Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rakieta SpaceX zmierza na Międzynarodową Stację Kosmiczną z zapasami kalmarów, pasty do zębów i awokado | SpaceX

SpaceX rozpoczęło misję zaopatrzeniową przeznaczoną dla Międzynarodowa Stacja Kosmiczna W czwartek przywozi ze sobą tysiące malutkich stworzeń morskich wraz z próbną pastą do zębów zapobiegającą osadzaniu się kamienia i potężnymi panelami słonecznymi.

Ładunek o wadze 3300 funtów (3300 kg) – który obejmuje również świeże cytryny, cebulę, awokado i pomidorki koktajlowe dla siedmiu astronautów – powinien dotrzeć w sobotę.

Rakieta SpaceX Falcon wystrzeliła w mgliste popołudniowe niebo z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego. Pierwszy etap doładowania był dla odmiany świeży, lądując na platformie morskiej kilka minut po starcie, aby można go było poddać recyklingowi do lotu astronauty NASA tej jesieni.

Kapsuła ładunkowa Dragon – również nowa – prezentuje pierwszy z trzech zestawów zaawansowanych technologicznie paneli słonecznych zaprojektowanych w celu rozszerzenia starszej sieci energetycznej stacji kosmicznej.

W tym miesiącu astronauci przeprowadzą dwa spacery kosmiczne, aby pomóc ustabilizować dwie płyty toczące się wzdłuż 20-letnich skrzydeł słonecznych.

Potrzeba więcej energii, aby pomieścić rosnącą liczbę odwiedzających kupujących bilety, powiedział w środę Joel Montalbano, menedżer programu stacji kosmicznej NASA. Aktor Tom Cruise jest jednym z wielu wybitnych osobistości Ogłoś plany Odwiedzić Międzynarodową Stację Kosmiczną, z ambicjami fotografować w kosmosie.

Przesyłka zawiera próbki śliny i bakterii jamy ustnej od pacjentów dentystycznych, które zostaną potraktowane pastą do zębów i płynem do płukania ust w ramach eksperymentu mającego na celu utrzymanie zdrowych zębów i dziąseł astronautów w kosmosie.

„Nie ma gwarancji, że metody Ziemi będą działać w stanie zerowej grawitacji” – powiedział w oświadczeniu badacz Jeffrey Ebersole z University of Nevada Las Vegas.

Udałem się też do laboratorium tropikalnego: 20 000 niesporczaków, zwanych niedźwiedziami wodnymi, 128 kałamarnic, a do tego papryczka chili i sadzonki bawełny.

Niesporczaki mogą żyć w trudnych warunkach na Ziemi, a nawet w próżni kosmicznej. Jeśli wystrzelone w stanie zamrożonym, te mikroskopijne mikroorganizmy zostaną rozmrożone i ożywione na pokładzie stacji kosmicznej. Identyfikując geny odpowiedzialne za zdolności adaptacyjne zwierząt, naukowcy mają nadzieję lepiej zrozumieć stres, jakiego doświadcza ludzkie ciało podczas długich pobytów w kosmosie.

Kałamarnica drobnoogoniasta jest częścią badania dotyczącego związku między pożytecznymi bakteriami a ich gospodarzami.

To 22. Stacja Zaopatrzenia SpaceX NASA. W kwietniu firma Dostarczono Załoga czterech astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną w sześciomiesięcznej misji. Agencja kosmiczna zwróciła się do prywatnych przewoźników ładunków i astronautów po tym, jak prom przeszedł na emeryturę dziesięć lat temu.

SpaceX również ostatnio widział Jego pierwsza udana premiera i lądowanie rakiety dla statku kosmicznego, którego ma nadzieję wykorzystać do podróży na Księżyc i ostatecznie wysłania ludzi na Marsa. Nastąpiło to po serii lotów testowych, które zakończyły się ogniste eksplozje.
___

READ  Nowo zidentyfikowane gatunki kotów szablozębnych były tak duże, że polowały na nosorożce w Ameryce