Mistrzostwa Świata FINA w Pływaniu 2022: Rekord świata sztafety Australii w pływaniu mieszanym jest szalony

Świat jest zachwycony australijską drużyną pływacką po „nierealnym” występie na basenie, którego prawie nikt się nie spodziewał.

Australia pobiła rekord świata w mieszanym stylu dowolnym 4 x 100 metrów, oszałamiając przy tym świat.

Wiele największych gwiazd zespołu, Kyle Chalmers, Jack Cartwright, Madison Wilson i Molly O’Callaghan, nie spłonęło w budapeszteńskim stawie, aby wygrać imprezę o ponad 1,3 sekundy nad Kanadą.

Chalmers nazwał to „nierealistycznym” i „szalony”.

To był drugi mecz u siebie Chalmersa, który zmiótł konkurencję, zanim weteran Wilson i wschodząca gwiazda O’Callaghan sprowadzili drużynę do domu.

Ich czas 3 minut 19,38 sekundy pobił rekord USA na ostatnich Mistrzostwach Świata w 2019 roku o 0,02 sekundy. Drugie miejsce zajęła Kanada, a trzecie Amerykanie. Po raz pierwszy Ameryka została pokonana w tym wydarzeniu.

Impreza została dodana do Mistrzostw Świata dopiero w 2015 roku.

„To szaleństwo… Myślę, że trudno było nas pokonać” – powiedział Chalmers.

Mistrz olimpijski wydawał się strzelać do swoich krytyków po tym, jak został skrytykowany za niepowodzenie w dotarciu do półfinału biegu na 100 m stylem motylkowym.

W stylu dowolnym pozostaje królem.

„Wzywam każdego, aby powiedział, że zawiódł lub że nie zasługuję na to miejsce” – powiedział Chalmers.

„Robię swoje dla sztafety. Wspaniale jest wygrać, wspaniale mieć rekord świata i to wszystko, o co mogę prosić”.

Podczas gdy Chalmers wierzył, że jego drużyna zawsze wygra, Wilson był zdumiony.

„To dość nieoczekiwane”, powiedział Wilson.

„Nie sądzę, żeby było jakaś wzmianka ani jakiekolwiek oczekiwanie, ani nawet pomysł, aby móc to przełamać. Zrobienie tego i zobaczenie tego w końcu było dla nas niesamowitą i prawdziwą niespodzianką.”

Australia straciła królowe sprintu Kate Campbell i Emmę McKeown, które zrezygnowały z mistrzostw świata.

Australijczyk Kylie McKeown wygrał również 200 m stylem grzbietowym kobiet, zdobywając swój pierwszy tytuł mistrza świata z trzema złotymi medalami olimpijskimi.

READ  Stage Left Players przedstawiają zwycięską komedię Pulitzera | Wiadomości, sport, praca

McKeown ścigał Amerykankę Phoebe Bacon na ostatnim okrążeniu, by wygrać jednym dotknięciem zaledwie o 0,04 sekundy.

„W końcu wszystko potoczyło się pozytywnie” – powiedział McKeown.

Tymczasem Katie Ledecky zdobyła swój piąty z rzędu tytuł mistrza świata na 800 m w piątek, nieco ponad godzinę po tym, jak Sarah Sjostrom odniosła czwarte z rzędu zwycięstwo w biegu na 50 m stylem motylkowym kobiet.

Lokalny mistrz Christoph Melak wywołał szaleństwo na Donna Arena w Budapeszcie, kiedy zdobył złoto w biegu motylkowym na 100 metrów, drugi raz w tym tygodniu.

Ben Proud zdobył pierwsze złoto w Wielkiej Brytanii w turnieju, wygrywając na 50 m stylem dowolnym.

Ledecky prowadziła 800 metrów, podnosząc swój bilans medali mistrzostw świata do 22, co jest rekordem dla kobiety.

Ukończył w 8 minut, 8,04 sekundy, pokonując Australijczyka Keah Milvertona z 10,73 sekundy i Włoszkę Simonę Cuadarellę z 10,96 sekundy.

„To ciężka praca rok po roku”, powiedziała 25-letnia Amerykanka, która zdobyła swój pierwszy poważny tytuł na igrzyskach olimpijskich w 2012 roku.

„W Londynie zdobyłem swoje pierwsze złoto 10 lat temu, wtedy mówiono, że jestem cudownym dzieckiem, a oto jesteśmy, 10 lat później mam kolejne złoto.

„Też jestem bardzo podekscytowany przyszłością.To był mój siódmy najszybszy czas w ciągu ostatnich dwóch lat, ale po długim tygodniu złoto ma znaczenie.

„Wszyscy popychają mnie do pracy nad moimi dwoma uderzeniami, a te mistrzostwa świata były dla mnie bardzo ekscytujące”.

Sjostrom wygrała swój wyścig w 24,95 s, pokonując Francuzkę Melanie Henique o 0,36 s, podczas gdy Chinka Zhang Yufei była trzecia z 0,37.

„Wywarłem na siebie dużą presję z powodu moich wcześniejszych sukcesów” – powiedział Sjostrom. Sjostrom ma na swoim koncie 19 medali Mistrzostw Świata, trzy za Ledeckym, a także goni za rekordem Michaela Phelpsa 10 medali Mistrzostw Świata Butterfly w latach 2001-2011. Ma dziewięć medali.

READ  Święto Polski obiecuje szereg atrakcji dla każdego | Wiadomości, sport, praca

– Tak, mogę to zrobić – powiedziała.

„To nierealne, że od tak dawna jestem na tym poziomie. Swój pierwszy tytuł zdobyłem w 2009 roku, Michael Phelps nadal wtedy pływał i naprawdę nie mogłem się tego doczekać. ” Sjostrom spadła na lód w Szwecji w lutym 2021 i złamała łokieć, ale mimo to zdobyła srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio w lipcu ubiegłego roku.

„Wspaniale jest być tutaj, być w pobliżu i nadal zdobywać medale. To nie jest coś, co mogę brać za pewnik”.

Milak, który zdobył już tytuł motyla na 200 metrów, zachwycił miejscową publiczność tym, co nazwał „moją pulą”, gdy w końcu zdobył złoto na 100m. Mistrz świata i olimpijski Caleb Dressel wycofał się w środę z zawodów.

„Zdecydowanie za nim tęskniłem, wiesz, że kocham dobre wyścigi, chociaż ten też był jeden” – powiedział Melak.

Milak wygrał w 50,14 sekundy, 0,80 sekundy przed Japończykiem Naoki Mizunumą i trzecim Kanadyjczykiem Joshuą Lindo.

„Jestem bardzo dumny z bycia Węgrem i bardzo się cieszę, że na arenie kibicowało mi 4000 osób” – powiedział Milak.

„Mam nadzieję, przed telewizorami i na całym świecie, że 15 milionów Madziarów udzieliło mi swojego wsparcia.

„Jestem teraz tak zmęczony, że nie mogę się doczekać odpoczynku”. W innym wydarzeniu, w którym mistrzem był Dressel, Proud wyskoczył z bloków i wygrał z czasem 21.32.

Amerykanin Michael Andrew zajął drugie miejsce z czasem 21.41. Trzecie miejsce zajął Francuz Maxim Grosset.

„Świetny wyścig, świetne boisko, wspaniali fani i świetna robota!” Dumny powiedział.