskoczenie kolejki – a urzędnicy ds. Zdrowia wydają się przymykać oko.

Mieszkaniec Sydney powiedział news.com.au, że tak „prawie wszyscy moi przyjaciele” rezerwują miejsca w ośrodkach szczepień.

od początku maja Nowa Południowa Walia otworzyła szczepienia dla osób poniżej 50 roku życia. Kwalifikuje się teraz każdy w wieku od 40 do 49 lat, a większość szczepionek podaje się w centrum szczepień Sydney Olympic Park lub w ośrodkach regionalnych.

Ale nie możesz po prostu pojawić się i mieć nadzieję na okazję. NSW Health poinformowało, że ludzie muszą zarejestrować się online i zostać dodani do listy oczekujących. W ciągu 14 dni od dokonania rezerwacji zostaną powiadomieni, kiedy będą mogli dokonać rezerwacji.

Kilka tygodni później wielu rozgniewało się na oczekiwanie i dlatego, że nie zaproponowano im spotkania.

Wygląda na to, że link do strony internetowej, krążącej wśród Sydney Siders, pozwala ludziom w tej grupie wiekowej na bezpośrednie rezerwowanie szczepień w Sydney Olympic Park, chociaż nie ma zawiadomienia od NSW Health, że są teraz uprawnieni do tego więc.

Niektóre spotkania można rezerwować na następny dzień.

Strona wydaje się pochodzić z NSW Health, ale nie ma do niej linku z oficjalnej strony internetowej poświęconej szczepieniom NSW Health.

Związane z: Mieszkańcy NSW mogą zarejestrować się na liście oczekujących na szczepienia

Jak wszyscy moi znajomi dostali zastrzyk حقن

Miejscowy mieszkaniec Sydney, Stephan, który nie chciał, aby używano jego nazwiska, powiedział news.com.au, że „specjalny link” krąży szeroko wśród osób, dla których NSW Health nie zaoferowało jeszcze miejsca po oficjalnej rejestracji.

„Chciałem się zarejestrować, gdy ogłoszono moją grupę wiekową, więc wpisałem swój e-mail, aby otrzymać powiadomienie” – powiedział.

READ  7 rzeczy, których nie wiedziałeś o wyjątkowym całkowitym odwróconym zaćmieniu Słońca w tym tygodniu na Antarktydzie

„To powiadomienie nigdy nie nadeszło i nie słyszałem o żadnej osobie (otrzymałem) powiadomienia e-mail od NSW Health.

„Ale kilka dni później otrzymałem specjalny link od znajomego, który zaprowadził mnie bezpośrednio na stronę rejestracji, na której osoby w wieku od 40 do 49 lat mogły zarejestrować się w firmie Pfizer w Olympic Park.

„Właściwie to odkryli wszyscy moi przyjaciele”.

Stefan powiedział, że kiedy dokonywał rezerwacji, był „kompletny kalendarz” dostępnych przedziałów czasowych. Dostał swojego pierwszego Pfizera zaledwie kilka dni później i został zarezerwowany po raz drugi. Musi jeszcze otrzymać powiadomienie od NSW Health, że może zarezerwować szczepionkę.

Rezerwacja Pfizer dostępna następnego dnia

News.com.au otrzymało łącze, którego adres URL prowadzi do strony internetowej Sydney Local Health District w Nowej Południowej Walii.

Pojawi się kliknięcie przycisku, aby umożliwić zarezerwowanie dwóch wizyt w Sydney Olympic Park – jednej na początkową dawkę produktu Pfizer i kolejnej trzy tygodnie później.

Użytkownicy muszą potwierdzić, że są uprawnieni do otrzymania szczepionki. Jednak bycie „ogólnym dorosłym” w wieku od 40 do 49 lat jest opcją.

Większość spotkań odbywała się za pośrednictwem łącza od połowy lipca, ale kilka z nich było dostępnych następnego dnia.

System rezerwacji pod radarem doprowadził do sytuacji, w której niektóre osoby, które zarejestrowały się na atak, wciąż czekają, podczas gdy inne, po skorzystaniu z witryny, już umówiły się na spotkanie.

Oznacza to również, że dziesiątki osób, które najwyraźniej mają teraz wizytę, mogą nadal przebywać w systemie opieki zdrowotnej NSW, czekając na szansę uzyskania szansy.

NSW Health mówi, że ludzie powinni kwalifikować się

News.com.au zapytał NSW Health, czy istnieją jakiekolwiek obawy, że strona, na której zażądano informacji Medicare, nie jest autentyczna. Organizacja nie odpowiedziała na to pytanie, ale też nie powiedziała, że ​​link to nic innego jak prawdziwy.

READ  Urządzenie odchudzające wykorzystuje magnesy do zamykania szczęki, ograniczając użytkowników do diety wyłącznie płynnej. Naukowcy twierdzą, że to „atrakcyjna alternatywa dla zabiegów chirurgicznych”.

W rzeczywistości NSW Health poinformowało, że adres URL rezerwacji jest w obiegu.

„Kiedy są dostępne w klinikach szczepień NSW Health, kontaktujemy się z osobami w wieku 40-49 lat, które zarejestrowały swoje zainteresowanie, i oferowane są wizyty, zapewniając, że jak najwięcej osób otrzyma szczepionkę, a NSW Health w pełni wykorzysta dostępne zasoby. Rzeczniczka .com.au powiedziała.

„Osoby z tej grupy, które zostały powiadomione o wolnych terminach, otrzymują link do systemu rezerwacji online na własny użytek.”

Od tego tygodnia mieszkańcy NSW mogą również zgłaszać zainteresowanie otrzymaniem szczepionki za pośrednictwem aplikacji Service NSW.

Czy osoby, które dokonują rezerwacji za pośrednictwem linku na stronie, otrzymają szczepionkę?

„Każda osoba uczęszczająca do dowolnego ośrodka szczepień NSW Covid-19 jest osobiście oceniana w dniu rezerwacji przez wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia i przechodzi solidny proces identyfikacji” – powiedziała rzeczniczka.

NSW Health nie powiedziało, czy osoby w wieku od 40 do 49 lat, które dokonały rezerwacji za pośrednictwem adresu URL, zamiast czekać na powiadomienie od urzędu zdrowia, będą się kwalifikować, gdy umówią się na wizytę.

Dla Stefana to nie był problem. Pierwsze szczepienie otrzymał w zeszłym tygodniu i powiedział, że w centrum szczepień „płynęło gładko”, pomimo rezerwacji.

„Mamy szczęście, że chociaż powiadomienia są nieuregulowane, rzeczywiste centrum szczepień jest w pełni funkcjonalne” – powiedział.

„Jedynym objawem, jaki miałem, była infekcja ręki” – dodał.

W czwartek NSW Health poinformowało, że dostarczyło największą liczbę szczepionek w ciągu jednego dnia – 14,595, z czego około jedna trzecia znajduje się w Parku Olimpijskim w Sydney.

Łączna liczba strzałów oddanych w NSW wynosi 1 377 812, z czego 461855 dawek przez NSW Health i 915 957 przez lekarzy ogólnych.