Mistrzostwa Świata Juniorów 2022 Dzień 2 Medale: Polska Leapfrogs Węgry, Rumunia

2022 Mistrzostwa Świata Juniorów w Pływaniu FINA

Dzień 2: środa, 31 sierpnia

Polska rozpoczęła drugi dzień Mistrzostw Świata Juniorów w Pływaniu FINA 2022 od brązowego medalu i zajmuje pierwsze miejsce z trzema złotymi i dwoma brązowymi medalami. Kasaveri Masiuk Polska otworzyła atak rekordem mistrzostw (52,91) w finale 100 back chłopców. Pokonał RPA o włos Piotr Godsey (52,99), bijąc dziś rano rekord Meada w biegach. Mirosław Knedla Czechy (55.08) są na trzecim miejscu. Drugi złoty medal Polski w stylu klasycznym kobiet na 50 lat Karolina Piechowicz (31,55) dotknął Hiszpanii Maria Ramos Najji (31.68) i Włochy Pani Irene (31.96) Polska zakończyła spotkanie z trzecim złotem, tym razem w sztafecie mieszanej 4×100 zmiennym (3:52,00) przed Włochami (3:55,58) i RPA (3:58,58).

Węgry dodały jeszcze jedno złoto i jedno srebro do swojego zdobyczy pierwszego dnia. Złoto przyszło w damskiej 100. Dora Molnar (1:01.44) pokonał Japonię Aimee Nagaoka (1:01,45) o 0,01 dla tytułu. Chiaki YamamotoRównież z Japonii był trzeci (1:02.10).

Dwa złote medale Turcji w 200 IM mężczyzn i 800 kobiet w biegu wolnym pozwoliły im wyprzedzić Rumunię na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Sanberk Yigit Oktar Bije rekord narodowy Turcji z dominującym zwycięstwem nad Japonią w 200 IM (1:59.89) Tomoyuki Matsushita (2:00.89) i Juda Watanabe (2:01.39). A 800 jest darmowe dla kobiet Merv Dunsell (8:30.00) powtórzył swój złoty medal w Euro Juniors po łatwym zwycięstwie nad Japonią. Ruka Takezawa (8:36.80) i Hiszpanii Carla Caron (8:42,88).

Rumunia zdobyła złoty medal w 200 free David PopoviciRekord mistrzostw (1:46.18). Węgier Daniel Mezzaros (1:48.98) i Włochy Filippo Bertoni (1:49.05) ukończył podium.

Ostatnie dwa złote medale sesji trafiły do ​​Włoch w locie 200 pań i Austrii w locie 100 mężczyzn. Anna jest wojowniczką (2:12.00) Mucha wygrała o długość. Jej kolega z drużyny Paola Borelli (2:13.36) Turcja zdobyła brązowy medal Mehlika Guse Yalcin (2:13.23) dobił do srebrnego medalu 0,13.

READ  Raport do Kongresu o stosunkach polsko-amerykańskich

W być może najbardziej ekscytującym finale wieczoru, Austrii Luka Mladenovic (1:01.30) zgarnął zwycięstwo w piersi 100 chłopców po tym, jak został w tyle Uros Jivanović Serbia w 50 przeszkodach (1:01.64). Polski Philip Urbański (1:02.80) zdobył brąz.