Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zobacz naturalne zabytki Queensland przez nowy obiektyw

Nowe badanie ma na celu zbadanie możliwości powiązania branży turystycznej z dziedziną nauk o środowisku w Queensland.

Carmen Losar, doktorantka Uniwersytetu Jamesa Cooka, zbiera dowody, które pomogą przejść w kierunku systematycznej współpracy między obiema branżami.
„Przemysł turystyczny Queensland jest w dużej mierze uzależniony od nietkniętego środowiska i turystyki opartej na naturze” – powiedziała pani Losar.

Sektory turystyki i nauk o środowisku są ważne dla Queensland, gdzie turystyka oparta na naturze jest głównym przemysłem w stanie.

Środowisko naturalne ulega ciągłym zmianom, ale nie jest to uwzględniane w ofertach turystycznych.

„Naszym pomysłem jest wykorzystanie najnowszych odkryć nauk o środowisku w zakresie stanu zasobów naturalnych, a także badań nad wpływem człowieka na środowisko oraz informacji związanych z biologią i różnorodnością biologiczną, aby dodać wartość opartą na wiedzy do miejsc turystycznych w Queensland” – mówi powiedziany. .

Jednym z przykładów jest Wielka Rafa Koralowa, na której latem 1998 i 2002 r. Doszło do blaknięcia koralowców, jak podaje Center of Excellence for Coral Reef Studies Australian Research Council.

„Zostawiłem przemysł turystyczny w ruinie” – powiedział Losar, gdy ludzie zdali sobie sprawę, że na rafie nie ma już zbyt wiele do oglądania.

Powiedziała, że ​​najnowsze odkrycia nauki o środowisku dotyczące stanu zasobów naturalnych, wpływu człowieka na środowisko i informacji na temat bioróżnorodności mogą dodać wartości opartej na wiedzy do miejsc turystycznych w Queensland.

Dzięki temu turyści będą mogli dowiedzieć się czegoś o naturalnym miejscu w określonym czasie, zamiast postrzegać je jako ponadczasowe i niezmienne.

„Mamy wiele innych atrakcji przyrodniczych i miejsc w całym Queensland, w tym jeziora, lasy, wydmy, regiony półpustynne, rzeki itp., Które są ważne i istotne dla tych badań” – powiedziała pani Losar.

Informacje uzyskane w wyniku badań umożliwią profesjonalistom zajmującym się turystyką zdobycie większej wiedzy o sobie lub podzielenie się nią bezpośrednio z odwiedzającymi.

READ  Nowa karta na rękawie grafenowym

„Ekolodzy mogą wyjaśnić swoje badania za pomocą krótkich klipów wideo, które są udostępniane bezpośrednio firmom turystycznym” – powiedziała Lozar.

„Jednak w tej chwili nie wiemy, co jest ważne dla profesjonalistów zajmujących się turystyką”.

Z około 206 600 mieszkańców Queensland pracujących w przemyśle turystycznym według Tourism Australia Research, duża część populacji kwalifikuje się do udziału w badaniach pani Lozar.

Zachęca specjalistów z branży turystycznej do odwiedzania jej strony internetowej TutajAby wyrazić swoją opinię i podzielić się słowem ze współpracownikami, szefami, przyjaciółmi, partnerami biznesowymi i nie tylko.

„Może to być każdy profesjonalista w branży turystycznej lub pracownik, lub każdy, kto zna każdego, kto pracuje w branży turystycznej” – powiedziała.