Mistrzostwa Świata Juniorów w hokeju na lodzie: Indie pokonały Polskę, zarezerwowały miejsce w ćwierćfinale | wiadomości sportowe

Bhubaneswar: Sanjay Kumar, Arijit Singh Hundal i Sudeep Chirmako strzelili dwie bramki, gdy obrońcy tytułu Indie pokonały Polskę 8:2 i awansowały do ​​sobotniego ćwierćfinału Młodzieżowego Pucharu Świata w hokeju na lodzie FIH.

Po zdobyciu hat-tricka w pierwszych dwóch meczach zastępca kapitana Sanjay (4, 58) kontynuował karierę strzelecką dla Indii, podczas gdy Hundal (8, 60), który strzelił hat-tricka przeciwko Kanadzie, również strzelił swoje imię w punktacji. arkusz.

Chirmaku (24, 40) również przyczynił się do zwycięstwa drużyny, a Utam Singh (34) i Shardanand Tiwari (38) byli najlepszymi strzelcami gospodarzy w meczu grupy B.

Polska zdobyła swoje dwie bramki w czwartej i ostatniej kwarcie dzięki Wojciechowi Rutkowskiemu (50) i Robertowi Pavlacowi (54).

W środę Indie zmierzą się w ćwierćfinale z Belgią, która zajęła drugie miejsce w poprzedniej edycji.

Belgia zwyciężyła w grupie A, wyprzedzając Malezję różnicą bramek, po tym jak obaj zdobyli siedem punktów.

Po szokującej porażce 4-5 z Francją w meczu otwarcia turnieju Indie pokonały Kanadę 13-1 w swoim drugim meczu grupowym, aby pozostać przy życiu w rozgrywkach.

Zmierzając się z Polską w nieodzownym finale w puli, Indianie rozpoczęli tam, gdzie wyjechali z Kanadą w czwartek i od samego początku zdobywali polską bramkę.

Ich wysiłki opłaciły się na początku czwartej minuty meczu, kiedy supergwiazda Sanjay strzeliła swojego siódmego gola w turnieju, ponownie z rzutu karnego.

Indianie pozostali agresywni, a cztery minuty później podwoili przewagę kolejnym rzutem karnym, tym razem z kija Hundala.

Potrójny Sudeep prowadził Indie z trzema golami w 24. minucie przez dobry cel z gry, by w pierwszej połowie przejść z przewagą 3-0.

Cztery minuty po trzeciej kwarcie Utam umocnił prowadzenie Indii kolejnym rzutem z pola, zanim Tiwari zamienił rzut karny w 38. minucie, aby zrobić 5-0 na korzyść Indii.

Sudeep po raz kolejny znalazł się w gąszczu sytuacji, strzelając kolejnego gola z gry w 40. minucie.

READ  Niektóre z zabawnych sportów, które chcesz zobaczyć na Igrzyskach Olimpijskich w Brisbane 2032

Przegrywając 0-6, Polska wypadła ofensywnie w ostatnim kwartale. Dostali serię karnych rzutów rożnych i przy okazji dwukrotnie znaleźli siatkę, aby zmniejszyć margines.

Ale Indie zakończyły mecz mocnym wynikiem, gdy Sanjay i Hundal zdobyli bramki z gry terenowej, aby zapewnić gospodarzom pewne zwycięstwo.

Tymczasem w innych meczach tego dnia Pakistan pokonał Egipt 3:1 w grupie D, podczas gdy Francja wygrała w grupie A z rekordowym zwycięstwem 11:1 nad Kanadą.

Malezja pokonała RPA 4:3 i awansowała do ćwierćfinału jako druga najlepsza drużyna z grupy A, podczas gdy Belgia przejęła pierwsze miejsce po pokonaniu Chile 3:0.