Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

MM Group ogranicza planowane inwestycje w młynie w Kwidzynie w Polsce

MM Group ogranicza planowane inwestycje w młynie w Kwidzynie w Polsce

W związku z niekonkurencyjnymi cenami drewna polskiego państwowego monopolisty leśnego oraz niskim zapotrzebowaniem rynku na wyroby z papieru i tektury, spółka podjęła decyzję o znacznym ograniczeniu planowanego wieloletniego programu inwestycji strategicznych związanych z energetyką, dalszą integracją celulozy i asortymentem produktowym w MM Kwidzyn . Ogłoszony pod koniec kwietnia 2023 r. Zamiast tego MM Kwidzyn skoncentruje swoje inwestycje na energii odnawialnej, która obecnie stanowi ponad 69%.

Ponadto firma konsultuje się ze związkami zawodowymi i grupą zadaniową w sprawie restrukturyzacji, obejmującej zamknięcie małej maszyny do produkcji papieru pakowego typu kraft (PM 3) i zwolnienia grupowe 110 pracowników.

MM Kwidzyn będzie kontynuować niezmienioną produkcję tektury na bazie masy celulozowej i włókien pierwotnych. Jeśli chodzi o produkcję papieru, maszyny papiernicze PM 1 i PM 2 będą w stanie wyprodukować do 360 kt/rok cienkiego papieru niepowlekanego i 40-80 kt/rok „IPACK Strong Pro” (papier pakowy kraft). Ponieważ rekonstrukcja jednej z maszyn do produkcji cienkiego papieru niepowlekanego została wstrzymana, w Quidgin nie będzie już produkowany skarpetkowy papier kraft.

MM Kwidzyn jest polskim producentem tektury, papieru i celulozy. Od połowy 2021 roku jest własnością austriackiej Grupy MM i jest jedną z sześciu europejskich fabryk MM Board and Paper. Produkuje tekturę na bazie włókien pierwotnych, niepowlekany cienki papier, papier pakowy typu kraft i masę celulozową. Firma znaczną część sprzedaje na rynku krajowym, a swoje produkty eksportuje głównie do Unii Europejskiej.

READ  Polska postawiła ogrodzenie na granicy z Rosją, aby powstrzymać migrantów