Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Premier Australii żąda „pełnej odpowiedzialności” za zabicie pracownika pomocy w Gazie |  Wiadomości o izraelskiej wojnie w Gazie

Premier Australii żąda „pełnej odpowiedzialności” za zabicie pracownika pomocy w Gazie | Wiadomości o izraelskiej wojnie w Gazie

Australijski przywódca twierdzi, że śmierć australijskiego pracownika pomocy jest „całkowicie nie do przyjęcia”.

Premier Australii Anthony Albanese wezwał do „pełnej odpowiedzialności” za zabicie australijskiego pracownika pomocy Zumi Frankcom w Gazie.

Frankcom był jednym z czterech pracowników pomocy międzynarodowej, którzy według palestyńskich urzędników zginęli w poniedziałek wraz ze swoim palestyńskim kierowcą w izraelskim nalocie na Deir al-Balah w środkowej Gazie.

Przemawiając na konferencji prasowej w Brisbane, Albanese powiedział, że śmierć Frankcoma jest „całkowicie nie do przyjęcia” i „poza wszelkimi uzasadnionymi okolicznościami”.

„Ta dzisiejsza wiadomość jest tragiczna. Australijski Departament Spraw Zagranicznych i Handlu również zażądał odwołania ambasadora Izraela” – powiedział Albanese, odnosząc się do australijskiego Departamentu Spraw Zagranicznych i Handlu.

„Chcemy za to pełnej odpowiedzialności. To tragedia, która nigdy nie powinna się wydarzyć” – dodał.

Albanese ponowił także swój apel o „trwałe zawieszenie broni”.

Dodał: „Australijczycy chcą zakończenia tego konfliktu”.

Frankcom pracuje dla globalnej organizacji pomocowej World Central Kitchen z siedzibą w USA od 2019 r., a ostatnio pełniła funkcję starszego dyrektora operacji azjatyckich w Bangkoku, jak wynika z jej profilu na LinkedIn.

Według urzędników w Gazie wśród ofiar poniedziałkowego ataku byli także obywatel Wielkiej Brytanii i obywatel Polski.

Założyciel WCK, José Andrés, potwierdził w mediach społecznościowych, że „kilku” jego pracowników zginęło w izraelskim nalocie, mówiąc, że jest „załamany i smutny z powodu ich rodzin, przyjaciół i całej rodziny WCK”.

Hind Khudari z Al Jazeery w raporcie ze Szpitala Męczenników Al-Aksa w Deir al-Balah, do którego przewieziono szczątki zmarłego, powiedziała, że ​​wcześniej tego dnia rozmawiała z pracownikami organizacji humanitarnej.

Al-Khudari powiedział: „Wszyscy w szpitalu są zdumieni i zdumieni i nie mogą uwierzyć, że siły izraelskie obrały za cel cudzoziemców”.

Armia izraelska oświadczyła, że ​​prowadzi dochodzenie „w celu zrozumienia wszystkich okoliczności zdarzenia”.

READ  Eksperci twierdzą, że szybki spadek liczby przypadków COVID-19 Omicron sugeruje, że szczyt w RPA może się skończyć