Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Mistrz Anglii Pucharu Świata Jimmy Greaves i rekordzista Tottenhamu zmarł w wieku 81 lat

Jimmy Greaves, członek reprezentacji Anglii, która wygrała Mistrzostwa Świata w 1966 roku i jeden z największych napastników Wielkiej Brytanii, zmarł w wieku 81 lat.

Greaves był rekordzistą Tottenhamu Hotspur i został uznany za zmarłego przez klub Premier League.

Spurs powiedział w oświadczeniu, że Greaves, który również grał w West Ham United i spędził krótki okres w AC Milan, zmarł w swoim domu we wczesnych godzinach niedzielnego poranka.

Greaves, który sześć lat temu doznał udaru, strzelił 266 goli z Tottenhamem w latach 1961-1970, a 37 goli w lidze w sezonie 1962-1963 pozostaje rekordem klubu.

Karierę rozpoczął w Chelsea i strzelił 124 gole dla londyńskiego klubu w latach 1957-1961.

Greaves strzelił 44 gole w 57 występach w reprezentacji Anglii, co czyni go czwartym najlepszym strzelcem Anglii za Waynem Rooneyem, Bobbym Charltonem i Garym Linekerem.

Jimmy Greaves, były napastnik reprezentacji Anglii
Greaves zabrał do domu medal zwycięzcy w 2009 roku, cztery dekady po Mistrzostwach Świata w 1966 roku.(

Getty Images: John Ferguson, plik obrazu

)

Zagrał w trzech meczach drużynowych w Anglii na Mistrzostwach Świata w 1966 roku, zanim doznał kontuzji. Został zastąpiony w zespole przez Geoffa Hursta, który jest najbardziej znany z tego, że strzelił hat-tricka w ostatnim wygranym 4:2 meczu z RFN na Wembley.

Greaves początkowo przegapił medal zwycięzcy, ponieważ został on przyznany tylko 11 graczom, którzy grali w finale, chociaż spóźnił się, aby zdobyć jeden w 2009 roku.

“Naprawdę świetny strzelec, wspaniały facet z wielkim poczuciem humoru, jest najlepszy. To był dla niego ciężki czas, teraz może odpocząć w spokoju” – powiedział Hirst.

Graves strzelił 357 goli w Premier League od 50 lat, odkąd przeszedł na emeryturę jako zawodowiec w 1971 roku.

pobieranie

Łącząc szybkość, umiejętności dryblingu i zabójcze wykończenie, Graves strzelił gola dla Tottenhamu w finale Pucharu Anglii w 1962 roku, gdzie utrzymał tytuł i strzelił dwa gole w finale Pucharu Zdobywców Pucharów w 1963 roku.

Ponownie wygrał FA Cup z Tottenhamem w 1967 roku.

Graves zmagał się z alkoholizmem, zanim został prezenterem telewizyjnym w popularnym brytyjskim programie St and Graves, obok byłego napastnika Liverpoolu i Szkocji, Iana St Johna.

Św. Jan zmarł w marcu w wieku 82 lat po długiej chorobie.

pobieranie

Napastnik Tottenhamu Harry Kane powiedział na Twitterze, że Greaves był „prawdziwą legendą”, podczas gdy klub z północnego Londynu powiedział: „Piłka nożna, której już nigdy nie zobaczysz”.

Trener reprezentacji Anglii Gareth Southgate powiedział, że drużyna narodowa uhonoruje Greavesa w eliminacjach do Mistrzostw Świata w przyszłym miesiącu z Węgrami na Wembley.

Reuters/ABC

READ  Shawn Johnson, Josh Duggan, Aaron Woods: Trzy słynne rekiny wyjdą z poprawką menu planu Cronola