Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Mój ojciec-morderca spędzi w więzieniu kolejne 40 lat

Mój ojciec-morderca spędzi w więzieniu kolejne 40 lat

Amerykański sędzia skazał męża i ojca skazanego za zabicie żony i syna na dodatkowe cztery dekady więzienia.

Sędzia Alex Murdaugh, prawnik skazany za zabicie żony i syna w 2023 r., odmówił wszczęcia nowego procesu.

Według doniesień zhańbiony były prawnik został już skazany na dożywocie za szokujące morderstwo swojej żony i 22-letniego syna w jednej z najchętniej obserwowanych spraw karnych w najnowszej historii. Nowy Jork strost.

Poniedziałkowy wyrok federalny (czasu amerykańskiego) wydany w Południowej Karolinie jest uzupełnieniem innego wyroku 27 lat więzienia, który Murdaugh otrzymał w sądzie stanowym za podobne przestępstwa finansowe.

„Nie ma wystarczająco dużo czasu i nie mam wystarczającego słownictwa, aby słowami wyrazić, co czuję w związku z tym, co zrobiłem” – powiedział Murdo podczas poniedziałkowej sesji.

Alex Murdaugh zostaje wyprowadzony z gmachu sądu hrabstwa Colleton w Walterboro w środę, 20 lipca 2022 r., po tym, jak nie przyznał się do winy i odmówiono mu zwolnienia za kaucją pod zarzutem zabicia żony i syna. (Tracy Glantz/State News Service/Tribune via Getty Images)

Prokuratorzy zajmujący się obiema sprawami dotyczącymi przestępstw finansowych powiedzieli, że Murdo bezczelnie obciążył klientów swojej firmy zajmującej się szkodami osobowymi wielomilionowymi opłatami, wplątując go w spisek, oszustwo i pranie brudnych pieniędzy.

Wydając w poniedziałek wyrok czterdziestu lat więzienia, sędzia okręgowy USA Richard Gergel wybrał znacznie surowszy wyrok niż zalecany przez prokuratorów federalnych, którzy wnioskowali o karę więzienia od 17 do 22 lat.

Sędzia Gergel powiedział przed sądem, że stał się ofiarą „najbardziej potrzebujących i bezbronnych osób” – w tym klienta z porażeniem czterokończynowym, funkcjonariusza stanowego rannego na służbie oraz funduszu powierniczego przeznaczonego na rzecz dzieci, których rodzice zginęli w wypadku samochodowym.

„Wszystkie swoje problemy i nadzieje złożyli w panu Murdaugh, jednej z tych osób, które znęcały się nad nimi i okradły. Jest to zestaw postępowań, który trudno zrozumieć” – stwierdził sędzia Gergel.

READ  Argentyńska dziewczyna zmarła po wzięciu udziału w wyzwaniu zadławienia na Tik Tok

Prawnik naśmiewał się z wieloletniego twierdzenia Murdaugha, że ​​motywem jego zbrodni było uzależnienie od opioidów.

„Żadna naprawdę bezbronna osoba nie byłaby w stanie przeprowadzić tak skomplikowanych transakcji” – stwierdził sędzia o dwudziestoletniej karierze kryminalnej Murdaugh.

Od lewej: Buster Murdaugh, jego matka Maggie, jego brat Paul i jego ojciec Alex. Alex zastrzelił Maggie i Paula 7 czerwca 2021 r.

Ława przysięgłych skazała Murdaugha (55 l.) za zamordowanie swojej żony Maggie i syna Paula w 2021 r., próbując odwrócić uwagę od śledztwa w sprawie jego przestępstw finansowych.

Murdoch stanowczo zaprzecza jakiejkolwiek roli w zabójstwach, jednocześnie zmagając się z narastającymi przeciwko niemu zarzutami finansowymi.

Chociaż wszystkie warunki są zbieżne, przepisy dotyczące przestępstw finansowych zostaną uruchomione w przypadku uchylenia wyroków skazujących za morderstwo w wyniku odwołania, co jest mało prawdopodobne.

Poniedziałek mógł być ostatnim czasem, kiedy Mardot był na sali sądowej, a sprawa federalna była ostatnią decyzją, przed którą stanął.

Alex Murdaugh rozmawia ze swoim obrońcą w sądzie hrabstwa Colleton w Walterboro, wtorek, 31 stycznia 2023 r. Obowiązkowe źródło: Andrew J. Whitaker/Pool za pośrednictwem USA TODAY NETWORK

Sędzia z Karoliny Południowej odmówił w styczniu wykluczonemu adwokatowi nowego procesu po tym, jak jego zespół obrońców oskarżył urzędnika sądowego o manipulowanie ławą przysięgłych.

Prawnicy powiedzieli, że urzędniczka hrabstwa Colleton, Becky Hill, wywarła wpływ na ławę przysięgłych, sugerując, aby monitorowali działania Murdaugh i mowę ciała podczas jego zeznań.

Sędzia Jean Toal orzekł jednak, że nie udowodniono, że komentarze te miały bezpośredni wpływ na komisję.

Przed upadkiem Murdaugh prowadził wysoce dochodową kancelarię prawniczą w hrabstwie Hampton, w głębi lądu od Charleston.

Pochodzi z wpływowej lokalnej rodziny, która przez prawie 100 lat pełniła funkcję wybieranych prokuratorów okręgowych i prokuratorów okręgowych w okolicy.

Murdo ma zapłacić swoim ofiarom i ich bliskim odszkodowanie w wysokości około 13,88 miliona dolarów.

READ  Ratowanie pomarańczowych homarów z rzadkiego zbiornika spożywczego jeden na 30 milionów | Kanada

Ta historia została opublikowana w Poczta nowojorska Jest powielana za zgodą.