Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Mironc szuka miejsca w Ryder Cup po wygraniu Italian Open

Obecny mistrz Australian Open trzymał się nerwów w końcowej fazie w niedzielę, aby powstrzymać wyzwanie francuskiego duetu Romain Langasque i Julien Guirier w Marco Simoni Golf and Country Club, który będzie gospodarzem Ryder Cup jeszcze w tym roku.

Dwa birdie na ostatnich trzech dołkach dały Merroncowi ostatnią rundę 69 i 13 poniżej par dla zwycięzcy, z Langasque strzałem w tył i 54-dołkowym liderem Guerrierem kolejne dwa uderzenia.

„Szczerze mówiąc, to ulga” – powiedział Mironek. Sky Sports Po zdobyciu trzeciego tytułu w DP World Tour.

„To był ciężki dzień dzisiaj. Nie grałem tak dobrze jak w poprzednich dniach poza tee i od tee do greenu, więc musiałem trochę się podrapać, ale jestem bardzo szczęśliwy, że wyszedłem na szczyt i bardzo dumny z siebie.”

Zwycięstwo Mironka przesunęło go na piąte miejsce na europejskiej liście punktowej i 100 punktów do automatycznego zakwalifikowania się drużyny Luke’a Donalda, który ubiegał się o tytuł pierwszego polskiego zawodnika, który wystąpi w Ryder Cup.

„Myślę, że to mocne stwierdzenie, solidna cegła w murze, ale to jeszcze nie koniec i ja to wiem” – powiedział Mironek.

„Zostało jeszcze dużo czasu, ale jestem naprawdę podekscytowany. To jeden z moich największych celów w tym roku i będzie to dla mnie wiele znaczyć. Będę naciskać, robić wszystko, co w mojej mocy, aby dostać się do ten zespół, ale myślę, że (dzisiaj) powinien trochę pomóc.”

Guerrier objął prowadzenie jednym strzałem w rundzie finałowej, ale oszołomił pierwsze dwa dołki, gdy Meronk i Langasque wyłonili się jako zwycięzcy dnia testowego.

Meronk uzyskał zdecydowaną przewagę swoim piątym birdie dnia na krótkiej 16-tej, po czym następnego dnia spadł z 15-stopowego par, gdy Langasque przegrał o dwa w bogey 16-go.

Langasek ładnie odbił się, uderzając dla Birdie 17., ale w następnym secie Mironek umieścił dwa putty z odległości 75 stóp, skutecznie przypieczętowując zwycięstwo.

READ  Kyle Daniels: Trener pływania rzekomo zaatakował nieletnie dziewczyny

© Golf Australia. Wszelkie prawa zastrzeżone.