Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Minister zdrowia Roger Cook ogłosił pilne dochodzenie po włamaniu do nowego wirusa Corona

Śledztwo jest w toku po naruszeniu kontroli zakażeń polegającym na przeniesieniu pacjenta zakażonego wirusem COVID-19 do Royal Perth Hospital (RPH).

Winda serwisowa nie została odpowiednio odgrodzona po tym, jak w sobotę przetransportowano mężczyznę po sześćdziesiątce z izby przyjęć na oddział intensywnej terapii.

„Przegląd nagrań CCTV wykazał, że trzech pracowników, którzy nie mieli na sobie środków ochrony indywidualnej, nieświadomie weszło do windy w ciągu 15 minut od przetransportowania pacjenta, przed jej wyczyszczeniem” – powiedziała w oświadczeniu Liz McLeod, dyrektor generalna East Metropolitan Health Services. Niedziela.

„Urzędnicy ds. Zdrowia publicznego w WA Health pomagali RPH i powiedzieli, że trzej zaangażowani pracownicy postępowali zgodnie z właściwymi obecnymi procedurami i że ryzyko przeniesienia COVID-19 jest uważane za wyjątkowo niskie”.

Pracownicy zostali poddani kwarantannie z zachowaniem „najwyższej ostrożności”.

W oświadczeniu stwierdzono, że dwóch z trzech osób zostało w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19, podczas gdy trzeci otrzymał swoją pierwszą dawkę.

„Nie ma żadnych zagrożeń dla zdrowia publicznego dla pracowników, pacjentów szpitala lub gości” – powiedziała pani McLeod.

Dane ogłoszone w niedzielę pokazały, że zachodnia Australia ma co najmniej sześć przypadków COVID-19 nabytych za granicą poddanych kwarantannie.

READ  Deszcz meteorów Eta Aquarids był widziany w Australii w tym miesiącu i osiągnie szczyt w tym tygodniu